Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

Yaparsın kardeşim güvenim tam.

barbu said:

abi çok kaslı olunca kıllar kaplarsa vucudu moraliniz bozulmaz mı? neyseki ben hem cok kaslı değilim, hem de çok kıllı değilim de böyle sorunlarla uğraşmıyorum.

mis

Abi benim sadece tam gögsümün ortasında wolf patch var o kadar yani. Kıllı ayrı pürüssüz ayrı güzel bence. Zevk meselesi.

Ya Cap olucan ya Wolverine, sana bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

mori çok yanlış bi tekme o yalnız. öyle tekme atma lütfen dksfh.

ahahah yok lan sikimsonik cardio yaparken cekmistim onları. yumruklarda da koruma yok mesela. direk vuruyom öyle durumlarda tekmik ve yumrugu. amaç terlemek. vole gibi zaten amk.

koyar mıyım yoksa amk millete malzeme sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

1 nisanda yeni işe başlıyorum ben, eve dönüş saatlerim belli olsun evin hemen dibinde bi MAC var başlıcam ben.

Şu an 1.77 boy 55 kg.

Sigarayı cold turkey bırakmaayı düşünüyorum başlayınca, hayvan gibi yiyorum sigaram yokken çünkü. Başka türlü nasıl kilo alırım bi fikrim yok. 10 senedir 55 kiloyum çünkü.

sana biraz yardım edim. madem bendensin. insanlar yanlış yönlendirmesin.

önce bulk yap derim. boyumuz aynı 55den geldim ben de.
buradaki kaslı aygırlar karşı gelirlerse de dinleme. 55 kiloyla badi yapmanın psikolojik çöküşünü en iyi ben bilirim. onlar anlamaz.

10 senedir kırk kere badiye başladım patladım. badi yaparak kas yaparak kilolan dediler hep. sağlıklı ve doğru bişey haksız değiller ama psikolojik faktörü kimse düşünemiyor. 3 ay yapıyorsun mesela 60-62 kilo oluyorsun ama sonra motivasyonunu kaybediyorsun çünkü sonrasında yağlanma hızın azalıyor ve kas kütlesi de koymak uzun zaman ve motivasyon gerektiren birşey oldugundan pek bir değişim hissedemiyorsun.

6 ay badi yapıp hala zayıf oldugunu görünce de gidesin gelmiyor. bunda tabi vücudundan ne kadar nefret ettiğinin de etkisi var ve sosyal hayatın da. mesela 6 ay badi yapmış bir zayıf 6 ay sonunda hala dışardan bakınca zayıf bir insan oluyor. ve 6 aylık çaban sonrası biri gelip lan ne zayıfsın diyince salonu yakasın geliyor. mesela ben 5 ay badi yapmıştım bi kere. 10 kilo fln almıştım ama durmuştu tabi artık yavaşlamıştı. bir gün 6 aydır görmediğim bi arkadaşımı gördüm lan sen yine zayıfladın mı dedi. bi daha badiye gitmedim sikerler diyip. bu komik gelebilir ama 6 aylık hayvani emeğinin yarattığı kırılganlık bir risk ve başına gelebilir.

neyse 6 ay gidersen öp başına koy hatta. bu süreç içerisinde aslında gelişim gösteriyorsun 2 kilo kas kütlesi bile almış olabilirsin 6 ayda ama dediğim gibi yeterince motive edici bir gelişim olamıyor. motivasyonunu kaybetmeden 1 sene gidersen olur o iş ama ben başına gelebilecek birşeyi söylüyorum. çok büyük bir ihtimal de gelir ve patlarsın.

tabi bu olacak diye birşey yok. hatta çok zayıfken bulk yapmadan da vücut yapanlar vardır burada. ama bu risk büyük. ben sadece uyarıyorum.

sana önerim.
önce bulk yap. 55 kilosun ya en az 60la onu. sabrın varsa 65'le.
bulk beslenme programımı öm atabilirim istersen.

sonra yağlanmış bi şekilde badiye başlarsan çok daha başarılı olacaksın buna emin ol. 55 kiloluk adamın yağlanması hiçbişey kaybettirmez kazandırır. herşeyden önce vücudunun yağ oranını sağlıklı bi seviyeye çekmiş olursun.

ben yaptığımı anlatayım.
58 kiloydum diyetisyene gittim. bulk yaptım 6 ay 71 kilo oldum. sonra badiye başladım. bundan önce 3-4 kere daha başlayıp patlamıştım ama bu sefer süper gidiyordu. herşeyden önce artık insanlar zayıfsız demiyordu normal vücutlu biriydim ve vücut çalışıyordum.
ama askere gitmem gerekti. askerden 60 kilo döndüm. şimdi tekrar baştan yapıyorum.

bu son anlattıgımdan da bu işin bırakınca hemen başa döneceğini anlamışsındır. metabolizman hızlı oldugu için kalori intake'ini düşürdüğün an yine kilo verip optimum 55'ine dönersin. o yüzden bu işe girişiyorsan bunun yıllar sürecek bir yol oldugunu bilmen lazım. uzun yıllar badi yapıp vücuduna bi kas kütlesi kazandırırak optimum bi çabayla spora devam ederek vücudunu koruyabilecek bir standarta ulaşman lazım. yani bu 1 sene yapar sonra kaslı gezerim gibi bi dalga değil.

son olarak bu önerdiğim şeyi diyetiysenim öneriyordu ve kesinlikle zayıfken spor yapmaya karşıydı. genelde badicilerimiz diyetisyenleri siklemediği için bunu çok üstüne basarak belirtmiyorum. ancak haklı oldugu su götürmez bası kısımlar var çünkü en basitinden vücudu aşırı yakan bir kişi cahilce spora başlarsa gereken kalori intake'i alamazsa kendine zarar verir. bilinçli de olsa bu kadar sınırlarda oynamak bana risk gibi geliyor. ben mantıken badiye 3 ay geç başla ama yağ oranın standart bir seviyede başla mantığını geçerli buluyorum.

özet:

1) bulk yap. en az 3-4 ay. min 62 kiloya ulaş.
2) scrawny to brawny diye bi kitap var. pdf olarak indirip komple oku ve orada anlatılan ne varsa yap. beslenme ve antreman programı veriyor.

bu kitap baya iyi. bana da moriarty önermişti buradan. kitap da bulk yaptırmıyor onun verdiği programdaki gibi yersen sorun da olmaz hakkaten. ama verdiği beslenme programını 2 ay kadar uyguladım ve inanılmaz zor. öyle böyle zor değil yani. hele ki zayıf ve iştahsız oldugunu tahmin ediyorum gerçekten çok zor.
ek olarak bu anlattığım psikolojik faktörlerden de koruyamıyor seni.

işte uzun uzun anlattım. biraz da senin seçimin. bol badiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

ahmet benle takılsın 2 aya 10 kilo alırsın. ben yediğimden fazla sıçtığım için formumu koruyorum.

ahmet bu lafı kaç kere duymuştur hayatında ya kimbilir. ben tam 6 milyon kere duydum.

"gece yatmadan yemek yiceksin hacı" : 4,5 milyon.

bulk yaptığımı öğrenenlerin dediği "haha kilo almak için diyet mi yapılır" 800 bin falan.

bir de etrafımdaki herkes diyetiysen diplomasına sahip oluverdi bi anda ve bana önerilerde bulunmaya başladı. çünkü konu göt büyütme oldu mu herkez uzman memlekette.

ahmet bunlara alıştırsın kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Vingthor said:

ahmet benle takılsın 2 aya 10 kilo alırsın. ben yediğimden fazla sıçtığım için formumu koruyorum.

ahmet bu lafı kaç kere duymuştur hayatında ya kimbilir. ben tam 6 milyon kere duydum.

"gece yatmadan yemek yiceksin hacı" : 4,5 milyon.

bulk yaptığımı öğrenenlerin dediği "haha kilo almak için diyet mi yapılır" 800 bin falan.

bir de etrafımdaki herkes diyetiysen diplomasına sahip oluverdi bi anda ve bana önerilerde bulunmaya başladı. çünkü konu göt büyütme oldu mu herkez uzman memlekette.

ahmet bunlara alıştırsın kendini.

1.82 boy. 58kilo -->94 kilo. sonra 60 kilo sonra 80 kilo. şmdi 70'im. bu son 5 senede ki değişimim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...