Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Freelance İş İmkanı (content toplama)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

merhabalar arkadaşlar,

projemizin content gathering tarafında dışarıdan destek alacağız. ajans biz hallederiz vs dedi ama bu kadar yıldır paticik kullanıyoruz bu işin profiline uyan bir sürü adam vardır diye düşünüyorum, yabancıya gitmesin.

işi açık ve net bir şekilde allayıp pullamadan özetleyim : angarya, sıkıcı ve basit.

verilen web sitesine girip, belirlenmiş ürünlerin bütün renklerine ait "renk görsellerini" rename ederek download edeceksiniz. klasörlere yerleştirip, excelde check listinizi dolduracaksınız.

daimi bir iş değil proje bazlı ama bu çalışmada iyi anlaşabildiğimiz arkadaşlarla diğer projelerde de çalışabiliriz birkaç günlük veya haftalık işler için.

ödenecek para tahmin ettiğiniz gibi yüksek değil, vasıfsız bir iş olduğu için ama bir üniversite öğrencisi veya yapacak daha iyi bir şeyi olmayan ve paraya ihtiyacı olan biri için güzel bir ek gelir olduğunu düşünüyorum şahsen.

200 texture imaj başına (bazı ürünlerde 30 tane var, bazılarında 10) 30 TL gibi bir rakam ödeyeğiz. 10 texture imaj toplamak orta hızlı bir el için 2 ila 3 dk sürüyor. Oradan yuvarlak bir hesap yapabilirsiniz.

projenin bu adımı büyük olmadığı için tek bir kişi yarım günde bütün işi bitirebilir. duruma göre iki kişiye de verebiliriz. ama tercihim tek bir kişinin elinden çıkmasıdır.

işin detaylarıyla ilgili bana ulaşabilirsiniz. detaylarını verdik zaten ilgilenenler bana ulaşabilirler
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi senle konuştuktan sonra inanılmaz yol kat ettim zaten tamamen otomatik hale getirebilidiğin bir şey değil bir sürü faktör var işin içine giren

bu iş için toplam 600'a yakın texture imajı var. öyle büyük bir iş değil dediğim gibi yarım gün falan bir kişi için. belki daha bile az eli hızlıysa.

bir arkadaşla konuşuyoruz şu an, eğer başlayamazsak uplarım başlığı
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
arkadaşlar yine bir content toplama/giriş işimiz var freelance. basit ve sıkıcı haliyle düşük ödeyen bir iş olacak.

verilecek excel listesinde olan ürünler markanın web sayfasında bulup imaj ve içerikleri klasörlenecek. devamında bu içeriklerin girişi yapılacak. 1 yada 2 günlük bir iş. oturup hepsini yapacak birisi işimize daha çok geliyor ama hiç kimse çıkmazsa yarım günlük dağımlar çerçevesinde yayabiliriz.

90% ı kopyala yapıştır işin. basic pc/browser bilgisi olan yeterli. fiyat konusunda işin tam olarak ne olduğu belli olsun, ona göre bir şey söyleyeceğim (marka müdürlerinden içerik kapsamını bekliyorum hala)

ilgilenenler skype'dan ekleyebilir absolutio_n id
Sosyal ağlarda paylaş

excel tablosundan ürün isimlerine bakıp klasör yaratıyorsun, web sayfasındaki arama motoruna ürün ismini yazıyorsun, çıkan imajı indirip klasöre atıyorsun, içeriği (text) aynı klasör içinde bir word dosyası yaratıp içine yapıştırıyorsun, imajı 1 kere resize ediyorsun.

bu kadar.

3 marka var, ilk phase'de 126 ürün var. yapan adam devam etmek isterse diğer 2 markayı da ona vereceğim. brief'i okuyup, işlemi yapıp bana "şu kadar sürer, bu kadar istiyorum" demesi gerek. çünkü iş 2 saatte de biter, 6 saatte de biter el alışkanlığı, pratik olmakla bağlantılı. her seferinde tık tık tık iş yapıyorsa uzun sürer. kısayol kullanıyorsa, birden fazla pencere spontane çalışıyorsa çok daha kısa sürer.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
arkadaşlar yine bir freelance işimiz var proje bazlı olarak. içerik girişi yapılacak CMS üzerinden. ufak tefek editlemeler olabilir ama çok fazla olmayacaktır. genel olarak yapılacak iş alanlara isimlerin doğru formatlarda c/p yapılması, imaj yükleme alanlarında "yükle" ye tıklanması ve doğru imajın doğru ebatlarda seçilmesinden ibaret. nitelikli bir iş olmadığı için çok iyi ödemiyor tahmin edeceğiz gibi. bilgisayardan anlayan, evde işi gücü olmayan ek gelir yaratırım günde 1-2 saat bakarak diye arkadaşlarımıza uygun.

pm atabilirsiniz direkt.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
bingildak said:

arkadaşlar yine bir freelance işimiz var proje bazlı olarak. içerik girişi yapılacak CMS üzerinden. ufak tefek editlemeler olabilir ama çok fazla olmayacaktır. genel olarak yapılacak iş alanlara isimlerin doğru formatlarda c/p yapılması, imaj yükleme alanlarında "yükle" ye tıklanması ve doğru imajın doğru ebatlarda seçilmesinden ibaret. nitelikli bir iş olmadığı için çok iyi ödemiyor tahmin edeceğiz gibi. bilgisayardan anlayan, evde işi gücü olmayan ek gelir yaratırım günde 1-2 saat bakarak diye arkadaşlarımıza uygun.

pm atabilirsiniz direkt.

arkadaşlar ilk yazdığımda pm atan arkadaşlara dönüş sağladım, bu hafta içinde bu işi başlatıp bitirmek istiyoruz. totalde 130 adet ürün var. eli alışan bir kişinin ürün giriş süresi 1 ile 2 dk arasında. 175 TL bütçemiz var. item bazlı veya proje bazlı işin altına girebilirsiniz, o doğrultu da ödeme yapabilirim.

ilgilenenler pm atabilir. skype/mail üstünden brief geçeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...