Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3-3 bitmelidir bu maç!!!Deniz Gezmiş...

Reumer

Öne çıkan mesajlar

bir insanın hayatına son verme kararının yasal olabilmesini dahası bunun kabul görmesini anlamam mümkün değil. yine de arkadaşlarımızdan bir kısmı "şu şu şartlardan dolayı o olaydaki karar doğruydu/gerekliydi" diyeceklerdir hatta demişlerdir bile. bunlara da şaşırmıyorum artık. çünkü o kadar çok rastladım ki artık vasatlaştılar. ama bunları duyduğumda artık eskisi kadar irkilmiyor oluşum kabullenmeye başladığım anlamına gelmiyor. belki başka şeylere yol açıyor olabilir ama asla kabullenişe yol açmıyor.

neyse ki idam denen olay hızlı bir dışlanma sürecine girdi dünyada.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan doğru söylüyorsun kurumlar kişilerden daha önemlidir.Ülke bakidir, kişiler geçici ama benim anlayamadığım nokta şu

Bu insanlar kendilerini bu ülkenin iyiliğine adamış ve kimse onların ülke için "kötü" bir şey yaptığını söyleyemezler.Kaos vardı ama kaos u yaratmak değil ferahı yaşatmak istiyorlardı.Ve onlara idam cezası bir devletin anayasası tarafından veriliyorsa o devlet onu koruyanları istemiyor demektir anlamı çıkarıyorum ister istemez.

Bu yüzden ben doğru bulamıyorum.Ama genede sana katılıyorum o zamanları yaşamadım o zamanın sosyal durumunu bilmiyorum ne gibi ortam vardı yaşamadağımın için tam tahmin edemiyorum..Bu zamanda yetişen biri olarak bundan ötesinide düşünemiorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan hiç kimseyi öldürmemişlerdir. Onların asılması sadece politik nedenlerledir. Şimdi kimi gerçekler biraz karışmış gibi onları bir bir açıklayayım

1-) Denizler THKO mensubu idi ve amerikan konsolosunu değil 4 amerikalı askeri kaçırıp sonra serbest bıraktılar.

2-) Marksist Leninist olmak Rus mandasını kabul etmek anlamına gelmez, bunlar sağ propagandalarıdır. Deniz gezmiş mücadelelerinin amacını şu şekilde açıklamıştır: "Biz Türkiye'nin 2. kurtuluş savaşçılarıyız. Elbette ki hapislere atılacağız, kurşunlanacağız da. Tıpkı 1. Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi. Ama bu toprakları yabancılara bırakmayacağız. Ve bir gün mutlaka yeneceğiz onları. Bugün hükümet, işini gücünü bırakmış bizimle uğraşıyor. Çünkü bizden başka gerçek muhalefet kalmamış durumda..."

3-) Kaçırılıp öldürülen elçi Elrom'dur ki o da İsrail büyükelçisidir. Ayrıca onu THKP-C üyeleri kaçırmıştır ki onlarla Denizlerin bir ilgisi yoktur.

4-) Hukukta verilen cezanın ve uygulanan şiddetin ölçülü olması ilkesi vardır. Yani 10 yaşında zayıf bir çocuk size yumrukları ile saldırırsa sizin onu çekip vurmanız meşru müdafaya girmez. Uyguladığınız şiddetin saldırı ile ölçülü olması gerekir. Aynı şekilde hiç kimseyi öldürmemiş (ne kendi eliyle ne de o yönde bir emir vererek) bir kişiyi ölümle cezalandırmak hiç bir hakkaniyet ölçüsü ile bağdaşmaz.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"

[Bu mesaj fedaykin tarafından 15 Aralık 2004 14:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Her bakış açısına saygım var. Bana göre Deniz Gezmiş bir halk kahramanı değildir, sana göre öyledir. Lakin bana şunu bir anlatsana;

Arkadaşlarıyla beraber üniversite bahçesinde omuzlarına astıkları silahlarla dolaşıp, atış talimleri yapmaları ve 11 Ocak 1971'de THKO adına Ankara İş Bankası Emek Şubesi'ni soymaları hangi ulvi amaca hizmet etti ?[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

Kurtuluş Savaşında Osmanlı'nın anadoludaki bütün mallarına el konulması hangi ulvi amaca hizmet ediyorsa ona. Onların görüşüne göre Mustafa Kemal sonrası Türkiye devrimci gelenekten saparak Amerika'nın kuklası bir sömürgeye dönüşmüştür. O sebepten de ikinci Kurtuluş Savaşı'nı başlatmışlardı.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Oeh yani fedo. 10 kişinin yaptığı eylemi Kurtuluş savaşıyla mukayese ettin ya, ne diim sana. Kurtuluş savaşında Atatürk mallarınızın yarısını Türk ordusuna verin demiş, millet malıyla beraber canını vermiştir. Deniz Gezmiş ise Türk milletini kurtarmak için (!) Türk milletinin parasını çalmış, bu parayla mermi alıp Türk subaylarının eşlerini kurşulamıştır.
Neyin karşılaştırması bu ?

Not: Ben Deniz Gezmiş'in asılmasını, devletin o yıllarda bulunduğu kaos ortamında bile olmaması gereken birşey olarak görüyorum. Lakin bende senin gibi bunu Kurtuluş savaşıyla bağdaştırıp, İstiklal mahkemeleri örneğini verip haklı hale getirebilirdim.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

ben Deniz Gezmiş halk kahramanı falan demedim düzeltmek isterim.Yaptıklarının doğru olup olmadığına gelince.Burdada aslında bunları tartışmayı amaçladım

Evet bir bankayı soyması çok kötü olabilir ama soyma amacıda sonuçta ülke için yararlı olduğunu DÜŞÜNDÜĞÜ adına kurtuluş örgütü dediği şekillenme içindi.

Ben onun asılmasını gerekli olarak görüp görmemekten ziyade asılmasını isteyenlerin gerçek amacının ÜLKE çıkarımı yoksa kendi intikam duyguları veya sağ sol seçimleri mi olduğunu tartışmak istiyorum.

Ayrıca tekrar belirtmek isterim o zamanlar hakkında çok ayrıntılı bir bilgim yok ama bildiğim ve araştırdığım kadarıyla Deniz Gezmiş ve arkadaşları kimseyi öldürmemişlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben amaç anlamında mukayese ettim yoksa kişi sayısı veya sonucu itibari ile değil. Kurtuluş Savaşı başarıya ulaşmıştır, o sebepten onlar kahramandır. Çerkez Ethem bir yerden sonra ayrı düşmüştür Mustafa Kemal ve çevresinden o sebepten o vatan hayindir ders kitaplarında, olayın özü bu.

Bu arada soydukları yerin bir banka olduğuna dikkat çekerim, Mehmet efendinin gariban dükkanı değil. Yani sömürgeye dönüştüğünü söyledikleri devletin varlığını devam ettirmekte kullandığı en büyük araçlardan birisi.

Bu arada Deniz hangi subayın eşini kurşunlamış cidden çok merak ettim. Bu şekilde bir iddia ortaya atılıyorsa onun delillerini de isterim zira öyle bir olay yok.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Deniz Gezmiş kimseyi öldürmedi (öldürme emri verip vermediğini bilemem). Asılması bana göre, hatta o zaman onun idam emrine veren kişilere göre bile hatalıydı. (O zamanki generallerden birisi aynen şu sözleri söylemiştir; "Deniz mahkemede daha saygılı olsayıd asılmazdı". Ya da Demirel'in bu gün olsa asmazdık demesi) Ha asılma nedeni ne gelince, şahsi görüşüm o zamanki iktidar sahipleri Deniz ve arkadaşlarının asılmaması durumunda gelecek tepkinin asılması durumunda gelecek tepkiden daha fazla olacağını düşündükleri için (ister taraf tutma deyin, ister devletin bekaaası) asılmalarına karar verdiler.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

Sivas/Şarkışla'da Yusuf Aslan'la jandarmadan kaçarken bir eve saklanmak için kapısına ateş ediyor. Bu evde bir subayın. Kapıya ateş ederken subayın eşini yaralıyor. İnternette ararsan bulursun fedo.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

Yani kelimelerle ancak bu kadar oynanır :) "Türk subaylarının eşlerini kurşulamıştır" diyince akla gelen tek şey bilinçli olarak bir subay eşinin vurulduğudur. Son söylediğin ise yanlışlıkla vurulduğudur ki burada subay eşi olmasının hiç bir espirisi yoktur. Ayrıca ben bu çatışmada bir sivilin yaralandığını hatırlamıyorum ancak çok önemli bir detay olmadığından bir çok yerde geçmiyor olması da doğal.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

deniz gezmişin ve arkadaşlarının amacı hiçbir zaman bi sivil öldürmek olmadı zaten hiç bir devrimci zorunlu kalmadıkça adam öldürmez.bu insanlara nerdeyse terörist gözüyle bakılcak ama adına katliam diyebilceimz bi olaya kurban giden bu insanların herhangi bi katliam gerçekleştirdikleri görülmüş müdür??[signature][hline]welcome to the machine
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 15 Aralık 2004 20:56 tarihinde demiş ki:
devletin ideolojisi belli modeli belli . sen kendi kendine ozgurluk mucadelesi baslatirsan adami asarlar . olay budur . bir de bana sordu mu devrim yaparken bu gencler ?

bi dakka anlamadım sana sormaları gerekiyor derken kastını anlatırmısın... insanlar vatanları uğruna korkusuzca ölümü göze almışsa en azından saygıyı hakediyorlar demektir. Konuyu hiç bilmeden sadece yazmak için yada saçmalamak dersek bence daha doğru olur bişeyler yazmak ne kadaar gereksiz bildiğin bişey yokki paylaşmamışsın herkes savunur savunmaz sonuçta bi fikir yazmış senin ne demek ve ne anlatmak istediğin anlaşılmıyor bile...
Sosyal ağlarda paylaş

bencede tutup haklı yada haksızsın yada ne biliyim katılıyorum gibi bişeyler yazın ama tutupda aşşağılamak derecesine gelmesin olay.

kendine seçtiği hedef uğruna bir şeylerden ödün veren HERKES ama HERKES saygıyı hak eder.iyi yada kötü.destekleyip desteklememek ayrı bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
keeddii, 15 Aralık 2004 21:14 tarihinde demiş ki:
said:
huun, 15 Aralık 2004 20:56 tarihinde demiş ki:
devletin ideolojisi belli modeli belli . sen kendi kendine ozgurluk mucadelesi baslatirsan adami asarlar . olay budur . bir de bana sordu mu devrim yaparken bu gencler ?

bi dakka anlamadım sana sormaları gerekiyor derken kastını anlatırmısın... insanlar vatanları uğruna korkusuzca ölümü göze almışsa en azından saygıyı hakediyorlar demektir. Konuyu hiç bilmeden sadece yazmak için yada saçmalamak dersek bence daha doğru olur bişeyler yazmak ne kadaar gereksiz bildiğin bişey yokki paylaşmamışsın herkes savunur savunmaz sonuçta bi fikir yazmış senin ne demek ve ne anlatmak istediğin anlaşılmıyor bile...
+150000[signature][hline]welcome to the machine
Sosyal ağlarda paylaş

butun zencilerin olmesini istiyorum . bu ugurdada canimi vermek dahil her seyi goze aldim . saygi duyun simdi bana .

herkes bir gun olecek . olmek onemli degil ne icin oldugun onemli . silah dusmana dogrultulur ayni ulkede yasadigin insanlara degil . kahramanda dusmana silah dogrultandir kendi insanina degil .

saygı duyacak bir tek sey gormuyorum burda .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

hala söylediğinde konuyla ilgili bişey yok sadece laf kalabalığı yapıyosun Deniz Gezmiş ile ilgili ne biliyosun !!!! Ondan bahset sen... neymiş Zencilerin hepsini öldürmek istiyormuş saygı duyunmuş senin söylediğin ırkçılık ki saygı duyulmaz senin gibilere ırkçılara hiçbir millette saygı duyulmaz hatta söz hakkı dahi tanınmaz....Deniz Gezmiş'in silah çevirdikleri eylemleri neler neye dayanarak bu kadar atıp tutuyosun sadece laf kalabılığı ellle tutulur hiçbir cümlen yok ya mantıklı ve kaynaklara dayanarak bişeyler yaz yada bence bu işten vazgeç.....+Deniz Gezmiş gibi adamlar ne yaşadığı sürece nede öldükten sonra senin tarzındaki insanlardan saygı duymayı beklememişlerdir...

[Bu mesaj keeddii tarafından 15 Aralık 2004 23:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en ilginç nokta; onların sadece "Emperyalizme hayır!" diyor olması ve bu sebepten asılması.Öte yandan günümüz siyasi partilerinin kesinlikle hepsinin kurulduğu temel "Emperyalizme hayır!".Sağ olsun sol olsun.Yani nedir bu ikilem halen çözebilmiş değilim.[signature][hline]Dracula Mager[Humanity], Cesur Yurek = Ulrich Honorsword,WhiteOne [Army of Freedom]
[b]Diez2-->Human: Amazon [Lvl 3X],Kutsal [Lvl 3X]
Xigenon 1-->Human: Cesur [Lvl 3X] [Assassin]

Nasıl imza seviyoruz?-Paticik
Sosyal ağlarda paylaş

Fedo; doğrudur, ilk mesajımdaki cümlem hatalı olmuş. Lakin sen şimdi Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ellerindeki o tüfeklerli sadece insanları korkutmak içinmi taşıdıklarını iddia ediyorsun ? O silahlar gerektiğinde deniz ve arkadaşlarına karşı çıkanları öldürmek için taşınıyordu. Ha diyceksinki amacı, hedefi iyiydi. Lakin yolu yanlıştı. Sende biliyorsunki şu anda başımıza bela olan PKK terörünü başlatanlardan biriside Deniz Gezmiştir. Halk için, ama halka rağmen Aynen buydu Denizlerin yaptıkları. Bir avuç insan kendi kafalarındaki idealler için devrim yapmaya çalışıyor ve bunun için gerekirse devletin tüm unsurlarıyla (buna ordu da dahil. ordaki subay eşini vurgulamamın sebebi buydu) çatışmayı göze alıyor.
Diyorsunki eğer başarılı olsalardı kahraman olcaklardı, asılmayacaklardı. Doğrudur, çünkü başarılı olmalarının tek yolu halkın tümünün desteğini almalarıydı. Ve eğer böyle birşey olsaydı Türk ordusu'da Deniz ve arkadaşlarının arkasında olur, kimse asılmazdı. Ve bir de Mustafa Kemal'de aynı şekilde başarılı olmasaydı o asılacak, Çerkez Ethem başarılı olsaydı o kahraman olcaktı demişsin. Mustafa Kemal ve Çerkez Ethem her ikiside bu ülkenin düşman işgalinden kurtulması için çabalamıştır. Ha Çerkez Ethem sonradan davayı hırsına kurban etmiş ve başarısız olmuştur.
Gelelim Deniz ve arkadaşlarına. Düşman tanımlarına bakalım. Amerikalılar başta olmak üzere tüm kapitalist devletler, Nato ülkeleri... Ve bunların işbirlikçileri. Hükümet, ordu, emekçi, işçi olmayan tüm zenginler, davalarına inanmayan tüm aydınlar ... Yanına 3-5 kişi toplayan ( bu arada Deniz ve arkadaşları dediğimiz kişilerin sayısının öyle yüzlerce, binlerce olmadığını da belirteyim) herkişi devrim yapmaya kalkar, devletin zaten bozuk olan gidişatına bir darbede o vurursa, bu ülke hiçbir şekilde refaha ulaşamaz.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
navyamphs, 16 Aralık 2004 09:18 tarihinde demiş ki:
... Lakin sen şimdi Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ellerindeki o tüfeklerli sadece insanları korkutmak içinmi taşıdıklarını iddia ediyorsun ? O silahlar gerektiğinde deniz ve arkadaşlarına karşı çıkanları öldürmek için taşınıyordu.

korkutmak için taşıdıkları açık ve nettir,aksi taktirde deniz gezmişe karşı çıkan bir çok insanın öldürülmesi gerekirdi.
deniz gezmişe karşı çıkan insanlar olduğuda tartışılmaz bir gerçek,ayrıca deniz gezmiş katil değildir şayet yakalandığı anda (nasıl yakalandığını bir okumanızı öneririm) ellerindeki silahlarla ''Gerilla'' eğitimi almış kişiler olarak pek ala kan dökebilirlerdi,adam öldürebilirlerdi,yapmadılar.
said:
Ha diyceksinki amacı, hedefi iyiydi. Lakin yolu yanlıştı. Sende biliyorsunki şu anda başımıza bela olan PKK terörünü başlatanlardan biriside Deniz Gezmiştir. Halk için, ama halka rağmen Aynen buydu Denizlerin yaptıkları. Bir avuç insan kendi kafalarındaki idealler için devrim yapmaya çalışıyor ve bunun için gerekirse devletin tüm unsurlarıyla (buna ordu da dahil. ordaki subay eşini vurgulamamın sebebi buydu) çatışmayı göze alıyor.

ne yolla yapılıla bilirdi bu devrim?
daha iyi önerilerin varmı?
bi şekilde sesini duyurma çabası içersindeydi deniz gezmiş,kitleleri peşinden sürüklediği zaman ''devrim'' yapabilirdi.inandığı kanunlar(marxizm-leninizm) bunu gerektiriyordu çünkü.
kendiliğindenliği yadsıyor,insanlar için bişeyler yapmak istiyordu.

said:
Diyorsunki eğer başarılı olsalardı kahraman olcaklardı, asılmayacaklardı. Doğrudur, çünkü başarılı olmalarının tek yolu halkın tümünün desteğini almalarıydı. Ve eğer böyle birşey olsaydı Türk ordusu'da Deniz ve arkadaşlarının arkasında olur, kimse asılmazdı. Ve bir de Mustafa Kemal'de aynı şekilde başarılı olmasaydı o asılacak, Çerkez Ethem başarılı olsaydı o kahraman olcaktı demişsin. Mustafa Kemal ve Çerkez Ethem her ikiside bu ülkenin düşman işgalinden kurtulması için çabalamıştır. Ha Çerkez Ethem sonradan davayı hırsına kurban etmiş ve başarısız olmuştur.
Gelelim Deniz ve arkadaşlarına. Düşman tanımlarına bakalım. Amerikalılar başta olmak üzere tüm kapitalist devletler, Nato ülkeleri... Ve bunların işbirlikçileri. Hükümet, ordu, emekçi, işçi olmayan tüm zenginler, davalarına inanmayan tüm aydınlar ... Yanına 3-5 kişi toplayan ( bu arada Deniz ve arkadaşları dediğimiz kişilerin sayısının öyle yüzlerce, binlerce olmadığını da belirteyim) herkişi devrim yapmaya kalkar, devletin zaten bozuk olan gidişatına bir darbede o vurursa, bu ülke hiçbir şekilde refaha ulaşamaz.

düşmanları saydığın kişilerdir doğrudur,THKO'nun üye sayısı az olabilir fakat hedef aldığı kesim Proleterya ve köylülerdir.bunları bi şekilde harekete geçirmeyi amaçlamışlardır.
köylü ve proleterya sayısının çokluğuda yadsınamayacak boyutlardadır ve bunun sonucunda etekleri tutuşan hükümetin yaptığıda ortadadır.
denizler idam edilmeseydi şöyle olurdu böyle olurdu demek istemiyorum ama hükümetin korktuğu ortadadır;
bir söylentiye göre süleyman demirelin deniz gezmişin idamı için ''evet'' oyunu kulanırken 2 elini birden kaldırdığı söylenir.[signature][hline]Alexi_Septimus, 28 Eylül 2004 19:30 tarihinde demiş ki:
Tanrıya diyalektik materyalizm'i anlatmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
navyamphs, 15 Aralık 2004 17:43 tarihinde demiş ki:
Sivas/Şarkışla'da Yusuf Aslan'la jandarmadan kaçarken bir eve saklanmak için kapısına ateş ediyor. Bu evde bir subayın. Kapıya ateş ederken subayın eşini yaralıyor. İnternette ararsan bulursun fedo.

yalışın var anlatayım olayın doğrusu budur;
bahsi geçen kişi denizdir zira o sırada yusuf ''vurulmuş,çırıl çıplak,karda,ölmesi için'' bekletilmektedir.
deniz sığınmak için bulduğu bir evin kapısını açmak ister,evins ahibi adam kapıyı önce açar sonra yüzüne kapar.
deniz açmaları için ısrar eder,ateş edeceğini söyler uyarısını yapar kilide ateş eder,o sırada kapının arkasından çekilmemiş olan adamın eşini mermi ayağından sıyırır.
deniz alır adamı ve kadını arabaya bindirir,adama sürmesini söyler,o sırada cebinden para çıakrtır veriri ''karını iyileştir'' der merak etme kendi harçlığımı veriyorum der.
sonra yakalanırlar zaten....
deniz gezmişle ilgili bi şey daha geldi aklıma,genelde eve hep paltosuz gidermiş,fakir insanlara veririmiş paltosunu.
bir çok anı daha yazabilirim fakat resmi kaynaklardan araştırıp okumanızı öneriyorum,belli kitaplar var zaten bu olayların anlatıldığı.[signature][hline]Alexi_Septimus, 28 Eylül 2004 19:30 tarihinde demiş ki:
Tanrıya diyalektik materyalizm'i anlatmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Daha iyi önerim var tabi.
Devrimler her zaman kanla yapılmaz.
Kanla yapılacaksa uğruna çarpıştığın insanlara karşı yapılmaz.
Uğruna kan dökeceğin insanların desteğiyle yapılır. Köylü, işçi bizden gerisi düşma diyerek yapılmaz.
Fikirleri eyleme dönüştürmeden önce inandığın fikirleri uğruna eylem yapacağın insanlara da anlatman, inandırman gerekir.
Devrimler Deniz Gezmiş gibi "elit zümrelere" karşıyım diyerek, ama sonuçta bir avuç kendilerince "elit" marksistler tarafından da yapılmaz.
Devrimler "kutsal davamız için her yol mübahtır" diyerek banka soyarak ta yapılmaz.
Devrimler o ülkenin binlerce senelik tarihini, örfünü, gelenek-göreneklerini yok sayarak, bir anda yapılamaz.
Devrimler Türk halkının yıllarca savaştığı bir ülkenin liderlerinin sözleriyle, ilkeleriyle, izm-leriyle de yapılmaz.
Devrimler ""Biz ne bolşeviğiz ne de komünist;ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız." diyen Mustafa Kemal'e rağmen de yapılamaz.
"Bu ülkenin en büyük tehlikesi komünizmdir diyen" Mustafa Kemal'i "bizler en büyük Atatürkçüleriz" diyerek kandırmaya çalışanlar da bu ülkede kahraman olmaz.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

İyi o zaman bende senin evini basıp "devrim yapıyoz, aç kapıyı" diyeyim ve kapına ateş edip seni yaralıyım.
Sende beni kahraman yap.
O subay seni evine almıyor, sen girme hakkını nerden buluyorsun ? Halk seni desteklemiyor. Sen o zaman kahraman devrimci değil, zorba oluyorsun.
Biz burda Deniz kimlere cekedini verdiğini tartışmıyoruz.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı? Udçı Türk budun ertez okun!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...