Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OS X Yosemite (10.10)

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

4dk kaldı yazdıktan sonra 3 saat daha kurulum yaptı, 3-4 saat kullandım üstüne. Şu ana kadar end-user olarak karşılaştığım tek problem fusion'ın 5.0.3 sürümünü kullanamıyor olmak.

İlk izlenimlerim (özellikle görsel anlamda) olumlu bayağı. Bir tek spotlight'ın search screen'i ortada açmasını beğenmedim, bilmiyorum eskisi gibi kullanma şansı var mı, yok mu? Onun haricinde notifications center ve safari bayağı güzel olmuş.

IOS 8'in düzgün bir betası çıksın diye beklemedeyim artık; telefonunu masada kaybeden, sessizde unutup sonra 10 tane missed call'la karşılaşan, sms'leri falan görmeyen bir adam olarak hayat kalitemi arttıracağını düşünüyorum laptop+telefon kombosunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar ben yaptim siz yapmayin, iCloud drive henuz geri uyumlu degil. Benim gibi telefonda whatsapp history, numbers, pages vs kullaniyorduysaniz ios8 yuklediginizde icloud drive i aktive ETMEYIN.

yedeklerinizi cekmeden yuklediginizde tertemiz bi drive iniz olucak, ve aktive ettiginiz cihazlardan geri erisemiyor olucaksiniz.

Henuz contuinuity ve handouts calismiyor yosemite ve ios8 arasi, health icin de bisey soylemek zor appler olmadan. Benim devamli kullandigim sleepcycle, polar HR monitor, runkeeper, vs taninmadi health tarafindan. Onun disinda bi stabilite sikintisi yok. Calismayan app henuz yok.

BT senkron calismiyor yosemite ve ios8 arasi, otomatik hotspot calismiyor. (bu beta5 de gelicek demislerdi ztn)

gecmeye heves edip gecmek isteyenler neden gecsin bi sebep goremiyorum, ama problem gozukmedigi icin merak eden de neden mahrum kalsin yine bi sebep gormuyorum.

Son soz; hem yosemite hem ios8 icin, yuklemek zararli degil eskisi gibi, ama faydasiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar yosemite installunda uyarmislar icloud drive icin :P. Benim telefon laptop vs. senkronize ve bayagi kullaniyorum icloudu. Okumayip nextlesem nasil patlardim kim bilir.

Pil omrunu yine iyilestirmisler sankim? Dunden beri 3 saatten fazla kullandim, simdi yolda telefonu sarj ettim usbyle hala %84.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tum programlari denemeyi bitirdim. Viscosity de calismadi, Tunnelbrick yukledim.

Sonuc olarak Viscosity ve TotalFinder calismadi.

Bir de Safari'yi tasarim olarak begenmedim. Yeni tab acinca mesela adres cubuguna odakli gelmiyor, niye ki? Sacma. Command + T yapip hemen arayacagim seyi girmek yerine Command + T'den sonra bir de fare kullaniyorum aramadan once.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
GERGE said:
Bir de Safari'yi tasarim olarak begenmedim. Yeni tab acinca mesela adres cubuguna odakli gelmiyor, niye ki? Sacma. Command + T yapip hemen arayacagim seyi girmek yerine Command + T'den sonra bir de fare kullaniyorum aramadan once.

Beta 2 geldi bu gun, bu da duzeldi.

Daha bir akici oldu ayrica, Safari takiliyordu yer yer.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
10.9.4 kullanıyorum.Telefona ios8 kurdum.Bu gün belki ios 7 de olan bişeyi keşfettim.Bilgisayarın yanındayken facetime ile görüşme yaptım.Telefon çalarken mac bookun ekranında sağ tarafta telefonun çalıyo diye bir uyarı kutucuğu çıktı.

Yosemiteden beklediğim yegane şey bu şimdilik.Telefon bilgisayar entegrasyonu çok işe yarayacak gibi duruyor.Betada bunu deneyen var mı?İlk izlenimler nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...