Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ALARM ile kalkamıyorum lan

pontipati

Öne çıkan mesajlar

abi var ondan iphoneda, androidde çok kullandım bende. ama esas kol saati şeklinde olanı iş yapıyor.

telefonu nevresimin altına koyuyorsun bütün gece rem uykunu, hafif uykunu falan kaydediyor. sonra bir aralık veriyorsun buna beni 8-8.30 arası uyandır diyosun mesela o ara seni ince ince titretmeye başlıyo böyle açıldıkça uykun uyandırıyor güzel bir anda. böyle sanki kendin uyanmışsın gibi oluyor hiç senin neyi uyandırdığını hiç anlamıyosun. hatta uyanmazsan kurtarma alarmı giriyor devreye normal bildiğin.

ama şöyle bişey var ki gece 4'de yatayım sabah 8de bu uygulama beni uyandırsın diye bişey yalan. en az 8 saat uyuyacanız yani o güzelliği yakalamak için yine.

programın diğer güzelliği de sabah istatistik çıkarıo ne ara derin dalmışın ne ara hafif dalmışın. hatta bi arkın versiyonunda kayıt özelliği de var odada ses çıkınca ses kaydına başlıo konuşunca falan kaydediyo :D

şunlara bakın mesela:
http://lifehacker.com/5993005/five-best-sleep-tracking-gadgets-or-apps
Sosyal ağlarda paylaş

Yapabilirseniz uykunuzu çift saatlere çıkarın ya da indirin. Tek saatlerde uyku problemli oluyor.

6 - 8 saat uyku ok.
5 - 7 - 9 saat uykuda uyanma güçlüğü çekersiniz.

Vücudun biolojik saatimiymiş neymiş o zımbırtı. Nasıl ayarlıcaz diyenler için sleepbot bire bir. Eskiden 7 - 8 saat uyurdum. Şimdi 6 saate indirdim uykuyu. Hiç de uykusuzluk problemi çekmiyorum artık. 1:30 - 7:30 fix'e bağladım program sayesinde. Hedeflenen uyuma süresine yaklaştığında saat 1:15 - 1:30 arası yat artık diye uyarıyor, Catze'nin dediği gibi hedeflenen uyku süresi sonunda hafif uykunda uyandırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Yapabilirseniz uykunuzu çift saatlere çıkarın ya da indirin. Tek saatlerde uyku problemli oluyor.

6 - 8 saat uyku ok.
5 - 7 - 9 saat uykuda uyanma güçlüğü çekersiniz.

Vücudun biolojik saatimiymiş neymiş o zımbırtı. Nasıl ayarlıcaz diyenler için sleepbot bire bir. Eskiden 7 - 8 saat uyurdum. Şimdi 6 saate indirdim uykuyu. Hiç de uykusuzluk problemi çekmiyorum artık. 1:30 - 7:30 fix'e bağladım program sayesinde. Hedeflenen uyuma süresine yaklaştığında saat 1:15 - 1:30 arası yat artık diye uyarıyor, Catze'nin dediği gibi hedeflenen uyku süresi sonunda hafif uykunda uyandırıyor.

gece 2 de yatayım yarım saat sonra kalkar 4te yatarım diyodum dün gece. 2:30 A ALARM KURMAYI DA UNUTMUŞ DALMIŞIM LAN
Bİ KALKTIM 7:30 FU!
şimdi.
uyku döngülerden oluşuyo beyler. bu döngüler içinde bazı evreler var işte REM vs. vs. rüya gördüğünüz evre falan filan. şimdi tam 1 döngü yaklaşık 1,5 saat sürüyor. O yüzden mesela 4 saat uyuyunca, 3.döngünün ortasında kalktığınız için şaftınız kayık bi şekilde uyanıyosunuz. demek istenilen bu.
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat hafif, 2 saat ağır uykuda oluyor bünye diye biliyorum.

• Sağlıklı bir uykunun beş ayrı dönemi vardır. Bunların ikisi hafif uyku, ikisi derin uyku, biri de rüyalı uyku dönemidir. Gece boyunca bu dönemler üç-beş defa yaşanır. Derin uyku bedensel olarak, rüyalı uyku (REM uykusu) ise ruhsal olarak dinlenmeyi sağlar. Gecenin ilk yarısında daha çok derin uyku alınır, sabaha doğru ise rüyalı uyku süresi daha uzun olur. Ama uykuyu kesintiye uğratan bir neden varsa, uyku hep hafif uyku dönemlerinde kalır; yani derin uyku ve REM uykusu eksik kalır. Bu durumda da gece, dinlendirmeyen bir uykuyla geçmiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

Benim uyku baya ağır, uyanırsam da kapatıyodum alarmı 2 dk daha uyuyayım fln diye sonra tekrar uyanamıyordum. Telefonun sensörü ile çalışan bi application buldum. Yatakta en hareketsiz olduğunda ağır uykuda olduğun için seni o sırada uyandırmıyor. Hareket ettiğin hafif uykunda uyandırıyor. Çok rahat uyanıyorum bir de. Böyle dayak yemiş gibi uyanmıyorum.

Sleep Cycle (iOS), bende yukledim, en iyiymis.
Sosyal ağlarda paylaş

Civcivhead said:

Cuce said:

ben bununla kalkıyorum
sıcak su akıyor mu bi baksana

doru

kavurma said:

Cuce said:

ben bununla kalkıyorum

dün aslında bugündü filminde radyoda çalan parça ben de bir dönem bunu kullanmıştım sonraları rüyamda duyduğum bir tür müzik haline dönüşünce bıraktım.

yannıs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...