Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dailywich (Kozyatağı, İstanbul)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

abi kızdan yana bir şüphem yok zaten de biraz zaman erken. gelirimin biraz daha artması, götü toplamam gerekiyor. bu sene yeni, riskli bir yatırım yapıcaz. eğer bundan iyi çıkarsak seneye formalite kazanacak evlilik olmasada. plan böyle en azından. bu sene para falan kazanmıycam çünkü asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

evlenmeye para bulamamak gibi bir problemim yok. amaç evlenmeden önce belli standardları yerine oturtmuş olmak. yatırım yaptığım,2 ay sonra ne olacağı belli olmayan bir dönemde evlenip bunu evliliğe yansıtmak gibi bir şeye gerek duymuyorum. gelirimin düşmesi paramın olmayacağı anlamına gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

abartma abi

her gün mangal açmıyorsan nasıl daha hesaplı

şöyleki

yaptığın şey lezzetsiz oluyor çoğu zaman
onu yapmak için harcadığın efor falan sonra bulasık makinasına at ordan çıakr raflara diz falan filan derken
yani bi öğün migrosa gidiyosun 20-30 tl tutuyor alışveriş min ne uğraşcam lan diyip yardırmak mantıklı cogu zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Her gün dışarıda yiyen adamın damarlarını kalbini merak ettim ben daha çok?

ne alakası var ki? dışardan ne yediğinle alakası var bunun. benim çok fazla eşim dostum var evli barklı olup hala dışarıdan beslenen. yediğin şeyi sen seçiyorsun, onlar random olarak göndermiyor. her gece iskender söylersen kalp, damar, kilo problemin olabilir. dışarıdan söylemeyi fastfood olarak düşünmeyin hep. benim siparişlerimin 80% i falan ev yemeğidir veya bu tarz sandwichlerdir.

dışardan söylemek =/= fastfood ile beslenmek.

ps. daha yeni check up'tan geçtim turp gibiyim. kan değerlerinden tut kalbe kadar herşey çok iyi durumda. son 2 yıldır falan hasta olmuyorum herhalde asdas
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Yalnız yaşayan bir adamın evde yemek yapması çok daha pahalıya geliyor. Minimum 15 lira falan maliyeti var her gün aynı yemeği yemediğin veya makarna falan yemediğin sürece. Dışarıdan 10-15 lira aralığında yemek daha hesaplı.

hayatımda duyduğum en saçma şey olabilir ya hudsfhudash

kalitenin aynı olduğunu varsayacak isek;
daha hesaplı olma ihtimali yok
aynı fiyata bile olma ihtimali yok

ha ama "evde 7 liraya mal olacak şeyi 18 liraya yemek sıkıntı değil benim için, uğraşmak istemiyorum" desen neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Yalnız yaşayan bir adamın evde yemek yapması çok daha pahalıya geliyor. Minimum 15 lira falan maliyeti var her gün aynı yemeği yemediğin veya makarna falan yemediğin sürece. Dışarıdan 10-15 lira aralığında yemek daha hesaplı.
ya hçibirşey yapamıyorsan sana dünyanın en kolay, 30 dk da hazırlanıp yenen, lezzetli yemeğini söyliyim. dışarıda çin yemeği diye paraları buna saçıyorsunuz.

1 kabak, 1 havuç, 1 biber, .5 kg kuşbaşı doğranmış tavuk alıyosun marketten. toplam maliyet 10 tl değil bile. tavuğu wok tavaya koyup ısıtıyosun yavaş yavaş. arada bi karıştırıyorsun. o sırada kabak ile havucu soyuyorsun, sonra yıkadıktan sonra doğruyorsun. tavuk suyunu bırakıyor, tekrar çekmeye başlıyor, o sırada kabağı ve havucu atıyorsun tavaya. karıştırırken, biberi soyuyorsun. kabağın rengi yamulmaya başladığı anda biberi atıyosun tavaya. üzerine çok az karabiber, kimyon falan baharat ne seviyorsan onları atıyorsun. bi de soya sosu döküyorsun çok az. biraz daha karıştırdın.

cillop gibi yemeğin hazır, afiyet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...