Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

Abi ciddi birşey sorucam. İşten geliyorum 6.45 fln. salona gidiyorum. Cıkıyorum fitness'dan 8.30-9 fln. tek ölçek protein toz'u içiyorum sonra yemek ardından saat 11 gibi yatiyorum ama o uyku bana haram oluyor.

Protein tozundan mi dir yoksa cok mu su tüketiyorum bilmiyorum.(Toz aldınmı tüketmekte lazım derler).

Fix 2 genelde de 3 kere çişe kalkıyorum ve böyle böbrekler agrımıs tutmaktan,bazen gazında oluyo sasdaf . Hele o saat 6-6.30'da çişe kalkmak yok mu çildirtiyor adamı. Uyusan kalkıcan(5dk geçmiş gibi hissediyosun),uyumasan bir türlü...

Sabah kalkiyorum 7.30 pert olmus vaziyette.

Size oluyor mu böyle?

ben saat 1 de filan yatıyorum
bi kaç posta işeyip
uyku bölünmüyor ama yine yorgunluk oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 0100'den önce yatamıyorum. Altı buçuk saat uyku aslında hiç ideal değil spor sonrası ama o kadar fark ediyor mu acaba gain için bilmiyorum.
Sırf şunun için bir hafta erken yatayım mukayese edeyim diyorum, yok arkadaş.
Saat 2030 spordan gel, yemek ye duş al derken saat oluyor en iyi 2200 zaten. Araya sıkıştırılması gereken seksler, oyunlar, işler var, nasıl olacak bu işler.
Sosyal ağlarda paylaş

ben cocuklugumdan beri öyle içiyorum suyu abi. hayatım boyunca bembeyaz saydam işedim. spor için yapmıyorum yani. millet nasıl kola vs içiyosa benim hayatımda kola falan yok. hep su içiyorum her şeyle.

vucut değerlerim roaccutane kullandıgımda bile normal cıkmıstı o bile etkileyememişti böbreklerimi vs. hatta doktor vs şaşırıyordu değerlere, sonra su olayını söyleyince haaa diyodu.

dolayısıyla bırak neyin sağlıklı olduğuna ben karar vereyim abi.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

potasyumun az olmasından.

sodyumun az olması iyi. hatta ne kadar çok olursa o kadar su tutuyosunuz. suyu atmak lazım vucuttan. bunun içinde çok su içmek lazım.

ben 6-7 litre su içiyorum(severek) hiç böyle şeylere rastlamadım.

Sende bu kadar taşşak var heralde

http://galeri7.uludagsozluk.com/214/a%C4%9F%C4%B1rl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-olan-85-kilonun-75-kilosu-ta%C5%9Fak-olan-adam_294696.jpg

potasyum eksikliğinden mi cok işiyoruz diyosun simdi ? Valla bıktım geçe çişe kalkmaktan.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sallayin zaten dr dedigin ne bilir neden anlar ki..bos beles adam hepsi

bu arada idrar dedigin zimbirtinin icinde ne var ne ise yarar bir bakalim.. idrarda su ure urik asit amonyak kreatinin suda cozunen vitaminler hormonlar ca k na sulfat fosfat filan bulunur..

bunlardan ure urik asit amonyak kreatinin vs zaten protein yikim urunleridir.bobregin esas gorevi de anyon katyon dengesini saglamak ve karacigerin etkisizlestirdigi proteinlerin vucuttan atilimidir.o urunlerin kalmasi beyin uzerine toksik oldugu icin hayati tehlikeye sahiptir.

sen simdi silme protein bilmemnesi aliyorsan neden idrar gidiyorum demeyeceksin..hatta iyiki cok idrara cikiyorum diyebilirsin bile.ustune egzersizden gelen kas yikim urunleri de var..oh..

anyon katyon dengesi de onemli ama su icen bir bunyede anyon katyon dengesi daha iyi korunur ole kolay kolay bozulmaz.ani bozulmalari da bilinc kaybi ve sokla kendini gosterir zaten ole eksikliginden fazlaligindan soz etmek kolay degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sanırım orada önemli olay tuz ekmek vs tüketmemek. ben kullanmıyorum zaten bunları. alacağım günlük sodyumu zaten yumurta yoğurttan vs alıyorum.

potasyumda kesin keçiboynuzu pekmezi ve meyvelerden falan geliyodur.

dengesi nasıl işliyo bilmiyorum belki çocukluktan beri öyle olduğu için vucut ona alışmıştır. hepimiz farklıyız sonuçta.

6 gram tuz (yaklaşık bir çay kaşığı) günlük sodyum ihtiyacının tamamını karşılamasına rağmen ne yazık ki ülkemizde ortalama bir insan bunun iki katını tüketmektedir. Aşırı sodyum tüketimi böbreklere daha fazla yük bindirir ve mide kanseri riskini yükseltir. Sodyum seviyesi yüksekse böbrekler sodyumu tutar, düşükse idrar yoluyla vücuttan atmaya çalışır.

Ancak sürekli olarak fazla sodyum tüketimi sonucu böbrekler fonksiyonunu tam olarak gerçekleştiremez ve sodyum vücutta birikmeye başlar. Fazla sodyum vücudun su tutmasına, bu da kan yoğunluğunun artmasına dolayısıyla kalbin aşırı yükle çalışmasına neden olur. Yoğunluğu artan kan damarlarda basıncın yükselmesine, damarlara bağlı hastalıklar olan kalp krizi ve felç riskinin artmasına sebebiyet verir.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

moriarty said:

potasyumun az olmasından.

sodyumun az olması iyi. hatta ne kadar çok olursa o kadar su tutuyosunuz. suyu atmak lazım vucuttan. bunun içinde çok su içmek lazım.

ben 6-7 litre su içiyorum(severek) hiç böyle şeylere rastlamadım.

Sende bu kadar taşşak var heralde

http://galeri7.uludagsozluk.com/214/a%C4%9F%C4%B1rl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-olan-85-kilonun-75-kilosu-ta%C5%9Fak-olan-adam_294696.jpg

potasyum eksikliğinden mi cok işiyoruz diyosun simdi ? Valla bıktım geçe çişe kalkmaktan.

çok işemek kötü bi şey değil abi. ama şöyle bi şey var. vucudunu tanıyıp ona göre ayarlaman lazım.

ben o işi şöyle hallediyorum mesela. son yarım litre suyumu falan uyumadan 30 dakka önce içiyorum. o arada sigaramı içiyorum falan filan. sonra tam yatmaya çıkarken kücücük bi su daha içiyorum. o arada yarım litrenin çişi geliyo yapıp yatıyorum. o son içtiğim kücücük su sabaha kadar gelmiyo artık.
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak konuşuyorum.

http://www.scientificamerican.com/article/strange-but-true-drinking-too-much-water-can-kill/

eğer siz de moriarty gibi godlike özelliklere sahip degilseniz sdfsdf, uzun vade de 6 - 7 litre gibi rakamlara çıkmadan bir kere daha düşünün derim.

ha birde 234234 litre gün içinde içtiğimize ek olarak şunu da unutmayalım

''About 20 percent of the water you consume is in the foods you eat''

hadi bye
Sosyal ağlarda paylaş

scientific american pek kaliteli bi kaynak sayilmaz. Magazinsel basliklara inanildiginda boyle broscientific tavsiyeler verirsiniz.

Sunu soyle birakayim. Merak eden daha kaliteli kaynaklarla dogrusunu ogrensin.
http://www.quora.com/Can-it-be-dangerous-to-drink-too-much-water

6-7 litre fazla bile sayilamayacak bi miktar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...