Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Psişik Gücünüz (!)

Bone

Öne çıkan mesajlar

Kitabı okumadım ama bu tip olaylarda inanmak çok öenmli oldugu için genelde bu tip yayınlar inancınızı arttırabilecek seyler sunar size. Örnek vermek gerekirse söz gelimi siz üstünüze siyah ipek bir cübbe ile boynunuza gümüş bir kolye takarak sırt üstü yatıp odada tütsü yakarsanız astral seyahat yapılabileceğine inandığınızda bunları yaptığınızda astral seyahat yapmanız çok daha kolay olur. Hatta bir kaç kez yaptıktan sonra direk bu hazırlıgı yaptıgınızda konsantrasyon için zaman harvamanıza bile gerek kalmadan direk astral seyahat yapabilirsiniz. Bu hazırlıgı yaptıgınızda astral seyahat yapıcagını bilen beyin zaten bu hazırlık esnasında konsantrasyonu tamamlamış oluyor. O yuzden de kitaplar bu tarz inancları arttırıcı seyler sunar. Bu tarz olaylarda ilk kez cok onemlidir cunku bir kere yaptıktan sonra yapabileceginizi bilirsiniz bu da onemli bir noktadır cunku artık aklınızda suphe yoktur olabilecegini tam olarak bilirsiniz inanırsınız kısaca. Ama bu hazırlıklar dediğim gibi mecburi değildir sadece inasndırmak icindir ama siz apayrı bir mantıkla hareket edip farklı bir hazırlanma da bulabilirsiniz. Bu gereklidir ama aslında herkesin kendi kesfetmesi gereken bir durumdur kişiye özeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

:lol: metafizik bir saçmalıktır peh astral yolculukmuş :lol: mu hahahaha tobe tobe bizimde böyle manyak bir inğilzce hocamız vardı yok duvarların içinden geçermiş yok yok üçüncü gözmüş yok 5. boyutmuş kadın dersten çıkınca sınıfça yarılırdık hey gidi günler neyse şimdi böyle abuk subuk şeylere boşuna kafa yormayın deymez para kazanmak isteyen üç beş cinsin işi bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Walla ben inanıyorum ama bu 3. göz olayı gibi olanlara deil... Çünkü ister inanın ister inanmayın başıma çok garip bi olay geldi... Anlatayım:
2 sene önce bizimle aynı evde yaşayan babaannemi kaybettik. Çok sevilirdi çevresi ve biz tarafından. Babaannemin iyi arkadaşlarından biri eskiden (5 sene önce falan) bizim de oturduğumuz apartmanda oturuyorlardı. Yani zamanında komşuyduk ve babaannem sıksık görüşürdü komşu teyzemizle... Geçen gün o teyze bize geldi ve anneme rüyasında 2 kez babaannemi gördüğünü söyledi. Birinde babaannem kadına (yanında bir adam warmış rüyasında) "Bak, bu benim eski kocam, Ona da dua edin" demiş diğerinde de eski giysi dolabını niye attık diye bize kızmış...
1) dolabı gerçekten babamla ve ben tutup attık,
2)Babaannemin eski kocası olduğunu ben de babamdan yeni öğrendim...

[Bu mesaj Ouz_UFO tarafından 03 June 2003 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yanlis. inanmak paranormal fenomen gozlemlemek ve denemek ya da herkeste olan psisik gucu kendindeki yetenek oraninda tezahur ettirmek icin bir on sart degildir. inanmak bir seyin bir sekilde oldugunu, ya da varoldugunu kabullenmek onu zihnine almak demektir. yercekimine inanmayinca islemiyor mu yercekimi. matrix mi ulan bu. ehehe.

ama hayir, inanmayla ilgili mevzu sudur, "inanmayan" sahis, bir seyin olabilirligini kabul etmedigi, tam anlamiyla reddettigi icin bilincaltinda bir nevi kendini sartlandirmis da olur. bu da bu sahisin sezgisel algilarini zayiflatir.

bu durumda dogru olan ne inanmak, ne de inanmamaktir. ikisi de bir hata olabilir. onemli olan bonecrusherin bu topicin ta en basinda soyledigi gibi "imkansiz diye bir seyin olmadigini" kabul etmek, ve gozlemlenen bir seyin gercek olabilecegi ya da sahte olabilecegi ihtimallerine ESIT agirlik vererek olayi incelemektir.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında bir sürü deha da düşüncelerini açıklarken herkes imkansız demiş. Ama sonuçta dehaların dedikleri doğru çıkmış...

Deha bilineni değil bilinmeyeni bilmektir. Bilenler bilmeyenlere anlatır. Anlayan anlar anlamayan anlamaz.

Ayrıca niyet herşeyin başında gelir. Güncel deneylerde görüldüğü gibi Örn: zar atmada niyetin zar tutma olasılığını arttırması

Kabul etmediğiniz veya ona kapı açmadığınız sürece onun hakkında ne bilebilirsiniz ki...
Sosyal ağlarda paylaş

"ama hayir, inanmayla ilgili mevzu sudur, "inanmayan" sahis, bir seyin olabilirligini kabul etmedigi, tam anlamiyla reddettigi icin bilincaltinda bir nevi kendini sartlandirmis da olur. bu da bu sahisin sezgisel algilarini zayiflatir.

bu durumda dogru olan ne inanmak, ne de inanmamaktir."

birinci kısım okey. fakat ikinci kısım paradoksal bi yapıya sahip. neyin doğru olup olmadığının bilinemediğini öne süren (aşağı yukarı) bir önermede doğru olan şudur diye bir yönlendirme bulunamaz. Mantıksal olarak. Yok diyosan ki böyle dicem buyur hoca :D.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 03 June 2003 19:12 tarihinde demiş ki:
imkansız diye bir şey yoktur demek insanın kendi kendini kandırması demektir.

yanlis. varolus sonsuzdur. birak su an itibariyle kendi evrenimizin en ucra kosesinde el kadar gezegende olmamizi ve bu evrende - galakside bile demedim - kesfedilecek sonsuza yakin sey varken, varligi su an tartisma konusu olan diger evrenlerin olmasi durumunda gercekten de tam anlamiyla varolusun sonsuz oldugunu soyleyebilecegiz. sonsuzlugun oldugu yerde, her sey olmak zorundadir. yoksa sonsuzluk sonsuzluk olmaz.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Reiki gerçekten var.Tibetteki gurularda meditasyon sırasında düşündükleri yerde görülebiliyor.Bir sürü şey var mesela evliya mevliya derler oha yani hepsinide yazamazlar kafadan değil mi?Böyle birşey için bütün türk halkının George Lucas & J.R.R Tolkien olması gerekir =).

Bence bazı şeyler oluyor ancak abartılıyor sonuçta birşeye basarak atarsın yani.

"Adam denizi içti." dense mesela desteksiz atmış olunur neyse =).[hline]R4 Assasin Alex'i Elensar
Cold as Corpse.
Sosyal ağlarda paylaş

olasılıklar vardır evet başka galaxsler falan vardır belki bulunca başları göğe ericek birbirimizle zor geçiniyoruz birde elin özürlü yaratıklarıyla falan uğraşmak peh neyse şimdi burada mesele fizik diye bir şeyin olması ve bunu bilen herkezin imkansız kavramına inanması bir insan 500 kilo kaldırabilirmi bu imkansız
ama çeşitli fizik kurallarını uyğulayarak alet yardımıyla kaldırır bu mümkün fakat yinede yanlız kaldırması imkansız bir insan uçabilirmi bu imkansız ama bir uçakla uçabilir bu mümkün yani imkansız diye birşey yoktur derken bunu başara bilir fakat çevresindeki şeyleri kendi beynimi kullanarak bir uçak bir dozer falan yaparak bunları başara bilir ama kendi başına bunları yapması yinede imkansızdır.Bu deyişmez bu imkansızı başarmak deyil imkanlardan faydalanmak olur.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 04 June 2003 09:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre
"bunu yapman imkansız" ile
"bunu yapacak imkanın yok" arasında çok fark var.

denizi bir insanız içmesi imkansız derseniz, gelecekte de hiçbir metodla bir insanın denizi içemeyeceğini söylersiniz.

oysa insanın denizi içecek imkanının olmaması daha doğru bir laf. Deniz, insanın içebileceği su miktarıyla kıyasla kat kat kat daha fazla. O yüzden bir insanın denizi bitirebilmesi imkansız değil ama imkan dahilinde olan bir olay değildir.

Aura görüyorum felan diyen insanlara da bu yüzden deli gözüyle bakıyorum.[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...