Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro gitar tavsiyesi - ne aliyim

senko

Öne çıkan mesajlar

eved yilbasi hediyesi olarka gitar alacam kendime
ama ne alam bilmiyorum

oyle cok calmayi bilmedigimden, boyumdan buyuk bisi almayi planlamiyorum,
aklimda gibson les paul studio var, 2k civarlarinda olanlarindan
yalniz biraz arastirdim da bu epiphone les paul'larin hic geri kalir yani yok diyorlar, gibson'lardan, f/p isteyenler epiphone tercih etsin diyorlar.

tarz olarak tam uyar mi bilmiyorum ama rock/blues arasi bisiler calmayi seviyorum, boyle led zeppelin olur, the who olur, gary moore olur, o kafalar, bir de direk pure jazz calmayi seviyorum, smooth genelde. yani clean'de de rezil bisi olmamasi lazim.

ibanez'lerde istedigimi karsilayacak ne var pek bilmiyorum acikcasi, fender'de olabiler ama gibson/epiphone'a daha yakinim gibi.

jackson, schecter, b.c rich, esp onlari gecelim, fazla sertler.
gerci arada cob, in flames calmayi seviyorum ama processor'le bisiler uydururuz onlara artikin.

Edit: söyle baslik acarken dogru duzgun bisey yazinda daha sonra okuyacak insanlar da faydalansin
/korax
Sosyal ağlarda paylaş

fender diyenler doğru demiş.

lama da doğru söylemiş.

Llama said:

sanki sahneye çıkıcan ha
hani eve kız atsan kız gtarı görse anam bu şu dicek sanki
al işte kafan agöre güzel bir şey

ama bi sürü kriter var daha. ilk gitar mı mesela onu bilmek gerek. gitara başlayanalrın %83.67' si gitarı iki kurcalayıp kenara koyar. ona göre diyelim bi şeyler.

yada kullanım ne olacak. 15 watt amfiyle evde çalacaksan ona göre söyleyelim, prosesör le kullanacaksan ona göre. orta veya üst sınıf ses kartın varsa, kayıt yaparım diyorsan ona göre. yani sahip olduğun, kullanacağın diğer ekipmanların neler? gidip fenderi onboard ses kartıyla kulaklıkla bilgisayardan çalacaksan müzik tanrıları hepimizi taş eder.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gitarim degil ama iyi calabilen bi adam degilim.

roland cube 15w amp var, floor pod plus processor var, m-audio ses karti var ama degisecek daha ust sinif bisi alicam.

o yuzde 80kusurluk dilime girmem cok muhtemel. 6 ay sonra off beceremiyorum lan diyip birakabilirim, ama su an hevesliyim, yarismaci arkadaslara basarilar dilerim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

iyi olmak zor ya gitarda
cok zor oturuyor teknik insanda (veya ben bayagi kabiliyetsizim)
keyboard'un learning curve daha yuksek gitara gore, gitarda teknik bitmio anasini satiyim zaten
lan alternate pickingi beceriyorum galiba diyorsun cat Economy picking gelio, bunu da yapiom lan diyorsun cat! sweep picking geliyor sdf

ellerin blues'a otursa, swedish metallerde siciyorsun, ona alissan jazz licklerinde siciyorsun sdf

bi de temiz ses cikarma olayi var ki, imkansiz gibi geliyor bana, paul abinin sarkisi var bi tane technical difficulties diye, belki 3-4 ay harcamisimdir sarkiya ama hala paul'un tusesinin yanina yaklasamiyorum mesela
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi de temiz ses cikarma olayi var ki, imkansiz gibi geliyor bana, paul abinin sarkisi var bi tane technical difficulties diye, belki 3-4 ay harcamisimdir sarkiya ama hala paul'un tusesinin yanina yaklasamiyorum mesela

o parçayı çalıyıorsan tek derdin gilbert'ın tuşesiyse alabildiğin en iyi gitarı al abi. yakışır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...