Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hapiste yatırılan yurtsever!

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Jeeztro said:

KuddusiMavra said:

demagoji yapma canım.
ermeni soykırımı yapmadı türk halkı.
polis şiddet yaptı,yapıyor,(polisteki)kafalar değişmediği sürece yapmaya da devam edecek. NOKTA.

Ordamiydin abi ? Birisi mi dedi ya da ermeni soykirimi yok diye ? Orda olmamaniza ragmen. Nasil bu kadar eminsin kendinden bir acikla ?

bu mantık nasıl sakat bir mantık canım böyle.
o zaman "türkler ermeni soykırımı yapmıştır" diyen adamlar oradamıymış sorusu da gayet rahat akla gelebilir.

tabii ki tarihsel olaylar değerlenirilirken öncelikle tarihçilere bırakmak lazım bu işleri.ve tarafsız tarihçilerin ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili yazdıkları kitaplar soykırımın tarihin en büyük yalanlarından birisi olduğu konusunda ben de en ufak şüphe bırakmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

KuddusiMavra said:

6-7 eylül ile ermeni soykırımının ne ilgisi var?

6-7 eylül olayları Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki ilk organize kontrgerilla operasyonudur. Yine Türk hakının bir suçu yok. Yapan,sorumlu olan Menderes iktidarı. Asılması sırasında suçlu bulunduğu davalardan birisi de budur.

Cehalet normal,olabilir ama normal olmayan okumamak,öğrenmemek. yav he he diyip geçmek.

türk halkı ezici çoğunluğu cahil, kültürsüzlüğü öven, sağcı, ırkçı bir millettir.

ha bazen merak ediyorum başka türlü olabilir miydi inönü köy enstitülerini kapatmasaydı.

başka sorusu olan?

araplara kürtlere lazlara ermenilere rumlara açık açık küfreden atasözleri, yerel deyimler falan bol.

sürekli bir butthurt, sürekli bir aman bizi eziyiler. sürekli bir tek adam aşkı falan. aman liderimiz bağırsın çağırsın bize.

aslında memleket olarak büyük bir kezbanız.

https://eksisozluk.com/entry/40000360

Türk halkı ırkçı bir halk değildir. istisnaların kaideleri bozmadığı gerçeğini hatırlamak lazım dostum.

aksine bizim halk kadar azınlık içerisinde yok edilen, kendi kültüründen uzaklaşan başka bir halk zor bulunur.
Sosyal ağlarda paylaş

kabullenirsek toprak ve para isteyecekler, öyle bir durum var yalnız. oldu mu olmadı mı tartışmasından ayrı söylüyorum bunu.
Fin said:

var yada yok 80 yil once bizi dolayli yonden ilgilendirmeyen bi olay yuzunden neyin drami bu ya
sanki dunyanin en duzgun milletiyiz soykirim kabullenmek koyacak,cetonun derdi ordaki turk kelimesi zaten asdds
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kabullenirsek toprak ve para isteyecekler, öyle bir durum var yalnız. oldu mu olmadı mı tartışmasından ayrı söylüyorum bunu.
Fin said:

var yada yok 80 yil once bizi dolayli yonden ilgilendirmeyen bi olay yuzunden neyin drami bu ya
sanki dunyanin en duzgun milletiyiz soykirim kabullenmek koyacak,cetonun derdi ordaki turk kelimesi zaten asdds

tc yokken olmus bı olaydan dolayı hukum gıycek deılız
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

KuddusiMavra said:

6-7 eylül olayları Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki ilk organize kontrgerilla operasyonudur. Yine Türk hakının bir suçu yok. Yapan,sorumlu olan Menderes iktidarı. Asılması sırasında suçlu bulunduğu davalardan birisi de budur.

Cehalet normal,olabilir ama normal olmayan okumamak,öğrenmemek. yav he he diyip geçmek.

türk halkı ezici çoğunluğu cahil, kültürsüzlüğü öven, sağcı, ırkçı bir millettir.

ha bazen merak ediyorum başka türlü olabilir miydi inönü köy enstitülerini kapatmasaydı.

başka sorusu olan?

araplara kürtlere lazlara ermenilere rumlara açık açık küfreden atasözleri, yerel deyimler falan bol.

sürekli bir butthurt, sürekli bir aman bizi eziyiler. sürekli bir tek adam aşkı falan. aman liderimiz bağırsın çağırsın bize.

bu vesile ile genele söylüyorum,

tc vatandaşlarından bahsedeceğimiz zaman "tc vatandaşları" olarak anın. kötü bir şey oldu mu türkler yaptı, faydalı bir şey veya başka mevzu oldu mu, 40 milyon kürt var, şu kadar azınlık var, bilmem başka bir şey var, kürt diye bir realite var ama ota boka türk milleti diye genelleme yok öyle bir dünya
Sosyal ağlarda paylaş

yanılıyorsun Cuce.
Türkiye Cumhuriyeti; Osmanlı'nın devamı olarak kurulmuş bir devlet.
Osmanlı'nın savaş borçlarını bile üstlenip ödemiş bir devlet.
Soykırım'ın olmadığını kendi adıma biliyorum. De ki böyle bir şeyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti kabul etti, o zaman bu işin Ermenistan'a toprak vermeye kadar gideceğini taraflı-tarafsız birçok siyasetçi söylüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

turkıye cumhurıyetı osmanlıya ısyan olarak kurulmus bır devlet devamı falan deilç bırclarını almsı olması anlasmalarla zorlanmıs bır durum. ekonık bag kurabılmek ıcın yapılmsı bır durumç
turkıye cumhurıyesı osmanlının dusmanıydı devamı deıl
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Sparkcaster said:

KuddusiMavra said:

başka sorusu olan?

tc vatandaşlarından bahsedeceğimiz zaman "tc vatandaşları" olarak anın. kötü bir şey oldu mu türkler yaptı, faydalı bir şey veya başka mevzu oldu mu, 40 milyon kürt var, şu kadar azınlık var, bilmem başka bir şey var, kürt diye bir realite var ama ota boka türk milleti diye genelleme yok öyle bir dünya

işin aslında bu soykırım masalının çıkmasına neden olan bile Kürt vatandaşların dedeleri. ama bu forumda da, türkiye ve dünya genelinde de BİJİ KURDISTAN diyen tipler, BİJİ DEMOKRASİ diyen tipler bunu dile getirmezler. Ermeniler kimin nenelerine saldırıp tecavüz ettiler, kimin dedelerini kestiler,biçtiler? Çanakkale Cephesi'nden akın akın doğu ve güneydoğuya firar eden Kürt Mehmetçikler neden firar etti? Memleketlerinde feci durumlarla karşılaşınca ne yaptılar? O zaman ki hükümet neden Ermenileri tehcir etti?

Ota boka "Türkler şöyle, Türkler böyle" ama gerçekleri konuşmaya azıcık cesaret yok. İşlerine gelince "doğu,güneydoğu Kürdistan" ama Ermenilerle karşılıklı birbirlerini kesen,biçenlerin Kürtler olduğunu söylemeye gelince oralar Kürdistan değil.

Sizi gidi sahte don kişotlar sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

hüküm konusu belli olmaz (selef devletlerin bedelini gayet net istiyor güçlü taraflar) da uygulatamazlar, dediğim şey başımızdaki sorun azalmaz "evet biz yaptık, pardon" desek de. fin'in sorusuna cevaben yazdım onu da, yoksa başımıza iş açılmasın diye sorumluluktan kaçalım gibi bir düşüncem yok. şahsen olan olayın soykırım tanımına uyduğunu düşünmüyorum kelimenin tam tanımına göre gerçi, gönüller olsun diye dilenecek bir özür değil. konu bunun için fazla ciddi zira, yüzlerce yıl başımıza kakılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

turkıye cumhurıyetı osmanlıya ısyan olarak kurulmus bır devlet devamı falan deilç bırclarını almsı olması anlasmalarla zorlanmıs bır durum. ekonık bag kurabılmek ıcın yapılmsı bır durumç
turkıye cumhurıyesı osmanlının dusmanıydı devamı deıl

ya benim bu forumda nedense her konuda adım çıktı bir kere de bunu bile tartışacaksan pes cuce kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

işin aslında bu soykırım masalının çıkmasına neden olan bile Kürt vatandaşların dedeleri. ama bu forumda da, türkiye ve dünya genelinde de BİJİ KURDISTAN diyen tipler, BİJİ DEMOKRASİ diyen tipler bunu dile getirmezler. Ermeniler kimin nenelerine saldırıp tecavüz ettiler, kimin dedelerini kestiler,biçtiler? Çanakkale Cephesi'nden akın akın doğu ve güneydoğuya firar eden Kürt Mehmetçikler neden firar etti? Memleketlerinde feci durumlarla karşılaşınca ne yaptılar? O zaman ki hükümet neden Ermenileri tehcir etti?

Ota boka "Türkler şöyle, Türkler böyle" ama gerçekleri konuşmaya azıcık cesaret yok. İşlerine gelince "doğu,güneydoğu Kürdistan" ama Ermenilerle karşılıklı birbirlerini kesen,biçenlerin Kürtler olduğunu söylemeye gelince oralar Kürdistan değil.

turk olmadıkları ıcın hep turk olsalar delıkanlı olurlardı yapmazdı bunları. hep turk olmadıkları ıcın
Sosyal ağlarda paylaş

cuce,mesajı düzelt.
yanlış bir şeyler yapmışsın. benim yazdıklarım ve yazmadıklarım birbirine karışmış.

Cuce said:

KuddusiMavra said:

turk olmadıkları ıcın hep turk olsalar delıkanlı olurlardı yapmazdı bunları. hep turk olmadıkları ıcın
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ya bir de neyin peşindesiniz? lan herkes trol olmuş anasını satayım. tartışılan konu belli. tartışılan konuyu zaten düşünme yeteneğini sadece trol faaliyetleri ile sınırlandıran bazı hepimizin tanıdığı arkadaşlar yeterince saptırıyor. siz neden 6-7 Eylül Olayları'na bağlıyorsunuz konuyu?

olayın birinci sorumlusu olan Adnan Menderes yargılanmış ve bu konu ile ilgili sorumluluğu da belgeleri ile birlikte ispatlanıp suçlu bulunmuş. Daha siz neyin peşindesiniz? Türk Milleti vahşi bir millettir, önüne geleni silkeler, yakar,yıkar,soy kırım yapar denilmesini bekliyorsunuz sanırım ama yok kardeşim öyle bir şey.

bu kadar uzatmaya gerek yok, kim itaraz ediyorsa, açsın baksın o olayları kim çıkarmış, kim desteklermiş, rum ve ermeni mallarını kim gasp etmiş?

basit gayet belgeye falan gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...