Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkemizdeki magandalık

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Neden boyleyiz bilmiyorum ama yurtdisindada durum cok farksiz degil 5sene bulgaristanda yasadim %80 kavgalar Turk vs Turk geri kalanda Turk vs Bulgar seklindeydi. 1 seneyi askin Polonyadayim erkekler kavgalarimizdan/agrasifligimizden kizlarda yaptigimiz hayvanliklardan sikayetci.
Sosyal ağlarda paylaş

Söyledikleriniz doğru fakat ben bu Türkiye böyle Türkler böyle söylemlerine katılmıyorum... tamam bizim düzeyimiz daha düşük olduğundan butip şeyler fazlalaşmış olabilir ama bence hala bu ülkenin insanı için umut var.. Anadolu insanının naifliği ve edebini bulmak zor diğer ülkelerde..

Biraz ayrımcı bir söylem olacak belki ama ; bu eskiden daha çok doğu kesimde yaşayan ve bu tip davranışları normal gören arap ve kürt kökenli insanların , şehir hayatında parayı bulmasıyla beraber karşılaştığımız bir durum olarak görüyorum bunu.. sakın ırkçılık ve ayrımcılık gibi anlaşılmasın..
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

böyle aptal aptal işler yapan araçları görünce plakasını rengini modelini arayın, verin trafiğe. bazen çeviriyorlar. denemeye değer.

evet bazen çok acaip oluyor abi.. geçen bizim hanıma nişantaşında bir araç çarpmış ışıklarda , yani çarpmamışta hanım karşıdan karşıya geçerken özellikle sürmüş arabayı üzerine ve bacağına vurmuş.. hanım hamile çok korkmuş tabi geldi akşam bana anlattı almış plakasını..

aradım bende polisi anlattım olayı biraz da acitasyon yaptım karım hamile vs. diye.. adam o dakika ben telefondayken plakayı ekiplere anons geçti , gördüğünüz yerde durdurun dedi.. sonrada bize dediki en yakın karakola gidin şikayetçi olun bizde alalım bu akşam biraz misafir ederiz filan dedi.. şaşırdım :) tabi biz şikayetçi olmadık ama dedik düşman edinmeye gerek yok klasik türk kafasıyla
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ülkenin hükümetleri bu pislik nesillerini besleyip büyüten en büyük unsur. Köylü eğitim görsün, hizmet alsın diye açılan köy enstitüleri "insanların eğitim görmesinden korkulduğu için" kapatıldı. Silahıyla gelip şehir arazisine gecekondu koyan tiplere Özal tapu dağıttı. Akp hükümetine bakın. Yaptıkları basın açıklamaları, icraatlar iki gram zekaya sahip insanları kapsıyor mu? Devlet eliyle üretilen çöpler için çöplük üretmekten başka bir fonksiyonları yok.

İlkokul eğitimi bitti. "Zorunlu-seçmeli kuran dersi koyalım"lardan, rahatça istediklerini istedikleri yere sokabilecekleri cevap kağıtlarını açıklamadan yapılan sınavlardan yüksek liseye dönen üniversitelere kadar her şey bitik. Benim karşı komşumun evine öğretmen geldi. "Neden çocuğunuzu okula yollamıyorsunuz?" dediğinde kadın "müftünün haberi var, biz başka yere gönderiyoruz" diye cevap verdi. Hangi tarikatın boku olduğunu bilmiyorum ama okul yerine din eşkiyalarının eğitim verdiği bir yere gidiyor. Gizli bir yer de değil yani. Dev bir binaları varmış.

Ülke bitti arkadaşlar. Zorlamaya gerek yok. Öyle başımızdaki gitsin düzelir seviyesinde falan değiliz. Uzun dönemli devlet politası arabasından şişe fırlatan, basit ilkokul eğitimi bile almamış maganda yetiştirmek üzerine. Yakında ülkenin tabanı böyle yaratıklardan oluşacak.

this

pozitif geri besleme var işte ülkede; cahiller bu hükümete ve hükümetin temsil ettiği zihniyete sığır gibi oy yağdırıyor. karşılığında da bu zihniyet kitleleri daha cahil, daha fakir yapmak için elinden geleni esirgemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...