Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu memleket adamı deli eder

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

bileniniz vardır almanyaya master yapmak için geldim eylülde. gelmeden önce kou makina müh. bölümüne kayıtlıydım ancak son 1.5 sene ne okula gittim ne de harç yatırdım hatta danışman hocam en son seni atıcam diye tehdit ediyodu da sallamadıydım.

neyse geldim buraya askerliği tecil etmem gerekti nürnberg konsolosluğuna gidip gerekli evraklarla başvuru yaptım

önce konsolosluktaki bayan daha yarım saat geçmeden evrağımı kaybetti ki konuya hakim bile değildi. ardından bi yarım saat sonra arayıp bulduğunu söyledi. kıllandım bişe olacağından.

sonra eve kağıt gönderdiler (almanyaya) askerliğiniz 2016'ya kadar tecil edilmiştir her sene ogrenci belgesi gönderin fasa fiso diye.

1 hafta sonra istanbuldaki eve milli savunma bakanlığından asker kaçağı durumuna düştüğüm kağıdı geldi. annem şubeye gidip sormuş şubedeki görevli 'hanfendi niye geldin askerliği almanyadan 2 sene zaten tecil edilmiş' diyerek geri göndermiş.

neyse dedim hadi halloldu bu sefer konsolosluktan bayan tekrar arayıp 'savunma bakanlığından bana kağıt geldi sen kou'da hala öğrenciymişsin kaydını sildir bana gönder yoksa ülkeye girişinde sıkıntı çıkar' dedi.

temmuzda abim evleniyor gelmem gerek. okuldan hocamla görüştüm ben hallederim dedi. sonra arayıp ya kendin yapman ya da bana vekalet vermen lazım dedi. vekalet vermem için ülkeye giriş yapmam lazım. ulan ülkeye giremiyorum ki vekalet vereyim!? amk deli olucam hiçbişe doğru gitmiyo memlekette! kadına diyorumki konsoloslukta yahu askerliğimi zaten tecil ettiniz annem gidip sordu hatta, e yok ben kağıt aldım diyor. yahu diyorum be kadın sen ettin tecilimi. bana kaydını sildiğine dair kağıt göndermen lazım diyor.

ulan almanyaya kaçtım geldim yine peşimi bırakmıyo şu memleket ya lanet olsun!
Sosyal ağlarda paylaş

askerliği tecil ettirmişsin niye giremeyesin onu anlamadım hala
üstüne ülkeye girince havalanında alacaklarını falan mı sanıyorsun sdfs
gel belgeyi al gönder
bişey olmaz
öyle kaydını sildirme harcını yatırma bas git keyfine göre
sonra belge istendiğinde ülke şöyle böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

askerliği tecil ettirmişsin niye giremeyesin onu anlamadım hala
üstüne ülkeye girince havalanında alacaklarını falan mı sanıyorsun sdfs
gel belgeyi al gönder
bişey olmaz
öyle kaydını sildirme harcını yatırma bas git keyfine göre
sonra belge istendiğinde ülke şöyle böyle

kadın ülkeye girişte sıkıntı çıkar dedi nedir bu işin aslı hakkaten yani yazılı bir kanun var mı asker kaçağı durumundakiler ülkeye girişte gözaltına alınırlar vs gibi cahillikten soruyorum.

abi burada 2 kez aynı dersten kalınca okuldan şutluyolar bizde ömür boyu okula kayıtlısın yani hakkaten mantıklı bişe olsa ortada diyeceğim ki benim hatam okuldan atılmama ne la?! çükerler böyle eğitim sistemini.

Seele said:

Bezerye said:

KidLazer said:
vekalet vermem için ülkeye giriş yapmam lazım. ulan ülkeye giremiyorum ki vekalet vereyim!?

Türk konsolosluklarından vekalet verebilmen lazım.

evet veriyorsun. 6 ay önce yaptim. resimli vekalet ver 30 euro civarinda bi tutar.

bunu bilmiyordum ancak en yakın konsolosluk nürnberg. trenle git gel bişe yemesen bile 100 eurodan aşağı kitlemiyor. amk zaten 650 euro bloke hesapla geçiniyoruz her ay lan ben çalışmak istiyroum yine :(

vivavale said:

ahahah yok abi @kid in şansına uzun dönem çıkar. sahgsdkdshfjks

+1500
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...