Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

beyliş kimsenin adamı deil evet

Yani şu anki mantıklı açıklama, sırf sansayı kaçırtabilmek için mi öldürttü cofriyi?
Beylişin haberi vardı, buna göre kendi planını hazırladı. Aradaki kaos'u bir merdiven gibi kullanıp sansayı kaldırdı.

İşin enteresan kısmı spiderın haberininin olmayışı, ya da var mıydı? kral da kral, kingdomda kingdom diye dolanan bir adamın cofriyi korumasını beklerdim. Büyük ihtimalle spiderın haberi yok.

Tywin'e gelince, adam torununn ölümünün ardından baya pozitif iş yaptı ailesi adına, dorne lu dayıyı bağladı ki yanlarına katılsınlar, küçük oğlan kralı manipule etmeye başladı hemen. Margery kraliçe olamadı, ufaklıkla evlendireceklermi onu merak ediyorum. Tamamen tywine yaradı bu olay ki triondan da kurtulabilir bu süreçte. Bu yüzden katil bence tywin, beylişte kendine pay çıkardı bu işten.

Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

kirdi ya iste kolyeyi gosterdi, ben yaptirdim dedi

tamam da işte vardı ya geçen hafta

yok efendim kolyenin taşları zehirliymiş, 7 taneymiş ama büyükanne sansa'ya ilgi yaptıktan sonra biri eksiliyomuş, ahan da o parçayı atmışlar sabinin şarabına, vs vs..
adam baya uyduruk kolye yaptırmış, son bölümde de kırdı attı.
bitti kolye :P

bi de

beyliş bana kendi kendi iş çevirecek kadar başaklı bi arkadaş gibi gelmiyo. tamam kimsenin adamı diil de, kendi kendine kralı öldürmeye de karar veremez gibi. o bakımdan tywin'li teorileri destekliyorum sanırsam...
tywin baelish elele, westeros cehennemin dibine.

Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

beyliş kimsenin adamı deil evet

Yani şu anki mantıklı açıklama, sırf sansayı kaçırtabilmek için mi öldürttü cofriyi?
Beylişin haberi vardı, buna göre kendi planını hazırladı. Aradaki kaos'u bir merdiven gibi kullanıp sansayı kaldırdı.

İşin enteresan kısmı spiderın haberininin olmayışı, ya da var mıydı? kral da kral, kingdomda kingdom diye dolanan bir adamın cofriyi korumasını beklerdim. Büyük ihtimalle spiderın haberi yok.

Tywin'e gelince, adam torununn ölümünün ardından baya pozitif iş yaptı ailesi adına, dorne lu dayıyı bağladı ki yanlarına katılsınlar, küçük oğlan kralı manipule etmeye başladı hemen. Margery kraliçe olamadı, ufaklıkla evlendireceklermi onu merak ediyorum. Tamamen tywine yaradı bu olay ki triondan da kurtulabilir bu süreçte. Bu yüzden katil bence tywin, beylişte kendine pay çıkardı bu işten.

"Unbowed, Unbent, Unbroken"

edit: motto sırası.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

iste kendin diyorsun "haliyle yazılmış nüshaları" bu neyin tercümesi? su andaki türkce dili zayif. cok edebi zengili/derinligi yok. bu böyle. Mesela arapca bir cümledeki bir harfin bile degismesi anlam degisikligi yaratiyor. köklü ve zengin bir dil.

kitabın ingilizcesi de edebi açıdan bakkal defteri tierde.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

zz

sansa'nın düğünde eksik taşlı kolye takmasının nedeni taşın littlefinger tarafından kırılmış olması mı yoksa? daha meşakkatli olduğu için düğün çekimlerini sona bıraktıysalar eğer bu durum gayet olası geliyor.

evet 15 dolarlık kolye masrafı çok gelmiş, öyle bir hata yapmışlar. HBO'nun ceosu harakiri yaptı geçen hafta.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

zz

sansa'nın düğünde eksik taşlı kolye takmasının nedeni taşın littlefinger tarafından kırılmış olması mı yoksa? daha meşakkatli olduğu için düğün çekimlerini sona bıraktıysalar eğer bu durum gayet olası geliyor.

abi şöyle iddialarla gelmeden önce bi check etseniz sdf

http://i.imgur.com/GEoGhL2.png
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

bir dili edebi yönünü beğenmiyor olabilirsin ama o dili hele hele kullandığın dilse itin götüne sokmaya gerek yok. ayrıca okuyamıyorum dediğin eski eserlerin hemen hemen hepsinin günümüz haliyle yazılmış nüshaları var.

kullandığımız dili niye itin götüne sokamıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...