Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Açık havada tütün yasağı geliyor

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Geri kalan hayatımı herhangi birine ya da aptal sağlık sisteminre muhtaç geçirmemek için bedenime ve sağlığıma dikkat edicem tabi.

Bunu komik bulmak için iq değerinin tek haneli olması gerek.

benim aklima saglik muhabbeti gelmiyor bile. alkol alan bi insanim sonucta zararli falan demeden. ama sigaranin kokusu les. o kokuyu tanidigin adamdan alsan git bi sakiz al falan dersin ama tanimadigin rastgele adamdan gelince yapcak birsey de kalmiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatsız edici dostum sigara kokusu, nerede olursan ol arka masada bıldırcın gibi manitanla yada metrobüs hücre bölünmesi yaşarken yüzüne gelen sabah sigara kokusunu alırken yada metro çıkışı yürüyen merdivenleri bitiremeyip sigara yakanlar :)

Sigara içiyorum uzun zamandır, bizimki şartlı imza ama bu diğer içmeyen arkadaşlar konusunda haklı (:
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

biyik hakli sori, yetmez ama evet'cilik yapiyorsunuz resmen.

edit : ha bu topige yazanlarin yarisi alkole de karsidir zaten o zaman eyw

karsi olmak baska her boka karisan iktidara prim vermek baska.
ben mesela dışsal bir gücün etkisiyle örtünmeye karşıyım ama üniversitelerde başörtüsü yasağı olmasına prim vermem. hiçbir iktidar odağının bedenlerin ustunde soz soyleme hakki yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Biyik said:
hiçbir iktidar odağının bedenlerin ustunde soz soyleme hakki yoktur.

Meth gibi seylerin yasaklanmasi hakkinda ne dusunuyorsun?

Ayrica sorunum su benim, sokakta kulagimda kucuk burjuva kulaklimlarimla Dream Theater dinleyerek guzelce yururken birden onumde duran ya da yanimda yuruyen bir insan nedeniyle yuzum duman altinda kaliyor. Aniden o korkunc kokuyu burnum ve nezle filansam agzim araciligiyla tat ve koku reseptorlerim uzerinden cigerlerime indiriyorum. Ne hakki var o salagin benim bedenime giren cikan hava uzerinde soz soylemeye? Eger duman solumak istersem gider nargile icerim, sokakta bununla karsilasmak zorunda degilim.

Yoldan gecen araba ayni degil, cikardiklari dumanlar filan kanunla olabildigince kontrol ediliyor. Ayni mantikla sigara dumani da kontrol edilebilir ve edilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Biyik said:
hiçbir iktidar odağının bedenlerin ustunde soz soyleme hakki yoktur.

Meth gibi seylerin yasaklanmasi hakkinda ne dusunuyorsun?

Ayrica sorunum su benim, sokakta kulagimda kucuk burjuva kulaklimlarimla Dream Theater dinleyerek guzelce yururken birden onumde duran ya da yanimda yuruyen bir insan nedeniyle yuzum duman altinda kaliyor. Aniden o korkunc kokuyu burnum ve nezle filansam agzim araciligiyla tat ve koku reseptorlerim uzerinden cigerlerime indiriyorum. Ne hakki var o salagin benim bedenime giren cikan hava uzerinde soz soylemeye? Eger duman solumak istersem gider nargile icerim, sokakta bununla karsilasmak zorunda degilim.

Yoldan gecen araba ayni degil, cikardiklari dumanlar filan kanunla olabildigince kontrol ediliyor. Ayni mantikla sigara dumani da kontrol edilebilir ve edilmeli.

senin iyiligin icin yapilmiyor bu duzenlemeler sen oyle oldugunu hayal edip akp'nin olasi diger yasaklarina zemin hazirliyosun.

nadiren duydugunuz sigara dumani kokusundan dolayı şu yasakçı faşistlerin götünü kaldırmayın.

içmeseniz bile "sana ne lan milletin sigarasindan" diyin ayaklarini denk alsinlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Uyuşturucu yasağının bir işe yaradığına inanıyorsan bayaa safsın demektir.

Yasakla sorun çözülmez aksine daha kötü olacak şekilde değiştirir.
Al bak bakalım son 10 yılda ki sigara tüketimi ne olmuş türkiyede azalmak yerine kayıtdışına kaçış oldu. Tezgah altı satışları patladı. Komple yasaklasa bu sefer millet evinde yeiştirir saksıda esrar vs. Sonuç? Meth yasağı hede hödö hepten yalan olur oturursun şapa
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

bu topiği takriben,
AVMlerde alkol satışı yasaklandığında topik açılacak.
o gün çok değişik mesajlar atılacak

avmlerde içki satışı neden yasaklanıcak?
mescit ve camilerin bilmemkaç metre yakınında içki satılamayacak.
her avm'ye bir mescit. camiiler almış yürümüş zaten. enjoy.

Rerore said:

sokakta bazı karılar görüyoprum kahkahalarıyla sokağı inletiyor
kulak desibellerim ağrıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Sigaranın satışı yasaklanmadı ki içen sayısı artsın.
Vergisi cartı curtu çok diye sözüm ona cigara içiyom diye alıyor küçük bir kesim kaçakları.
Onun haricinde malbuş içen kolay kolay değişmiyor markasını ağız tadı değişmediği sürece.
Yasakla kaçakçılığın artmasının alakası yok yani.
Anam ucuz cigara var haydi çok içelim derlerse bilmem.
Diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bliksem said:

Dynun said:

bu topiği takriben,
AVMlerde alkol satışı yasaklandığında topik açılacak.
o gün çok değişik mesajlar atılacak

avmlerde içki satışı neden yasaklanıcak?
mescit ve camilerin bilmemkaç metre yakınında içki satılamayacak.
her avm'ye bir mescit. camiiler almış yürümüş zaten. enjoy.

zaten yasak değil mi
zaten devlewtin içki özendirmesi değil kötülemesi yasaklması ve insanlardan men etmesi gerekiyor
gencecik körpecik çocuklar içkiye özendiriliyor marifetmiş gibi

iyi ki reklamının yapılması yasak
formula da bile yaptırmadık zaten
gençliğimiz içkiden uzak olsun
çok mu şey kaybederiz
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Uyusturucu yasaklari hakkinda ne diyorsun ama?

recep tayyip erdoğan veya herhangi biri benim hakkımda neyin iyi neyin kötü olduğunu bilemez, her şeyden önce benim bedenim ve hayatım üzerine bir tasarrufu olamaz.

ben istersem kendimi öldürebilirim, zehir içerim, kendi bedenime zarar veririm, kısacası ne istersem yaparım.

teşhir ve propaganda konusunda belki bazı yaptırımları olabilir. kamuya ait alanlar devletin, belediyelerin, bazı seçilmişlerin idaresinde olduğu için oralardaki düzenlemelere bir noktaya kadar bir şey diyemem, çünkü demokrasi falan. gerçi ona bile karşıyım. EROİN SAĞLIĞINIZA İYİ GELİR diye bir reklamı görüp akşamına şırıngayı saplayan biri çıkar mı?

ayrıca her an savaş, silah ve şiddet propagandası yapılıyor, ırkçı ve nefret söylemleri havada uçuşuyor, bunun hiçbir etik sorgulanması yapılmıyorken böyle aptalca yasaklarla "sizin iyiliğinizi istiyoruz" mesajı gerçekten absürd.

eğer sigarayla ilgili bir düzenleme olacaksa ilk önce insanları sigara içmeye sürükleyen dertlerini halletsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...