Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet kalitesini uzun süreli ölçen site - program

goldbären

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

abi bir aylık sorunu sanırım şimdi çözdüm.

an itibariyle asansör çalışınca internet gidiyor :(

yani bir hafta boyunca hiç teklememesine rağmen bu hafta bok gibi oldu internet. demin kulak kabarttım hep binadaki asansörle el ele gdiyor internet.

allah benim belamı vermiş ya ahaha bu nasıl çözümsüz bir sorun.

HAHAHAHAHAHA bu ne ya
Sosyal ağlarda paylaş

gold, dh de benzer başlığı okurken şunu gördüm;

"bazen reset atıp internet ışığı kırmızı da duruyor ki bu 2 asansör çalışırken oluyor. Tek asansör çalışırken ışıkların hepsi yanıyor internet varmış gibi görünüyor ama hiç bi işlem yapılmıyor"

bold da yazan durum ise, yani bağlı gibi görünüyorsan ama uçuyorsa bağlantı, ttnet santralden port değiştirt. niyeyse benim de bi süre öyle bir sorun oldu, çözemedik (ama asansöre bakmadım tabii). sora santralden port değiştirttim gitti problem
Sosyal ağlarda paylaş

abi ttnet misin?

evet ise -> arıosun ttnet i, "ben port değişimi istiyorum santralden. portum arızalı benim" diyorsun.

hayır ise -> hattının bağlı olduğu santralin telefonunu bulup, saha görevlisi abiye "ağbi netim kopuo lütfen portumu değiştirirmisin" diyosun

not: asansör durunca net geri mi gelio yoksa modem reset tek çaresi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

MSI GE60 sahibi biri olarak bizim notebook'larda wireless ile lan chip'in çakışması problemi olduğunu belirteyim. Senin laptop'ta da aynı parçalar mı var bilmiyorum.

Wireless: Intel Centrino Wireless-N 135
Ethernet: Killer e2200

CS oynarken 5-10 saniyede bir bağlantının duraksaması, bazılarının modemle bağlantısının direkt kopması gibi problemleri var.

Msi'ın çözümü Killer'ın driver'ını ve yazılmını silip sadece driver'ını kurman.

Ayrıntılı bilgi:

https://forum-en.msi.com/index.php?PHPSESSID=61c857cva2o003v9m66fud4201&topic=178064.0

En çok işe yarayan da bu. çözüldü gibi bir iki oyunda test edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...