Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galaxy S4 Düşürme / Garanti / Masraf

AthleT

Öne çıkan mesajlar

selamlar,

galaxy s4'ü apartmanın 4. katından düşürdük. şükür ekran sağlam ama cihaz açılmıyor. şimdi birkaç sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

telefonu media mark'tan aldık, kaskosu yok.

1- garantiye nereye gönderiyoruz, şu an bulunduğum yerde media markt yok.

2- garanti kapsamında tamiri olur mu? -sanmıyorum ama-

3- garanti'de sizce tahmini masrafı ne olur?

şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti ile değiştirme imkansız da.. Ücretli tamirini yaparlar. Bu şekilde tamirlerde genelde telefonun fiyatı ile aynı ücreti çıkarıyorlar.

Benim eski 3g iphone üzerine su dökülmüştü. Anında saç kurutma makinesi ile müdahale edip, 1 hafta kadar pirinç içine bastırıp beklettim. Sonra garantiye verdim. 10 saniye içersinde sıvı teması olduğunu anladılar. Bilmem nesini değiştirmek lazım dedi, 500tl istemişlerdi. O zamanlar sıfırı 900tl civarıydı telefonun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen garantiye yolladığın zaman tamiri yapılmadan önce senden onay alıyorlar zaten. Telefonun çalıyor; telefonunuzda şu şu sorun var ücreti aha bu kadar diyor. Sende kabul etmiyorsun tabi. Verdiği fiyat genelde dudak uçuklatan cinsten oluyor.

Sorunu öğrendikten sonra dışarıda samsung tlf tamir eden (yedek parçasını bulunduran) bir yer biliyorsan yaparlar tabi. Ha içine taktıkları parçanın orjinal olacağını sanmıyorum. Misal içinde ki bir devresi yandı ise onu çinden getirdikleri muadil ürün ile değiştirip tamirini yapıyorlar.

Bu şekilde müdahale ettirdiğin zaman garanti kapsamı dışı kalır. Yani başına gelebilecek en kötü şey gelmiş.
1)Düşürme ile hasar
2)Sıvı teması
bunlar olduğu zaman garantiye geçmiş olsun.

misal; orjinal olmayan şarj aleti ile ipad şarj ettiğim için tablet resmen yanmıştı. Garantiye yolladım; bu ne ya orjinal kablo ile oldu nasıl hizmet v.s atar yaparak sıfırı ile değişmelerini sağlamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

misal; orjinal olmayan şarj aleti ile ipad şarj ettiğim için tablet resmen yanmıştı. Garantiye yolladım; bu ne ya orjinal kablo ile oldu nasıl hizmet v.s atar yaparak sıfırı ile değişmelerini sağlamıştım.

Burak Bey,
Adresiniz elimizde.

Görüşmek üzere,
Sağlıcakla kalın.

Samsung Yetkili Servisi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...