Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkwood

Grego

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

bir yerime battığından değil, çeşit olsun diye istiyorum.

rust, how to survive, don't starve, 7 days to die, project zomboid(böyle miydi), dayz, terraria, starbound, state of decay, dead island (ve exp'si)

benim ilk anda aklıma gelenler, çoğunu da oynadım fakat yeter yani. zombie/survival görmek istemiyorum artık.

İyi de craft oyunları ayrı, survival ayrı. Aynı sepete koyma istersen ahah.
Horror ve/veya survival bu oyun açıkçası, craft diil. Starbound, terraria, don't starve vs bunlar çok farklı..
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

farklılar da craft oyunu değiller, survival onlar da. craft oyunu ne ya. facebook oyunu onlar yemek yap servis et falan sdfsdfs.

farklı bir survival sonuçta. oldukça farklılar bana göre. horror veya aksiyon olması çok daha ilgimi çekiyor. hayatın craft etmekle, birşeyleri build etmekle geçecekse abbbooo, hiç uğraşamıyorum açıkçası.

yani oyun ya bitecek, bir sonu olacak, ya da bitmeyecekse bile belli bir konsepti olsun zombi veya horror falan. gerçi bu darkwood singleplayer senaryo bitiyor mu bilmiyorum. bitiyorsa daha da iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

artık steam'de mouse-over yaptığımda "indie, adventure, action" yazıyorsa devamını okumuyorum sdfsd. yeter.

bu indie tag'i artık sömürülüyor orası net.

geçen adını unuttumda humble bundle'dan aldığım bi oyun vardı, indie yazıyordu. cast kısmında abartısız 40 isim saydım. sadece bağımsız olması değil, tek veya küçük bir grubun yapmış olmasını bekliyor insan indie tanımından. diğer türlü banane publisherla anlaşmışmısın anlaşmamış mısın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
ulan ilk early access olduğunda 1 yıl civarında çıkacak demişti adamlar, 2 sene geçti hala EA... ve ayrıca "2016 için de bi söz veremiyoruz" diyor adamlar.

ulan oyun muhteşem gözüküyor ama çıkamadı gitti. %10 indirim de almış şu anda, gömesim vardı. ama bu kadar ağır çalışan developer da ayıp be... prison architect daha hızlıydı bundan. 2.5 senede çıkardı adam oyunu tek başına yazarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 ay sonra ...
oyun EPEY guzel.

gameplay biraz resident evil, biraz don't starve - gece/gunduz, event mekanigi, crafting. map generation random ama cok da random degil :P open world denecek olcek ve varyasyon yok. hikaye lineer ittiriyor.

gunduz vaktin yettigince objective kovaliyorsun. harita buyuk degil. gezdigin yerler landmark seklinde haritada isaretleniyor ve bunu guzel yapmislar. gece hideout'unda random event (cogu survival) oluyor. hikaye ilerledikce yeni hideoutlar aciliyor.

normal zorlukta olunce check pointe donuyorsun. hardcore falan var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
kuregi rushlayamadim diye uzuluyordum. simdi kuregi kullanmayi beceremiyorum diye uzuluyorum.

etrafinda donecek alan olmayinca nasil kullanmak lazim? devamli geri kacarak mi? devamli geri kacarak 1-2 kere vuruyorum, baski altinda bir turlu ucuncuyu vuramiyorum. mesela chomperla dovusurken her seferinde olumle yuz yuze geliyorum. onceden bandaj basmak disinda yapabilecegim bir sey var mi? yoksa pes edip, pitchfork'a stamina upgrade mi basayim?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...