Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

su ana kadar 1 kere agırlık altında kaldım o da smith deydi , o günden beri gecmedim daha basına

shoulder press de agırlıgı kilitledim sandım klipler baya kücüktü acı gercegi 2 sn sonra yüzüme düsen halterden sonra fark edebildim , abi birde yanımda oylesine duran bi adam vardı yardım bile etmedi ölüyorum ben orda adam mekik cekmeye devam etti sdfh
Sosyal ağlarda paylaş

hareketi smith de yapmanın ve kaç kg kaldırıldığının bir önemi yok. serbest bar da hareketi olabildiğince doğru yapıp kg ları arttırırken olabildiğince cimri davranmak gerek tam adaptasyon için. serbest olarak yapıyormuşsun zaten bence o şekilde devam et ayrıca squat için spotter gerekmiyor ki aslında bench press için bile gerek yok pr denemiceksen.
Sosyal ağlarda paylaş

@inc,

Smith'te 80'le yapıyorum serbest iki tarafa +30 takıyorum demişsin. Serbest'te de aynı kilo ediyor o zaman? Kız barı kullanmıyorsan tabii. O zaman 75 ediyor.

Smith'te squat yapmak sıkıntılı. Doğru bir duruşu var onun kızlardan gördüğüm kadarıyla. Hafif italik duruyorlar, hamstring'den çok direk götünle kaldırıyorsun o şekilde.

Serbest ağırlık çalışmak her zaman iyi ama smith bazen iyi olabiliyor. Özellikle seated military press'lerde önemli ağır girdiğin zaman, sakatlığa çok müsait oluyor alışmadığın bir ağırlık ise. Bilhassa behind the neck press'lerde.
Hiç chest press denemedim ama onda da çok fark etmemesi lazım. Sonuçta time under tension önemli, onu da gayet iyi veriyor smith.

Negatif = Concentric contraction
Pozitif = Eccentric contraction
Sosyal ağlarda paylaş

Ağırlığı cimri bi şekilde arttırmak her zaman mümkün olmuyor.
1 ve 1.5 kg'lik plateler olmalı aslında her salonda. Hatta 500gr'lık. Ama bizimkiler direkt bu konuda kafayı pek çalıştırmadıkları için en düşük plate'ler 2.5 kg.

Ağırlık arttırayım artık dediğinde 5 kg arttırmak zorunda kalıyorsun. Hiç iyi bir şey değil bu. Progressive overload'a da uygun değil açıkçası.

Şu an 45 kg ile military press yapıyorum, ağırlık arttırayım dersem 50 kg'da ya basur olurum ya da omzumu çıkartırım. En iyi ihtimalle strain.

O yüzden o geçişi smith'te yapmak gayet iyi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle yapıyorum zaten.
Ama örnek veriyorum 45 ile 5-6 rep military press yaparken 50 ile bir taneyi bile yapamıyorum.

Strength çalıştığım günlerde 45 ile 7-8 rep'i zorlamak benim işime gelmiyor.
Onun yerine 47,5 kg ile 3 rep yapmak strength gain'i açısından daha faydalı.

Imperial sistem bu yüzden daha iyi spor salonları özelinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzde doksan barla çalışıyorum ben.
Akşam saat 2000'de süperset yapıp power rack'i 45 dakika işgal eden götün yanı sıra Smith Machine'de halk ekmek kuyruğu gibi kuyruk varken geçen kaldırıp yerden alarak seated military press yaptım yani. Hiç acımıyorum barla giriyorum.

Gerçi senin önerilerin doğrultusunda ana shoulder press'imi seated arnold yaptım geçen haftadan beri.
Sosyal ağlarda paylaş

dün CF'de partnerle ilk sağlam x2 WOD'umu çaktım.
ısınma + flex + abs hariç:

WOD x2

x5
_
20 wall ball (7)
10 deadlift (20+30kg olarak başladım)

x5
_
250m row
20 push up
20 air-squat
10 front lunge

pazar da çalışmıştım,
bugün çalışsam mı bilemedim...

biraz daha kondisyon yapıp, strength traininge başlıcam.

powerlift, olympic lift neyim aşar şu noktada beni...
Sosyal ağlarda paylaş

tabii ki gelişim sürecini sorunsuz tamamlayabilirsem paylaşacağım.

şimdiye kadar hep "program yapma, akıl verme" ile geçti günler. şimdi haftada üç günüm var ve tamamen kısıtlı aletlerle bir çalışma yapıyorum. : )

bakalım beslenmeyi de rayına oturtursam güzel olacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

gymde herkes yanlis mi soyluyo lan bunlari

decline a negatif diyolar
smith machine e multi press

bir kaç alman videosu izlemiştim evet decline bench e negatif diyolar garip bir şekilde. Şu jeff seid in pumpyouup.de mi ne öyle bi siteye yaptığı training videolarında da görebilirsiniz.

Spotter yoksa smith bana da mantıklı geliyor. Hareketin doğallığı bozulup omuz eklem her birini zorluyor ama napalım yüksek ağırlık girmek adına ve salonda kimse yoksa smith daha iyi çözüm gibi düşünüyorum.

smith i ya da sınırlı sayıda ekipmanı işgal eden sebille adam benim salonda da var. Baktım military press yapıcam smith dolu, hiç keyfimi bozmadan iki dumbbelle benche geçip dumbbell press yapıyorum. Bence programda flexible olmak lazım biraz hem zaman kazanma hem pratik olmak için. As long as you feel the burn in the right place, its ok yani. Smith yoksa, bench press doluysa dummbbelleri al sehpaya geç, low row doluysa makineye geç. Pull up doluysa lat pulldowna geç şeklinde gidiyorum ben. Bir heykeltraş işi yaptığımızı düşünürsek, hala kabasını alıyorum, çok sıkı sıkıya takip etmem gereken rötuş hareketleri içeren program yapıcak seviyede değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün pullover yaparken dibimde biri hyperextensionda lower back çalışıyodu. Ellerine 10 kilo plaka almış, en alttan yukarı kalkarken diski fırlatıyo yukarı çıkıp tutuyo falan çözemedim acayip işler yapıyodu akrobasi mi çalışıyo nedir. Kahkahayı bastım istemsiz olarak, tip tip baktı =)

Ya adamın bi bildiği var ben bilmiyorum, ya da maymunluk
Sosyal ağlarda paylaş

Athlet fotoları bekliyoruz panpa =)

Birbirimizi gaza getirelim böyle, herkes güzel vücutlu fit olsun herkes bişeyler yapsın.

Yaz geliyo beyler. Spor yapmadığınız her günün ve ekstradan alıp orda burda depoladığınız her kalorinin acısını çekme zamanları yaklaşıyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Athlet fotoları bekliyoruz panpa =)

Birbirimizi gaza getirelim böyle, herkes güzel vücutlu fit olsun herkes bişeyler yapsın.

Yaz geliyo beyler. Spor yapmadığınız her günün ve ekstradan alıp orda burda depoladığınız her kalorinin acısını çekme zamanları yaklaşıyor =)

ben zayıfım dostum, 1.80 boy, 60 kg. şimdilerde düzgün beslenmeye başladım işte bakalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bana no-brainer takip edebileceğim (bana işin mantığını anlatmasına gerek yok, her sabah amuda kalkarak muz yiyeceksin desin mesela, ben yerim); yemeğime, çalışma programıma kadar yazacak bir site, bir şeyler lazım. Aranızda yardımcı olmak isteyen olursa o da süper olur. Kaç sene oldu tekrar başlayamadım şu spora adam gibi. 3 senede yılda 1-2 ay gidip sonra saçmalıyorum.

Hacim kazanmak istiyorum doğru düzgün, it gibi çalışıp öküz gibi yeme hedefindeyim.

Şu an 1.91'e 81 kiloyum. Fit görünüyorum ama aslında yağlı bayağı vücudum. Muhtemelen %12 civarında yağ oranı (tabii şu spor salonundaki hesaplama cihazlarına inanırsak sdf).

Gerçekten vaktim yok araştırıp kendi diyetimi ve çalışma programımı hazırlamaya, bir el atın plx.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...