Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

razzRaziel said:

abi illa bi yönlendirme mi bekliyosunuz. sandbox işte, oturuyosun başına kendi hikayeni kendin yazıyosun. kendi kendine challenge koyuyosun.

iyide bole olmuyoki bu işler.

sole kurulmanın normal alana kurmaktan farkı olur vs falan ona gore bişiler yparasın kendi tadını yaratırsın falan ama ole bişi yokki.

hayır yanı yapıcakları zaten var bikac resource türü oyunda. koyucan bikac megaproject onları yapmak icin production line tasarlıycan, yapıcaz pharaoh taki gibi. sehirden tırnağımızla arttırarak bitriktirdiğimiz parayla arttırdığımız workforce'la mega project yapıcaz. onun sorunları cıkıcak işciler strike edicek oraya akan para transportu bozucak o olcak bu olcak falan derken oldu sana güzellikler!!

bunlar lazım oyuna ama yok niye yok bilmiyorum acıkcası
Sosyal ağlarda paylaş

megaproject dediğin şehrin kendisi işte, ne bileyim 500k'yı geçmeye çalışıyosun, dev endüstri noktanın trafiğini çözmeye çalışıyosun vs. cities skylines fazla kolay olduğu çabuk tükeniyor bence. pharaoh bu kadar kolay değildi mesela, nil erken taşar millet aç kalıp şehri terk ederdi falan. hatta sadece apartman muhabbetinde 15 tane falan seviye vardı galiba ve bi ihtiyaç eksik kalsın anında düşüyolardı.

aslında biz de reddit'teki gibi yapabiliriz mesela. şöyle bi muhabbet vardı, save dosyasını elden ele dolaştırıyosun herkes oyunda atıyorum 2şer yıl oynuyor. vali/yönetim değişti roleplayi yaparak takılıyosun. iyi olan şehri düzeltiyo kötü olan ağzına sıçıyor vs.

oylarınızı bana verin yeşil bi şehir yapıcam dicek adam bi alicaksin save'i hertarafa toki kondurmus.
Sosyal ağlarda paylaş

çok kolay. diyelim ki senko haritayı düzleyip yollardan dickbutt yaptı, dışlıyoruz. aynı save dosyası bir sonraki güvenilir adama geçiyor. sen de kredini kaybedip bi daha bizle oynayamıyosun.

dur bi organize edelim ya, oyuna tekrar girip bi bakmak lazım kaç saatlik gameplay kaç yıl vs. şöle herkesin 2-3 günde oynayabileceği bi süre seçip belli başlı kurallar belirleriz. bi de log tutarız şehrin statlarıyla ilgili. işte şu yönetimden önceki ve sonraki nufüs, trafik, ekonomi vs diye. sonra da mayor of paticik seçeriz.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü multiplayer'ı olmayan oyunu hotseat multiplayer'a çevirmiş oluyosun

hem organik gelişen şehrin paticik ahalisiyle nasıl büyüyeceğini görücez hem de kendi oynanışınızın dışına çıkmaya zorlayacak konsept.

normalde kendi şehrine yapmayacağın şeylerle karşılaşıp farklı yollardan gideceksin. biri düzensiz çıkacak spagetti yollar yapacak mesela, biri hiç normalde yapacağın bir blok veya otoban yapmış olacak, sen de o harita üzerinden gidip daha önce yapmadığın bi şehirle uğraşıcaksın. sonuç olarak ortaya istanbul gibi bi yer çıkacak heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
periyodik olarak soruyorum cevap hep hayir olunca donup acasim gelmiyor oyunu

commute aptalligina care geldi mi? en son citizenlar yuruyerek ise 6 gunde gidiyor ve bunu dert etmiyordu. ondan sonra oyuna saygim kalmadi. trafik var evet 2.5 gunde gidiyoruz ise ama hala yasiyoruz bi sekil diyordu millet. cozduler mi bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

bug degil o feature demislerdi gecen senelerde, yuk olmasin diye max 65k agent limiti simule ediliyor oyunda.

yani 800k kisilik sehir bile olsa gorunur sekilde dolasan sadece 65k kisi var, o 5 gunde ise gitme gelme seysi ondan oyleydi sanirim, bilerek yapilmis birsey.

o degilde, yeni dlc release sebebi ile oyun ve onceki dlcler de indirime girmis, hos gerci 1 aya steam sale var ama olsun ucuz zate.
Sosyal ağlarda paylaş

bayadir bi oynamadim ben ama oyle 1 haftada ise gidip gelenlerin mutsuzlugu etkiledigini hatirlamiyorum lakin oyunun dizayni o sekilde bilerek yapilmis.

binalar abandoned olunca sebebi de yaziyor ustunde.
https://i.imgur.com/V9rls7D.jpg

birde yeni dlc butun modlari kirmis tabi dogal olarak sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

insanlar evleri terk ediyor mu buranin commute u cok uzun suruyor vs. diye?

simcity de kotu trafik planlamasi yuzunden hayalet mahalleler olusuyordu millet birakip gidiyordu direk.

ya hazır adı geçmişken onu da buradan sorayım. bu simcity de mesela 3 farklı şehrin ortasında bir ana merkez vardı havaalanı vs gibi transportu ayarlayıp oraya malzeme yolluyodun ama hangi şehirdeysen onunki aktif oluyodu diğerleri duruyordu. sürekli olarak bu şekilde şehir değiştirmek gerekiyodu dimi onun için ben mi yanlış oynadım yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

periyodik olarak soruyorum cevap hep hayir olunca donup acasim gelmiyor oyunu

commute aptalligina care geldi mi? en son citizenlar yuruyerek ise 6 gunde gidiyor ve bunu dert etmiyordu. ondan sonra oyuna saygim kalmadi. trafik var evet 2.5 gunde gidiyoruz ise ama hala yasiyoruz bi sekil diyordu millet. cozduler mi bunu?

oyunda day night olmadıgı ıcın der etmıyoruz bunları cunku
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

DoruK said:

insanlar evleri terk ediyor mu buranin commute u cok uzun suruyor vs. diye?

simcity de kotu trafik planlamasi yuzunden hayalet mahalleler olusuyordu millet birakip gidiyordu direk.

ya hazır adı geçmişken onu da buradan sorayım. bu simcity de mesela 3 farklı şehrin ortasında bir ana merkez vardı havaalanı vs gibi transportu ayarlayıp oraya malzeme yolluyodun ama hangi şehirdeysen onunki aktif oluyodu diğerleri duruyordu. sürekli olarak bu şekilde şehir değiştirmek gerekiyodu dimi onun için ben mi yanlış oynadım yoksa?

aynen utilityler commuterlar falan calısıyodu ama sayılı resourcelar calısmıyodu sehırde deilsen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...