Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bilgisayar oyunları ile ilgili sunum

pontipati

Öne çıkan mesajlar

eğer başlığın bilgisayar oyunlarıysa, bu işlerin babası olduğu için diğer platformlardan da bahsetme hakkın var. ilk oyunlardan biri PONG (ping pong oyunu) onu araştır mesela onun hikayesi falan da var. yaratıcı oyun yapımcılarından bahset (sid meier, msg'nin yaratıcısı-unuttum adını vs.)

ama şöyle bir çatı önebilirim.

1-bilgisayar oyunlarının geçmişi, nasıl ortaya çıktılar, ilk olay yaratan, devrimci oyunlar, 3d yle gelen kırılma falan

2-platformları anlat, konsollar, mobiller vs.

3-bilgisayar oyunları üzerine yürütülen tartışmalar, toplumda vs. onlar üstüne git, ekonomisinden bahset konuyu derinleştir

4-dediğim gibi, retrospektif yap, daşaklı oyunları sırala kısaca bir iki şey söyle

5-burada da biraz geleceğinden bahset, (her'deki gibi şeyler olcak de, sosyolojik, ilişkisel, ailesel tespitler yap ;) bitir.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen klasik gir işte tarihinden, ilk oyunlar neler,

sonra şöle bir Endustrinin büyüdüğünü gösteren bir trend grafiği koy. 1980de ş ukadarlık bir endustri iken, 2014 de şu kadarlık bir endustri vs die.

sonra 1-2 slide gaming platformları, 1 slide önemli gaming developerlar, 1-2 slide da gaming genreları.

derken 15 dakka biter zaten fazla detaya giremessin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ders için yapıyorsun sunumu?

İngilizce vs gibi alakasız bir ders mi yoksa bir şekilde alakalı bir ders mi?

Aman dikkat et çok iddialı başlık koyma sunuma. Seçmeli mimarlığa giriş dersi alıyordum. 1. sınıf öğrencileri "ROMA MİMARİSİ" "MİMARLIK VE MEKAN" gibi başlıklarla sunum yapmaya kalktı. Prof direkt "ben yıllardır üzerine düşünüyorum, araştırıyorum sen 5 dakika da ne kadar anlatacaksın merak ediyorum" diyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...