Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hapiste yatırılan yurtsever!

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

hep bir ama var ise hep bir ama vardır güzel kardeşim.
türkiyenin son gayrimüslimleri gittilerse bunun sorumlusu Türk Halkı'dır demek bu boku yiyenlerinki kadar büyük bir insanlık suçu çünkü.
ben senin beni anlayabilme ihtimalini sevdim.

Yağmaysa yağmacı, nefretse nefretçi unsurlar nedeniyle adamlar senin ülkende, senin halkının içinde barınamadı işte. Bunu Türk halkının bir ayıbı olarak sahiplenmek sana birşey kaybettirmez, bunu bir gurur ve itibar meselesine dönüştürüp hafifletici söylemlerde bulunman ise samimiyetsizliğini ve şahsımca iğrençliğini ortaya koyar.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo, Türk halkının Yunan halkı ile ve Yunan halkının Türk halkı ile en ufak sorunu olmadığını 16 senedir her Yunanistan'a gidip geldiğimde ve her Türkiye'ye Yunanlı misafirler,arkadaşlar,tanıdıklar gelip gittiğinde birlikte görüyoruz.
Boşuna kastırıp uzatma mevzuyu.
her türlü haksızsın.
Türk halkının yapmadığı bir şeyi Türk halkı yapmıştır demek asıl ayıpların en büyüğü.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yoo, Türk halkının Yunan halkı ile ve Yunan halkının Türk halkı ile en ufak sorunu olmadığını 16 senedir her Yunanistan'a gidip geldiğimde ve her Türkiye'ye Yunanlı misafirler,arkadaşlar,tanıdıklar gelip gittiğinde birlikte görüyoruz.
Boşuna kastırıp uzatma mevzuyu.
her türlü haksızsın.
Türk halkının yapmadığı bir şeyi Türk halkı yapmıştır demek asıl ayıpların en büyüğü.

Söylediği her doğruyu argüman olarak kullanarak bir adamın yalancı olmadığını iddia etmeye benziyor seninki. Sadece pozitif yöndeki örnekleri ele alarak ortada pozitif bir istikrar olduğunu iddia edemezsin çünkü senin karşına negatif bir örnek sunulamaması gerekiyor, ben de sunuyorum işte bu var. Senin misafirperverliğin Türk halkı içerisinden başka unsurların çıkıp bu adamların hayatını sonlandırabiliyor oluşuna bir katkı sağlamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

http://womencyclists.files.wordpress.com/2012/11/neutral-oppression.jpg

tesekkurler turk halki.

Hep iddia ediyorum şunu. Bu ülkede rüşvet alan adamı cezalandırmak, rüşveti önlemez. Televizyona bakınca görüyoruz işte adamlar kendilerine suçlama gelince "ee başkası da çalıyor" "onlar iktidara çalacak kadar çok gelemedi" gibi saçma sapan şekillerde savunma yapıyorlar.

Bu işlerin önünün kesilmesi için suçu işleyen, işlettiren, göz yuman, yüz çeviren, ihbar etmeyen, konu hakkında sorumsuzluk yapan herkes mümkün olduğunca çok ceza almalı.

Cinayet silahı polis merkezinde kaybolduğu vakit merkezin amiri açığa alınsa, kanıtı korumakla yükümlü kişiler suça ortak olmakla suçlansa başka kanıtlar kaybolmaya devam edebilir mi? Tecavüz işlediği kesinleşen sanığın ceza almadan paçayı sıyırmasını sağlayan yargıç tecavüze yardım ve yataklık cezasını yerse böyle saçmalıklar bir daha tekrarlanır mıydı?

Yönetimin veya yönetime çıkmak için yapılan işlerin kirli olduğu memlekette bunların yapılması çok zor ama bir şekilde yapılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Do­ğu Perinçe­k’in hak­lı­lı­ğı­nı ka­bul ede­rek “İ­fa­de öz­gür­lü­ğü­nü sı­nır­la­yan ce­za ya­sa­sı­nın 261’in­ci mad­de­si­nin ta­ma­men yan­lış ol­du­ğu­nu­” vur­gu­la­dı.

zafer kazandığı falan yok doğu perinçek'in; sadece ifade öz­gür­lü­ğü­nü sı­nır­la­yan ce­za ya­sa­sı­nın 261’in­ci mad­de­si nedeniyle isviçre suçlu bulunmuş?

yazı tamamen kendini çürütüyor, baya kötü yazılmış bir makale...

okuduğunu anlama konusunda güçlük çekiyorsun,
koyduğun makalenin kalitesinden belli oluyor kültür düzeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

zafer kazandığı falan yok doğu perinçek'in;sadece ifade öz­gür­lü­ğü­nü sı­nır­la­yan ce­za ya­sa­sı­nın 261’in­ci mad­de­si nedeniyle isviçre suçlu bulunmuş?

koyduğun makalenin kalitesinden belli oluyor kültür düzeyin.

Nasıl ya?
Goering said:

zafer kazandığı falan yok doğu perinçek'in

Ne diyon?
Goering said:
sadece ifade öz­gür­lü­ğü­nü sı­nır­la­yan ce­za ya­sa­sı­nın 261’in­ci mad­de­si nedeniyle isviçre suçlu bulunmuş?

Ney?
Goering said:
sadece ifade öz­gür­lü­ğü­nü sı­nır­la­yan ce­za ya­sa­sı­nın 261’in­ci mad­de­si nedeniyle isviçre suçlu bulunmuş?

Efendim?
Goering said:

Anlamadım?
Goering said:

Ve sen hala
Goering said:

koyduğun makalenin kalitesinden belli oluyor kültür düzeyin

diyorsun,öyle mi?

B)-
Sosyal ağlarda paylaş

sen yapma kermit.
sözcü gazetesinden beğendiğim bir makaleyi aldım paylaştım.

he,sen sorduğun için cevap vereyim.perinçek'in şu yaptığı olayı "nedir lan?ne yapmış sanki?" falan diye küçümseyen arkadaşlar önyargılılar. adamlar "soykırım yoktur" demeyi bile yasaklayan bir yasa tasarısını İsviçre'de denemek istediler.tepkimizi ölçmek istediler. bu işler şöyle olur batıda. önce isviçre gibi tarafsızlığı herkesçe teslim edilen bir ülkede bir kanun denenir.ondan sonra o kanuna bina edilen başka kanunlar diğer batı ülkelerinde birbiri ardına çıkartılır(aynı yasayı fransız parlamentosu da çıkartmak istedi ama alt komisyondan döndü,şimdi ermeni lobisi bir kez daha deneyecek şansını). sonra gelsin soykırımı tanıma kararları, gelsin türkiyeye soykırımı tanı baskıları, gelsin tazminat talepleri, gelsin toprak talepleri.

bu manada elbette ki perinçek bir kahramandır.memleketin dış işleri bakanı ve tonla müsteşarı,anlı şanlı USTAsı bu konu hakkında kılını kıpırdatmazken rahmetli Denktaş ile birlikte Talat Paşa Komitesi'ni kurdular ve gittiler İsviçre'nin başkentinde "harddisktirin oradan"dediler.

perinçek'i de genel olarak severim,beğenirim.hataları da olan fakat şu an mevcut tüm diğer parti liderlerinden çok daha akıllı,çok daha vatansever bir adamdır.balyoz,ergenekon davaları konusunda içeride olmasına rağmen parti teşkilatı ile yaptığı mücadeleyi önyargılılar göremez,görmüyorlar. ama USTA da, cemaatte gayet iyi görüyorlar. böyle olacağını da gördükleri için daha en başta içeri tıktılar adamı ama bu kadar başarılı bir mücadeleyi içeriden de olsa yürütebileceğini bilemediler.çok uzun yazarım bu konuda,konu konuyu açıyor.boşver.

umarım soruna cevap vermişimdir?
Sosyal ağlarda paylaş

doğu perinçek? -iyi bir insan değil

ermeni soykırımı? -valla ben yapmadım abi

ermeni soykırımı ile türkiyenin suçlanması? -sabun olan yahudilerin, nesli tükenen kızılderililerin, fasın, cezayirin, somalinin, hongkongun hesabını veremeyenler, hesap soramazlar. nokta
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

aquila said:

okuyan da dogu perincek "ermeni soykirimi teorisini" curuttu sanir anasini satim. demokrasinin yildizlariyiz diyip freedom of speech sinirlayan ulkelere tokat gibi cevap tabi de, oldugundan farkli yansitmanin anlami yok.

eheuh güzel yazmışsın. aynen bu.

Evet aslında aihm nezdinde cürüttü diyebiliriz. Çünkü mahkeme kararı diyor ki; Soykırımı inkar etmek suçtur ama "ermeni soykırımı" soykırım olarak kabul edilmemiştir çünkü kanıt yoktur sadece iddia vardır.
Perinçekte aynısını söylemişti soykırım yapmadık iki halk arasında boğazlaşma oldu bizde vatanımızı savunduk.

Perinçekin sözde ermeni soykırımını çürüttüğü aihm kararı
said:
Perinçek ve Türk hükümetinin tezlerinin büyük bölümü AİHM’nin gerekçeli kararına da yansıdı. 1915 olaylarının tanımlanması konusunda İsviçre’de dahi müşterek bir tutum olmadığına dikkat çeken AİHM, İsviçre mahkemelerinin Perinçek’i yargılarken kullandıkları “1915 olaylarının soykırımı olduğu konusunda genel bir konsensüs var” ifadelerini muğlak buldu. Tarihi ve bilimsel araştırmalar hakkında bu tür ifadeler kullanılmasını “şüphe uyandırıcı” olarak niteleyen AİHM, 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla kıyaslanamayacağını, Yahudi soykırımını inkâr edenlerin sadece bir suçun hukuksal tanımlanmasını değil aynı zamanda gaz odaları gibi çok somut tarihi gerçekleri inkâr ettiklerini belirtti. AİHM, Nazi rejimi tarafından işlenen suçları inkâr edenlerin mahkum edilmelerinin Nüremberg Mahkemesi tüzüğü temelinde gerçekleştiğini de hatırlattı.

http://www.dw.de/aihmde-perin%C3%A7ek-zaferi/a-17303955
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

6-7 eylül ile ermeni soykırımının ne ilgisi var?

6-7 eylül olayları Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki ilk organize kontrgerilla operasyonudur. Yine Türk hakının bir suçu yok. Yapan,sorumlu olan Menderes iktidarı. Asılması sırasında suçlu bulunduğu davalardan birisi de budur.

Cehalet normal,olabilir ama normal olmayan okumamak,öğrenmemek. yav he he diyip geçmek.

türk halkı ezici çoğunluğu cahil, kültürsüzlüğü öven, sağcı, ırkçı bir millettir.

ha bazen merak ediyorum başka türlü olabilir miydi inönü köy enstitülerini kapatmasaydı.

başka sorusu olan?

araplara kürtlere lazlara ermenilere rumlara açık açık küfreden atasözleri, yerel deyimler falan bol.

sürekli bir butthurt, sürekli bir aman bizi eziyiler. sürekli bir tek adam aşkı falan. aman liderimiz bağırsın çağırsın bize.

aslında memleket olarak büyük bir kezbanız.

https://eksisozluk.com/entry/40000360
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

aquila said:

http://womencyclists.files.wordpress.com/2012/11/neutral-oppression.jpg

tesekkurler turk halki.

güzelmiş şükrü.

"If we could change ourselves, the tendencies in the world would also change. As a man changes his own nature, so does the attitude of the world change towards him. … We need not wait to see what others do."
Sosyal ağlarda paylaş

Zamaninda bozkurt efsanesi ve gercekler diye zamanina gore saglam bir kitap yazip atsizcilara cakan perincegin 40 sene sonra ulkuculerle yakinlasmasinin fitilini ermeni soykirimi karsitliginin atesleyecegini kim tahmin edebilirdi?
Kendisinin bir çaşıt olma ihtimalini degerlendirenler mi?
Az oku bunlari kuddusi
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

demagoji yapma canım.
ermeni soykırımı yapmadı türk halkı.
polis şiddet yaptı,yapıyor,(polisteki)kafalar değişmediği sürece yapmaya da devam edecek. NOKTA.

Ordamiydin abi ? Birisi mi dedi ya da ermeni soykirimi yok diye ? Orda olmamaniza ragmen. Nasil bu kadar eminsin kendinden bir acikla ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...