Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Xeşke köylü gibi çalışmamayı ögretsan

alıntı çünkü mesaj gitsin

yaptığın en büyük hata ağırlık işini günlük planlaman. o gün kası öldürene kadar zorlayıp 1 hafta dinlendiriyosun. 1 günde bindirdiğin volümü 1 haftaya yaysan daha verimli olabilir. nasıl mı?

diminishing returns kas işinde de söz konusu. eklediğin her hareket, her set biraz daha stimüle ediyo ama her seferinde daha az artıyo stimülasyon. 3. harekete geldiğinde kaldırabildiğin ağırlık 1. hareketteki tazeleğe oranla çok az oluyo. 3 hareket yaptığında 1 hafta recovery bekliyosun. onun yerine 2 hareket yapsan haftada 2 kere girsen hem o verimsiz 3. hareketi yapmıycaksın hem de daha sık çalıştığın için daha çabuk güçleneceksin. hareket veya set bu arada total volume olarak konusuyorum, sayıları da sallıyorum.

steroid kullanıyosan recovery işi baya bi değişiyo ve farklı çalışmaları unlock ediyosun. kullanmadığını varsayıyoruz.

2. hata da biceps gibi sikko kasa 3 hareket girmen. biceps çalış ama sırtla aynı volumde çalışma. chin upa ağırlık versen zaten büyüyecek o biceps.

senin için bi exception yaptım üşensem de kısaca yazdım
Sosyal ağlarda paylaş

Program olarak şunu kullanıyorum

http://www.bodybuilding.com/fun/best_ectomorph_workout.htm

2 biceps hareketi varmış aslında öyle abartı bişi yok gibi. Sen şimdi bunları programdaki gibi aynı güne koymak yerine haftaya yaymak mı lazım diyorsun? Full karmaşık program gitmek? O da saçma olmaz mı ya?
Sosyal ağlarda paylaş

göbek bende de gitmiyor ki sporumu düzenli yapıyorum ama işte beslenme beceremezsen olmuyor. arkadaşım var 7 yıldır yapyor hiç bir takviye almıyor. Portein vs kullananlar kadar iri ve geniş değil ama adamda stamina ve güç yerli yerinde. En iyiside bu sanırım.
Dün machit diye bir fullbody programına katıldım çok yoruldum bütün kaslarımın yandığını hissettim. Kollarım titriyordu. Ama iyi geldi devam edebilirsem 10 numara olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...