Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

yatmadan yediğin hiçbir şey iyi değil zaten

yatmadan yemek yiyorsan beslenme sorunun vardır

http://www.turkas.net/turkas.saglikli.beslenme.besin.degerleri.asp

burada var besin değerleri

ps. besin değerleri -işlenmediği sürece- gayet iyi

şöyle basit bir şey de toplanmış :

salaklar gramında yazmış, 100 gramında olacak o. optimum adet vermişler ortalama.

Leblebi: 100 gramında .2 kalori var. Bir çay bardağı leblebi, bir dilim ekmeğe eş değer.
Yararı: Yatmadan önce bir avuç sade leblebi, zararlı asitleri emerek yok ediyor. Lifli yiyecekler grubunda olduğu için leblebi, bağırsak tembelliği konusunda da faydalı. Ülsere ve reflüye de iyi geliyor.

Badem: Gramında 596.8 kalori var. Günde 6-8 adet tüketilmeli.
Yararı: Çinko, demir, kalsiyum, potasyum gibi mineraller ve E vitamini içeriyor. Ayrıca Omega 3 oranı çok yüksek. Kalp-damar hastalıklarında koruyucu etkisi var. Lif oranı yüksek olduğu için bağırsak hareketlerini de artırıyor.

Ceviz: Gramında 654.5 kalori var. Günde iki adet ceviz yemek gerekiyor.
Yararı: İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde, zekâ gelişimini destekliyor, fosfor-kalsiyum içeriği ile kemik ve dişleri güçlendiriyor. Potasyum içeriği sinirleri uyarıyor ve enerji veriyor. Hafızayı kuvvetlendirip kolesterolü düşürüyor.

Fındık: Gramında 636.2 kalori var. Günde 10-12 adet yenilmesi öneriliyor.
Yararı: Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller ile protein ve E vitamini açısından oldukça zengin. Beden ve zihin yorgunluğunu gidermesinin yanında kolesterol düşürücü ve kalp ritmini ayarlayıcı etkisi bulunuyor.

Fıstık: Gramında 529.6 kalori var. Günde 6-8 adet yenilmesi yeterli.
Yararı: Antepfıstığı vücuda enerji veriyor, yorgunluğu gideriyor, bedeni ve zihni kuvvetlendiriyor. Ayrıca karaciğerin ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım ediyor. Kalp hastalıkları riskini azaltıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Abi burda millet suçluluk duyuyor şunu yedim bunu yedim diye Marty o kadar süper dümdüz yazıyor ki geberiyorum okurken ahah şunu yedim bunu yedim diye diyette olan varsa sinir oluyordur resmen milleti sabote eder gibi ahah

kim ya o sucluluk duyanlar? ahah

ben bu arada basliyorum falan diye bi gaza geldim gecen hafta. is cikisi gideyim parasi neyse vereyim hemen dedim, o gun is uzadi gec ciktim veremedim sukur. gidip para odeyemeden gecti gazim. iyi oldu.
bugun bira gunu. yarin is var. cok icmem.
yarin gece dibine kadar. oh
Sosyal ağlarda paylaş

kilo verdim yalniz o arada ben. spora baslamadim ama evde ip atladim mekik sinav cektim dizi mizi izlerken. 71im su anda.

ya ben o bademi fistigi cok yiyorum. biranin yaninda cerez onlar guzel oluyo. yemesem mi onlari? bari oradan kisayim biraz.

biriniz iyi biriniz kotu diyor ne bicim adamlarsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

Esh said:

Sosyal devlette ogrenci spor salonu.

Bi sekilde bu memleketlere gidip de "ben doncem ulkeme" diye tutturan olursa benzin dokup yakin abi.

almanyadaki turklerin %80 i

yakalim direk bana sorun olmaz

Abi burası bi değişik ya. Daha dün akşam yerleştim, kafa huzura erdi ama istanbulda her şeyin istediğin zaman available olmasını özlüyo insan. Burası fazla düzenli ve kafa fazla rahat çok huzurlu trafiğidir insanıdır uğraşmıyosun ama çok çok da mutlu etmiyo istanbul gibi yerden gidersen. Böyle yerde doğup büyümüşsen mutlu mutlu yaşayıp gidiyosun. İlk izlenimlerim bunlar şimdilik
Sosyal ağlarda paylaş

abi terazinin iki tartısı var, burda nispeten hayat kolay huzurlu. Benim de avantajlı ve dezavantajlı olduğum konular var istanbulda farklı burda farklı.

Dün akşam açlıktan ölüyordum gidip türk lokantası buldum bişeyler yedim akşam 10 da. Tuvalet kağıdı alıcam elzem buzdolabı alışverişi yapıcam, şehirde tüm marketler kapalı, 12 de 3-4 km uzakta bi tanesi açılıcak onu bekliyorum mesela, istanbul için komik şeyler.

Ama burda 15 dk da istediğim yere bisikletle gidebilme rahatlığım var, orda hayatımı trafikte harcayıp her gün küfür ediyordum.

Burdaki türkler de dönmeyi düşünüyor, istanbul şöyle böyle diye benim kaçtığım sebeplerden adamlar oraya gitmeyi düşünüyor. Her şeyi sağlayan mükemmel bir ülke yok, belli sebeplerden kişiye daha iyi oturan var.

Grinin tonlarına değinmiştim ben kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

tam 70 kiloya indim. kilo almamanin olayi ozbek pilavi yememekmis. haftada en az 2 kere yerken, onu 15 gunde 2ye dusurdum. fazla kilolari verdim. alkolu hic kesmedim.
persembe cuma musteri ziyareti yapcam. gittigim yerde mukemmel bir cesidi var. koyun etli, farkli bir pirincle yapiyorlar, icinde sacma sapan nohut, kuru uzum falan da yok. mukemmel bir tere yagi ile saatlerce pisiyor. kesin gotururler zaten. orda 1 kilo alir gelirim.
adamlar alkol almiyolar. alsalar yaninda da votka mukemmel giderdi
diyettekilere selamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de hedef 70
ben e alkolü kestim 10 gündür
10 günde 3 kilo verdim rahat
direk alkol kilo yapiyormuş bende.
zaten günde 1 öğün beslenen adamım, diğer öğünleri alkol ile dolduruyordum
şimdi o yok.

ama bayağı aratıyor alkol kendini, zor tutuyorum kendimi spordan geldikten sonra bira içmeyeyim, akşam yatmadan önce viski içmeyeyim diye.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

benim de hedef 70
ben e alkolü kestim 10 gündür
10 günde 3 kilo verdim rahat
direk alkol kilo yapiyormuş bende.
zaten günde 1 öğün beslenen adamım, diğer öğünleri alkol ile dolduruyordum
şimdi o yok.

ama bayağı aratıyor alkol kendini, zor tutuyorum kendimi spordan geldikten sonra bira içmeyeyim, akşam yatmadan önce viski içmeyeyim diye.

bir raki ictim dun aksam. of nasil keyifliydi. tekirdag yas uzum rakisi. likir likir iciliyodu valla. baya da zaman olmustu ondan mi bu kadar iyi oldu bilemiyorum.
o kadar da kesme yani bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

diyetimde 2. hafta gençler ^____________________________________________________________________________________________________^

nisan 1. hafta, mayıs 3. hafta işte

totalde 6 kilo gitmiş. 1.5 ay sayılır.

1 ayda 3 kilo daha verirsem başarı sayıyorum asdasd.

fit kilomda girmiş oluyorum yaza

yaz enerjisiyle ver elini sıkılaşma, kardio
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...