Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metallica vs. Pogo

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

metallicanın daha önceki istanbul konserlerine hep mevcut cenabetliğimden ötürü gidememiştim. bu sene şeytanın bacağını kırıp nürnberg'teki rock im park festivaline gittim. festival olduğu için haplısı alkollüsü hepsi var malum da anlamadığım olay; aga metallica'da pogo yapılıyor mu yahu? yani yapılıyor da ben mi bilmiyorum? pek haz etmediğim için gelenleri alttan alttan yumruklayıp geri gönderdim. metallica bildiğim kadarıyla tr'ye festival dahilinde hiç gelmedi stad konserlerinde de alkol sanırım yasaktı. hiç tanık oldunuz mu la böyle bişeye ben mi bişe kaçırdım?
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

metallicanın daha önceki istanbul konserlerine hep mevcut cenabetliğimden ötürü gidememiştim. bu sene şeytanın bacağını kırıp nürnberg'teki rock im park festivaline gittim. festival olduğu için haplısı alkollüsü hepsi var malum da anlamadığım olay; aga metallica'da pogo yapılıyor mu yahu? yani yapılıyor da ben mi bilmiyorum? pek haz etmediğim için gelenleri alttan alttan yumruklayıp geri gönderdim. metallica bildiğim kadarıyla tr'ye festival dahilinde hiç gelmedi stad konserlerinde de alkol sanırım yasaktı. hiç tanık oldunuz mu la böyle bişeye ben mi bişe kaçırdım?

istanbul'daki 5 metallica konserinin 4'üne gittim (1993 hariç)
1999'da saha içi, daha sonraki konserlerin hepsinde sahne önüydüm. alkol vs. hep oldu şu ana kadar.

metallica'da pogo yapılmasına karşı bir insan değilim, ama pogo da yapmam. vakti zamanında pogo yapıp, yaşı büyüyünce ve dinlediği müzikler değişince 'pogo ne ya çocuk musunuz' tarzı bir anlayışa sahip değilim, ama metallica konserleri benim için headbang + anıra anıra tüm şarkılara eşlik etmekten oluşuyor genellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

@deno

aynı fikirdeyim. benim için de metallica konseri anıra anıra şarkı söyleyip headbang yapmaktır. pogoya da karşı değilim hatta pogoda beynini patlatana su veren itfaiyenin hortumunu seveyim gebersin millet umrumda değil. ancak paramla rezil olmak da hiç hoşuma gitmiyor. isteyen istediğini yapsın bana dokunmasın. zaten öküz gibi kalabalık var (daha avenged sevenfold sahne alırken 65k kişi vardı alandaki yarısı doluydu) adım atamıyosun bayılsan security zone'a atıyolar dibimde pogoya başladılar tekmeleyip yumruklayıp gönderdim. bana göre değil saygı da duysam sonuna kadar saçmalık olarak görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yani dediğim gibi saha içini bilemicem, ama sahne önünde öyle abartı bir pogo döndüğünü görmedim ben hiç.

ama sonuç olarak bir metal konserindesin. metal konserinde 'itlik' yapanlar bana göre pogo'ya dahil olmak istememesine rağmen ona buna sataşan, gereksiz ortamı gerecek hareketlerde bulunan, elini kolunu yanında buna dahil olmak istemeyenlere doğru savuran (özellikle bayanlara) insanlar.

ama belli bir alanda bunu yapan insanlara da 'arkadaşım napıyorsun' diyemezsin. bu da bu tarz konserlerin bir nevi doğası olmuş artık.
Sosyal ağlarda paylaş

@vinghtor

sahneye 50 metredeydik evden mi izleyelim :)

benim mantığım şu yukarda da dediğim gibi bana dokunmayan yılan 214234234 yıl yaşasın. ayrıca exodusta ya da ne bileyim slayer'da yaparsın da metallicanın tonları bunun için hafif yahu yani uyuşturucu etkisi olmadan imkan vermiyorum ben insanlar bunu yapsın. hani sırf ben mi garipsiyourm diye şöyle bi etrafıma baktım önümdeki almanlar da bi hayli gergindi hele ki bi de insanların kılına dokunamadığın almanyada yapıcan bunu .. :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi nalakası var insanların pogo yapabilme özgürlüğü başkalarının huzurunu kaçırabilme yetkisi anlamına gelmez. kaldı ki moscow konserinin detaylarını incelersek durumun farklı olduğunu görürüz. yasaklı bir müziğin ülkedeki ilk konseri insanların gözlerinin dönmesi gayet normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede malesef bu işin cidden kültürüne sahip olduğu için yapan çok az insan var bu nedenle yol yordam da bilmiyorlar.

metallicanın sonisphere'de geldiği sene pentagamın çıktığı gün baya 18 yaş altı eleman vardı, ellerinde biralarla dolanıyorlardı. 1-2 kere pogo adı altında itiştiler 1-2 sinin burnu falan kanadı ondan sonra da yapan olmadı.

cidden pogo yapacak adam zaten biryerde toplanıp yapar, oraya da bızığı yemeyen giremez, olay güle eğlene itişmekten ibaret değil çünkü.

ha metallica vs pogo olayına gelirse tabi ki yapılır enter sandman metallicacısı değilseniz. adam metal militia çalarken birinin pogo yapmasına şaşırılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

µh

dediklerine katılıyorum. metallicanın da çok sert giren melodileri var ancak ben sanki metallicanın tonlarını pogo için yumuşak buluyorum ya da benim pogo anlayışım çok sert sdfs :P

bana göre pogo yapılacaksa aha burdaki gibi yapılır yoksa karı gibi itişilmez (nürnberg konserinde gördüğüm gibi)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...