Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ya arkadaş...

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

yıl 2014 hala markete gidip 2 3 lirayı kart ile vermeyip uğraşanlar var =)

a bak aklıma gelmişken sorim

ya ben geçen su falan aldım 1,75 tl tuttu bozuk çıkmadı karttan verdim, şimdi işlem için harcanan slip kağıdını (ki çevresel faktörlerden ötürü ayrıca beni rahatsız eden bir şey bu atm den fiş almayan adamım) bir kenara bırakırsak 1,75 tl lik kart çekiminin operasyonel yükü yada işletmeye yüklediği maliyeti nedir? utana sıkıla uzattım adama kartı sdf

özetle; 2 tl l,ik alışveriş için kart uzatsak bakkal amcaya ayıp olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda çok doluyum.

herkes matematikte başarılı olmak zorunda mı lan. kız iş bulmuş girmiş çok da zkindeydi.

hayatta nefret ettiğim bir kaç şey var birincisi matematik ikincisi de matematik kullandığın diğer dersler.

anasını satayım mimar olmak için hayatımı matematik ve fizik gibi iğrenç birşey çalışarak geçirdim.

güzel sanatlara girsem mimar sinana girecek adamdım mimar olucam diye 3 kere össye girip o iğrenç derslere çalıştım. her seferinde de bir bok anlayamayıp en son zar zor ucundan özel okula girdim de mimar oldum. ama girmekle de bitmedi.

anasını satayım (2) mimar olduk neymiş okulda matematik ve mühendislik dersleri öğrenecekmişiz. lan mal adamlar mimar ne yapsın MUKAVEMET formülünü, KAR YÜKÜ hesabını. ilk sene verdiler mat1 mat2'yi. üçüncü sınıfta paticikten yardım alarak zar zor geçebildim. sonra başladılar salak salak formüllü mühendislik dersleri göstermeye. yahu mimar ne yapsın bu formülleri. adama kolonların kirişlerle nasıl bağlanacağını anlatsana ya da ne bileyim kaçlık kolon koyacağını falan.

ben bunları işe girdikten sonra mühendislerle takılarak zar zor öğrendim çünkü ne adamlar bana kolon yükü döşeme yükü hesabı örğetti okulda lan onu mühendisler bile bilgisayara hesaplatıyor ben ne yapayım öğrenciyken. hepsini kopyayla geçtik d ile.

neyseki son senelere doğru daha akıllı mühendislik hocaları geldi de sırf formül öğretmek yerine çelik melik öğrendik biraz işimize yarayacak şekilde.

neyse sabah sabah içimi döktüm.

kısaca matematiğe kafam girsin. benden uzak dursun. kasada matematik hesabı yapamayan kız da yapamasın ne güzel böylesine iğrenç bir şeyden uzak durmuş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Dworgian said:

yıl 2014 hala markete gidip 2 3 lirayı kart ile vermeyip uğraşanlar var =)

a bak aklıma gelmişken sorim

ya ben geçen su falan aldım 1,75 tl tuttu bozuk çıkmadı karttan verdim, şimdi işlem için harcanan slip kağıdını (ki çevresel faktörlerden ötürü ayrıca beni rahatsız eden bir şey bu atm den fiş almayan adamım) bir kenara bırakırsak 1,75 tl lik kart çekiminin operasyonel yükü yada işletmeye yüklediği maliyeti nedir? utana sıkıla uzattım adama kartı sdf

özetle; 2 tl l,ik alışveriş için kart uzatsak bakkal amcaya ayıp olur mu?

valla abi benim bildiğim (kredi kartları vs departmanında hiç çalışmadığım için detay bilgim yok aslında), bir pos ücreti var. bir de varsa aylık total işlemin % bilmem nesi gibi bişey vardır. yani ben gayet gidip 2 3 lirayı karttan ödüyorum hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...