Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KPSS 2014

vivavale

Öne çıkan mesajlar

said:

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı - BAŞVURU
Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlayarak aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edininiz ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız. Sınava başvuru işleminizi tamamladıktan sonra başvuru bilgilerinizi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol ediniz.

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları (ÖABT ve DHBT oturumları dahil) 5-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla alınacaktır.

Başlangıç Tarihi :05.05.2014 10:00
Bitiş Tarihi :14.05.2014 23:59
Sınav Ücreti:Her bir oturum için 40 TL
Başvuru Yerleri:ÖSYM Başvuru Merkezleri, Aday İşlemleri Sistemi (AİS)
Ödeme Yerleri:Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, İnternet bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi

başvuru kılavuzu

http://www.osym.gov.tr/belge/1-20757/2014-kpss-lisansoabtdhbt-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html

said:

BAŞVURU SÜRESİ : 5-14 Mayıs 2014
SINAV TARİHİ : 5-6 Temmuz 2014
SINAV SAATİ : Sabah oturumları 09.30,
Öğleden sonra oturumları 14.00
KPSS SINAV ÜCRETİ : Sadece Cumartesi Sabah oturumuna girecek adaylar 40,00 TL;
(Her oturum için 40 TL Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de
ücret yatırılacaktır.) girecek adaylar 80,00 TL;
Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek
adaylar 120,00 TL;
tüm oturumlara girecek adaylar 160,00 TL.
ÖABT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ : 20 Temmuz 2014, 09.30, 40,00 TL
(ÖABT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) ve KPSS
Cumartesi Öğleden Sonra (Eğitim Bilimleri) oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az
120,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)
DHBT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ : 18 Ekim 2014, 09.30, 40,00 TL
(DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumuna
da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 80,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)

14 Mayıs Çarşamba başvuru için son patiler, hatırlatayım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
http://www.memurlar.net/haber/475446/
Ancak, kılavuzda açıklanan sınav konularından soru sorulmaması ve müfredat dışına çıkılması şayet olmuş ise çok vahim bir iddiadır. Bu yönde bir eksiklik sınav, ÖSYM'ye yapılacak başvuru, alınacak olumsuz cevap ve idare mahkemelerinde açılacak bir dava ile yargıya taşınabilir. Bu halde hiç kimsenin istemeyeceği bir sonuç çıkabilir. Umut ediyoruzki, ÖSYM bu derece vahim bir hata yapmamış olsun.

bombe olur
Sosyal ağlarda paylaş

Abi iyi de orada inovasyon yapacak teknolojiye çağ atlatacak mühendis aramıyolar ki. Masa başında çakılı kalıcak, birbirinin aynısı işleri zibilyon defa tekrar tekrar yapacak, sistematik çalışabilecek mühendislik diplomalı memur arıyolar. Bu sınav da senin inekleme kapasiteni ölçüyor işte, bilgilerin mühendislikle alakalı olmasına gerek yok. Öncelikli olarak aranılan özellik oturup ineklemesi yani, üstüne bir deyetenekli zeki eleman düşerse bonus diye bakıyolar. Genel olarak dibine kadar tırt olsa da amaca yönelik olarak iyi kötü işe yarıyor işte, hocam bunlar ileride ne işimize yarıyacak kafasıyla girmemek lazım. Tabi bayağı aptal bi sınav olduğunu inkar etmiyorum.

Bi giriyim sorulara bakıyim, puan da aldığım kadarıyla bi kenarda dursun diye girdim gerçi. Üstüne bir de genel olarak geçmek için ineklemek gerektiren her şey gereksizdir anlayışıyla üniversite bitirdiğimden iyice bi bayık geldi. Ciddi bir amaçla girmiş olsam benim de sinirlerim fena halde bozulurdu herhalde.
Ayrıca sınavı da genel olarak sevmedim. Bir tek yemekli sözel mantık soru grubunu sevdim, ama onlara da çok zamanımı yediler diye içten içe gıcığım. Ama güzeldi, aptal aptal paragraf soruları ya da genel ezber bölümü yerine böyle daha fazla soru olsa keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...