Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bollywood celebrity makeup

bingildak

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

kılla alakalı bir durum değil, ataerkil bir mesele hiç değil, zira o kadında ataerkil bir toplumun bağrından-öyle böylede değil çıkmış da gelmiş,

ayrıca sanattan anlıyorsak suç mu?

abi bi feministe fln söyleme bunları sakın :p sanatla alakası yok. şuan dediklerini de sonradan sana eklenmiş düşüncelerin etkisiyle söylüyorsun çünkü. hiçbir düşüncene güvenemezsin bu konuda. o kadının ataerkil toplumdan kıllı çıkması güzellik anlayışı farkından zaten. her ataerkil toplum kadında kıla laf etcek diye bişi yok. başka ülkede mesela herhangi bir yerde ediliyorsa erkek baskısından ama.

erkekte kıl sorun olmazken kadında kılın hoş karşılanmaması
= erkek bireylerin kadına baskısı

insanlığın çok geçmişinden falan başlayan bir sürecin sonucu gibi bişey. ya da bu dönemdeki güzellik anlayışı bu. biz farkında olmadan bunu doğalmış gibi yaşıyor olabiliriz. güzellik kavramı değişebiliyor çünkü yüzyıllık dilimlerde bile falan.

ben dalga geçmek için yazdım tabi ama gerçekten kıllı kadın fotosu koyup güzellik anlayışınıza sıçayım diye propaganda yapan feministler var ki her ne kadar genel olarak amaçlarına saygı göstersem de kullandıkları yönteme bakınca bir boku başaramayacakları ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Feamer said:

kılla alakalı bir durum değil, ataerkil bir mesele hiç değil, zira o kadında ataerkil bir toplumun bağrından-öyle böylede değil çıkmış da gelmiş,

abi bi feministe fln söyleme bunları sakın :p sanatla alakası yok. şuan dediklerini de sonradan sana eklenmiş düşüncelerin etkisiyle söylüyorsun çünkü. hiçbir düşüncene güvenemezsin bu konuda. o kadının ataerkil toplumdan kıllı çıkması güzellik anlayışı farkından zaten. her ataerkil toplum kadında kıla laf etcek diye bişi yok. başka ülkede mesela herhangi bir yerde ediliyorsa erkek baskısından ama.

insanlığın çok geçmişinden falan başlayan bir sürecin sonucu gibi bişey. ya da bu dönemdeki güzellik anlayışı bu. biz farkında olmadan bunu doğalmış gibi yaşıyor olabiliriz. güzellik kavramı değişebiliyor çünkü yüzyıllık dilimlerde bile falan.

ben dalga geçmek için yazdım tabi ama gerçekten kıllı kadın fotosu koyup güzellik anlayışınıza sıçayım diye propaganda yapan feministler var ki her ne kadar genel olarak amaçlarına saygı göstersem de kullandıkları yönteme bakınca bir boku başaramayacakları ortada.

espiri bir tarafa şunu açıkla o zaman, neden ataerkil toplum kadında kıl gibi unsurlara karşı? hadi günümüz standartlarında olsun? öyle ki var diyorsan bir nedeni olmalı.

güzellik algısı için dediklerin doğru, boy, kilo, saç için bunları söyleye biliriz ama, kadında kıl-tüy değil- başka bir boyut, erkek içinde seven kadınlarla konuşmak lazım,

diğer taraftan şunu rahatlıkla iddia edebiliriz ki, eğer kadınlar erkelerin kıllarından rahatsızlarsa ve bunun seçimlerinde etken bir unsur olarak kullanırlarsa vede bunu talep eden kadınlar toplumu yönlendirenler olursa elbette erkekte kılda bir süre sonra bu şekilde bir algı ile karşılaşabilir...

diğer taraftan, ataerkil toplum kadını eve kapatıp daha feminem olmasını istediğini inkar edemeyiz ama dediğim "kıllar" bu konuya bence dahil değil, genetik bir durum sonuçta
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben erkek olarak kendi tüylerimden tiksiniyorum ya

kadının tüyleriyle barışık olması bence çok anormal bir durum

yani ben erkek olarak, yumak olarak memnun değilim, kendine bu kadar özenen bir canlının böyle bir şeyi kabullenmesi çok garip geliyor bana

bir kadında tüyden daha turn off bir şey düşünemiyorum yani

lisede aynı şu yukarıdaki spoilderdaki gibi dolaşan bir arkadaşım vardı, feminism ayağına uzatır, bir de insanların gözüne sokardı yani, gurur kaynağıydı onun için, sisteme karşı gelmekmiş, sıçayım gelişine afedersin. yemek yerken falan gördüğümde direkt bırakır masadan kalkardım.
Sosyal ağlarda paylaş

şu da var, damızlık olarak olaya yaklaşanlar kıllı-kılsız ayrımını yapabilirler ama, sevdiği bir insan için aaa buda çok kıllıymış artık bunu sevmiyim diyecek biri olacağını sanmıyorum.

yani, kıl-tüy bir güzellik krıteri olabilir, dişler, kaşlar, burun vb. gibi ama sonuca etki edecek en büyük etkende değildir asla

ben duymadım zira
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Black-ice said:

Feamer said:

espiri bir tarafa şunu açıkla o zaman, neden ataerkil toplum kadında kıl gibi unsurlara karşı? hadi günümüz standartlarında olsun? öyle ki var diyorsan bir nedeni olmalı.

güzellik algısı için dediklerin doğru, boy, kilo, saç için bunları söyleye biliriz ama, kadında kıl-tüy değil- başka bir boyut, erkek içinde seven kadınlarla konuşmak lazım,

diğer taraftan şunu rahatlıkla iddia edebiliriz ki, eğer kadınlar erkelerin kıllarından rahatsızlarsa ve bunun seçimlerinde etken bir unsur olarak kullanırlarsa vede bunu talep eden kadınlar toplumu yönlendirenler olursa elbette erkekte kılda bir süre sonra bu şekilde bir algı ile karşılaşabilir...

diğer taraftan, ataerkil toplum kadını eve kapatıp daha feminem olmasını istediğini inkar edemeyiz ama dediğim "kıllar" bu konuya bence dahil değil, genetik bir durum sonuçta

kıl ufak bi bölümü bu mevzunun.
genel olarak olaya bakarsan baskın olan erkek bireyin kadının dış görünüşünü şekillendirmesi burada olay. yani neden kıl özellikle kadında istenmiyor şuan kestiremeyiz heralde. şöyle diyim hiçbir kadın durup dururken bacak kıllarını kesmezdi üzerinde bir erkek baskı kurmasaydı. kesecek olsa erkek de keserdi bir sebebi olurdu çünkü. ama yok. sadece kadında güzellik anlayışı şuan böyle.

bu kıl da olabilir, büyük meme de olabilir, zayıf kadın isteği olabilir ya da şişman kadın olabilir 1700lerde falan olduğu gibi. belki 500lü yıllarda kıllı kadın normal birşeydi ama şuan değil mesela.

ataerkil olmayan toplum yok bir de şuan minimumda olsa. bana sorarsan erkeğin fizyolojisinden kaynaklanan bi minimum ataerkillik hep kalacaktır en basitinden kol kası olarak ama eşitlikçi kadınlar bunu şiddetle reddederler. fizyoloji bizim gibi hayvan gibi zeka sahibi evrimleşmiş canlıları bu kadar etkilememli diye düşünürler doğrudur ama mesela olası bir tehlike anında kadınını koruma içgüdüsü hiçbir zaman geçirilemez ve bu boyutta bir erkek farklılığı her zaman kalacaktır kalmalıdır da. ama kadını düşük gören toplum tabikide yok edilmelidir.

kadın kıl sevmese bu erkekte de biterdi diyorsun ama kadının seçim şansı yok çok geniş bir açıdan bakarsan. onun da kıllı adamı seviyor oluşu ya da sevmiyor oluşu kendinden önceki yine dışardan seçimleri etkilenmiş kadınlardan öğrenilmiş olacağından birşeyleri değiştiremiyor.

ha bu konuda böyle uzun uzun yazıyorum ama çok karşıyım bu insanlara. bu tarz geniş alışmışlıklara dahil olunmadan güzel bir yaşam süremeyeceğini düşünüyorum kadınların. bilinçli olmakla boş yere aktivist olmak arasında dağlar kadar fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kadınların kendi -bakımlarını- salt erkekler için yaptıklarını sanmıyorum, kadınlar o kadar basit değil.

yani, ortamdaki her kadın kendini salıp gezdiği zaman sorun olmaz ama, içlerinden biri bu işleri yapmaya ve taktir görmeye başladığında diğerleri de ona uyar, deneyin test edin

ayrıca, acaba kadınların dış görünüşünü biz mi, şekillediriyoruz yoksa onlar kendileri mi bizim algımızı şekillendiriyor?

bu gün bile belli bir meziyeti olan ve ortala güzellikte bir kadın normal hali ile ortamlarda ilgi odağı olabilirken, vasıfsız ve güzel bir kadın aynı beğeniyi sağlamak için hemcinsinden daha fazla çalışma -bakım- yapması ve seksapele oynaması gerekiyor

ben bu örneklerde erkek baskısı göremiyorum, bilakis kadınların erkekler üzerinde baskısı var.

ha misal, antik yunan Hetaira ları yanı kaliteli metresler, onlar toplumun diğerlerinden ayrılmak için -bakımlarına- özen gösterilerdi...

hep iddia etiğim bir başka şey ise, yukarıda bahsettiğim basit kadınların, erkekler üzerinde seksi kullanarak ataerkil yapıyı oluşturdukları yönünde...

kadınlar bu şekilde hemcinsleri ile daha rahat rekabet edebiliyor

aslında feministler buna kıl oluyor ama hedef aldıkları yer farklı

sonuç olarak, bunların çözümü için kadınların kendi -kalya kaçtıkları- alışkanlıklardan uzaklaşmaları lazım, erklerin tek başına yapacakları bir şey yok.

misal, biz bir kadını etkilemek için türlü taklalar türlü meziyetler yaparken,

kadın kolayına kaçıp, makyaj ve dekolte ile bunu halletmeye çalışıyor,

yani kadın rekabette kolayına kaçıp hile yapıyor, bunu başaramayanlar da, farklı şekilde çalışmak yerine erkeklere bok atmaya çalışıyor.

bizim o kadar da suçumuz yok
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar da senin götüne göbeğine bayılmıyor feamer efendi!

Kadınlar erkeklere değil birbirlerine beğendirmek için süsleniyorlar mitine kendinizi çok kaptırmayın, amaç genetiği iyi erkek bulup onunla çiftleşebilmek her şekilde. Birbirleri üzerinde egemenlik kurma çalışmaları işin psikolojik çatışma safhası sadece.

Dişi maymunların götü şişer çiftleşme döneminde, bizim dişiler iki ayak üstünde durduğu ve her an çiftleşmeye hazır olduğu için memeler "çiftleşmeye hazırım" mesajını vermeye yarıyor. Hatta maymunla ortak atalarımız olduğu için 4 ayak döneminden kalan bi olgu mesela şişkin kalçalar.

Kıl bu denkleme çok yeni giren bi faktör, belki 2 milyon yıl hayvan derilerine bürünmeden postlarımızla yaşadık dişi erkek hepimiz kıllıydık. Çiftleşme gibi temel güdüleri son 10bin yılda değişen medeniyet unsurlarına bağlamamak lazım. Aka ben kıllı mıllı dinlemem kayarım.
Sosyal ağlarda paylaş

@Feamer

bi kere öncelikle günümüz koşullarındaymış gibi düşünüyorsun. çok değil bi 80 sene öncesine gitsen mesela kadın denen şey tek başına sokağa çıkması bile hoş görülmeyen toplumda ev işi yapmak ve çocuk doğurup bakmak haricinde pek yer verilmeyen bir birey. bunun istisnaları tabi ki vardır ama genel kanı bu yöndedir. daha 60-70 senesine ait bazı reklamlara falan baksan bile hep kadına bu şekilde yer gösteren şeyler bulursun.

bunun çok antik zamanlarda tam tersinin de olduğu zamanlar var (anaerkil toplumlar) ama bilinen yakın tarih başladığından beri toplumlar hep ataerkil.

aslında burada temel konu da biraz şu neden bacak kılı kesmek güzellik anlamına geliyor. üstelik bu anlayışlar dönem dönem değişebilen şeylerken bunun güzellik anlamına gelmesinin doğallığına nasıl güvenelim.

sen şimdi olaya çok farklı bi yerden girdin. bunu kadınlar şekillendirdi bu şekilde diyorsun. bence bunu kimin başlattığının çok bir önemi yok. farkında olmadan yine erkeklerin toplumdakini yerini öne çıkarır bir açıklama oluyor bu çünkü kadınlar bir şekilde erkeklerin ilgisini çekebilmek için bu tarz kendilerine işkence etmelerini gerektirecek bir yöntem buldularsa bu yine bütün kontrolün erkeklerde olmasına geliyor. erkeklerin zevki ne yöne giderse, kadınların da şekli yine o tarafa yönlenmekle zorlanıyor. yine kadınlar erkeklerin zevkleri doğrultusunda kendilerini süsleyen veya kilo alan/veren metalara dönüşüyor.

ama bütün bu mantık yanlış bile olsa, özellikle kıl konusunda çok derin görüşler var. kılsızlığın ne anlama geldiği, bilinçaltında ne hissettirdiği gibi. en basitinden şöyle bir soru çıkıyor, erkekler de kadınların ilgisini çekmek için bir takım şeyler yapıyorken neden vücutlarını kılsız hale getirmek bunlardan biri değilken kadınlar için böyle?

neden kadınlar erkekleri kendilerine çekmek için tüptüysüz kalmak zorunda kaldılar da erkekler kalmadı? bunun içinde kadının doğasından bir anlam çıkaran toplumun etkisi nedir? gibi sorular.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...