Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurt ici tatil icin

di

Öne çıkan mesajlar

Agustos sonu Eylul basi icin bakiyorum ya, sikinti yok. Hatun da oruc neyim tutuyo zaten, Ramazan'da gidilmez hic bi sekil.

de gozume guzel gorunen biyer bulamadim desem inanir misiniz ? Oludeniz falan bakicam ya da yurt disi bakcam bu gidisle de yurt ici negzel ucuza geliyo be.

Bu arada hesapladim, 10+ senedir cikmamisim tatile. Tatil ne onu unutmusum bildigin. heh
Sosyal ağlarda paylaş

booking.com, tripadvisor üzerinden bak istediğin yerde istediğin tarzda otel bulma şansın daha çok oluyor?

booking.com'un ayrıca en düşük ücret garantisi var, daha ucuzunu bulursan başka sitede gösteriosun onu çat diye o fiyattan revize ediyorlar rezervasyonunu, oteller de titiz davranıyor bu siteler üzerinden rezervasyon yaparsan çünkü yurtdışında da gözüküyor vereceğin puanlama - yorum.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Agustos sonu Eylul basi icin bakiyorum ya, sikinti yok. Hatun da oruc neyim tutuyo zaten, Ramazan'da gidilmez hic bi sekil.

de gozume guzel gorunen biyer bulamadim desem inanir misiniz ? Oludeniz falan bakicam ya da yurt disi bakcam bu gidisle de yurt ici negzel ucuza geliyo be.

Bu arada hesapladim, 10+ senedir cikmamisim tatile. Tatil ne onu unutmusum bildigin. heh

bodrum da voyage bodrum çok güzel. hem bodruma 5 dkk (tekneyle) hem de çocuksuz otel. yatak sayısı az. hizmet iyi fln.

kafa dinlersin
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Ölüdenizden geldim biliyosun, review lazım olursa dürt gtalkdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Madem öyle.

Yol:

Yollar fena değil. Özellikle Ankara tarafından gidecekler radarlar her yerde: EDS, ortalama hız tespiti, gezici radar, sabit radar.
Resmen o yolda basmayalım diye her şeyi yapmışlar. Buna rağmen 90-110 bandında 7 saat 20 dakikada Ölüdenize vardım.
Arabası olmayan için eğer yukarı kısımlarda otelde kalıyorlarsa ölüdenize inmek biraz zor olabilir. Her 5 dakikaya bir minibüs var ancak, o da 5er lira adam başı.
Neyse,

Deniz:

Ölüdeniz halk plajına giriş 7 TL. Öğrenci 4 TL. Geçerli bandrol istiyorlar. Araba ile giriş 25 TL.
İçeride girdikten sonra kıvrımın her iki tarafında da plaj var. Sol taraftaki plaj çakıl, nispeten dalgalı, sağ taraftaki(sazlıkların ardında) komple kum, çok sığ ve temiz.
Plajda şemsiye, şezlong parça başı 7 TL. Yani iki şemsiye bir şezlong 21 TL veriyorsunuz. İki kişi gittiğinizde daha suya adım atmadan 35 TL'lik oluyorsunuz yani(Birazdan bu konudaki isyanımı duyacaksınız). İçeride yiyecek de var içecek de, çok fahiş bir fiyat değil ancak(bodrum gibi) yine de ortalama hallerde. Misal bir kornet 5 TL. Hamburger 21 TL vs.

Benim tavsiyem karşı koydaki(ölüdeniz halk plajı girişinin tam sağ paralelindeki ara yoldan girince ilerde) özel plajlar. Giriş ücretsiz ve şezlong vs. ekipman fiyatları 3er TL daha düşük ve daha temiz mekanlar. Buradan kâr edebilirsiniz.
Hem 1 saati 25 tl'ye yunus da kiralayabilirsiniz(üstünde gölge yapan çadır da var). Açıklar daha güzel.

Manzara mükemmel. 3 yanın dağ, önün açık deniz. Gece/akşam sahilde oturup çakıllarda istediğinizi yapabiliyorsunuz.

Şekil 1A:

Yemek:
Sıçtınız...
Hem karar vermek zor: Mutfakları harika. her mekan resmen birbirleri ile yarışıyor. Aşçılar enfes. Ancak ortalama bir ana yemek 30-35 TL. Yani iki kişi bir akşam yemeğinden 75 TL'den aşağı çıkamıyorsunuz. Turistler pazarlık yapıyor, siz de deneyebilirsiniz. Bu konuda sahildeki HELP BAR'ı tavsiye ediyorum. Sugar Beach Club dan gönderdiler, sabah plajda ordaydık, indirim yapacakmışsınız diyin, %10 indirimi kapın. Ciddiyim.
Ben Tahinli Levrek yedim, nişanlım da Izgara somon yedi:

Izgara somon:

Tahinli levrek before:

After:

lol

Ağzımız resmen bayram etti. Yok böyle bişey. Tavsiye ederim. Deniz ürünleri günlük çoğu yerde. Mekan girişlerinde koca koca menüler var. İnceleyin isterseniz girmeyin. Her şey ingiliz tarzı.

Bunun dışında thai mutfağından tutun, italyana, meksikadan tutun ingilize her mutfak var. Bunlara özel restoranlar da var.

Cons:

Ölüdenizin en kötü tarafı; Turist-Türk ayrımı yapılması. Her yerde size turist parası geçirmeye çalışanlar olacak, ya da türksünüz diye tezgahtan kovanlar. Buna dikkat edin.

Alış-veriş:

Çakma eşyalar cenneti resmen. Bikaç elektronik almadan, 20 TL ye harika replika gözlükler almadan gitmeyin. Salı Cumartesi ve Pazar günleri fethiye merkezde, Pazartesi günü de Ölüdenize inmeden hemen önceki pazar alanında(Hisarönü) büyük bir pazar kuruluyor. Yiyecek, içecekten tutun, replikalara kadar her şey var.

Hatıralık çok çeşit var, ancak yüzlerce dükkan olmasına rağmen, kendine has bişeyler satan bir yer yok. herkes birbirinin aynı, herkes fiyatlarda ağız birliği etmiş Ayar ediyorlar adamı.
Bi bodrum, bi kaş gibi değil yani.

Konaklama:

Kesinlikle booking.com'dan şaşmayın. Müşteri hizmetleri otelin ağzına ediyor eğer bi sıkıntı olursa. Benim gibi geniussanız eğer booking.com'da, normal oda fiyatına paso exclusive oda veriyolar lol. İkramlar misafirperverlik de cabası. İptal edilmeyecek odayı iptal ediyolar, değişmeyecek tarihi değiştiriyolar o nebze.

Ben Han Deluxe otelde kaldım.(Hisarönü)
Odaları harikaydı. Çoğu çatı katı, kendinize ait 2 balkonunuz bile var. Banyoları oda kadar.
Onunla ilgili reviewımı da şurdan okuyabilirsiniz:

http://www.booking.com/hotel/tr/han-delux-boutiqe.tr.html?sid=5b120255823205ecacc264d98e908ba8;dcid=1;ucfs=1;srfid=ff82dfe0f48f55d0f33b585069e3bb4ea4f216a3X1#tab-reviews

(Azmi)

Gezme tozma aktivite:

The sky is the limit. Laylay goygoy için gidiyosanız Mayısta gitmeyin. AĞustosta anca demlenir oralar.
Çok fazla bar var. Çok fazla da restoran. Seçenekler sınırsız diyebilirim.

Paragliding, muz, parasailing, jetski, hız botu hırla. Her yer paragliding yapan adam dolu zaten. Fiyatlar o kadar değişken ki. Net bişey söyleyemiyorum. Misal paragliding genelde 125 ile 250 TL arası değişiyor. Merkezde bu işin üstadları var, gerçek pilotlar, 10 yıllık felan. Hatta gittiğimizde tur şirketleri THK üniden amatörleri getiriyor milletin canını tehlikeye atıyor diye eylemdelerdi. İki kuruş daha vermeyecem diye gidip amatörlerle binmeyin. Bu dediğim adamlardan alın.
Türklere iyi indirim yapıyolar. Video felan çekmek isterseniz de pilotlar kendileri yardımcı oluyorlar.

Kelebek vadisi, kabak koyu felan bunları tekneyle bütün gün gezebilirsiniz. Tavsiye ederim. Ama kesinlikle güneş kremi ve şapka alın. Geberir kalırsınız, kimse de cesedinizi suya atmayayım demez sdf

Sanırım her şeyi anlattım.
Soracaklarınız olursa burdayım ;)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...