Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayatınızı bir yıl dondurabilseniz!!!???

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Peki, bilimkurgu çizgi film senaryosu gibi antayım. Aslında çok komplike yazmamıştım ama işte kitle belli.

Yıl 2350... İnsanoğlu yeni bir teknoloji buldu. Dilediğiniz zaman, hayatınızın bir yılını dondurabiliyorsunuz. Fakat bunu tüm ömrünüz boyunca sadece bir kere yapabilme hakkınız var.

Kimi insanlar, sadece lisede okumaktan çok sıkıldığı için (lise örneğini özellikle patiler için verdim. malum kural. hitap ettiğin seviyeye inmen gerek), kimileri amansız bir hastalığa yakalandığı için, kimileri sevdiği insanı kaybettiği ve onun acısıyla yüzleşmek istemediği, kimileri ülkenin ekonomisi çok kötü olduğu ve işsiz kaldığı için bir yıl boyunca uyutulmayı (dondurulmayı) seçtiyor.

Bir yıl sonra uyandırılıyorsunuz ve hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Bir yıl boyunca hiç yaşlanmıyorsunuz. Hayat başkaları için akıyor ama siz uyutulmuş bir şekilde orada duruyorsunuz.

Siz hangi şartta uyutulmayı tercih ederdiniz? Eder miydiniz? Bu yaptığınızdan pişman olur muydunuz?

Daha basit nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Belki dokuz yaşındaki oğluma sorarsam o nasıl anlatmam gerektiğini söyler.
Sosyal ağlarda paylaş

ben lisede dondurulmayı isterdim o zaman. çünkü o kadar gerizekalıyım ki dondurulup sınavlara giremeyip sınıfta kalıp arkadaşlarımdan da kopmak çok güzel olurdu.

hala şu dondurulmak konusunda bir mantık göremiyorum. çok travmatik bir şey yaşasan bile 1 sene donup geri dönünce yaşayacağın travmadan çok daha problem yaratamaz hayatında. neyse abi seni zeka fışkıran sorunla ilgili bilgi akışınla bırakıyorum. peace.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Tam ölüm yatağında iken dondurturum belki bir ihtimal hastalıktan ölüyorsam 1 sene içinde tedavisi bulunur veya ne biliyim kaza falansa kan bulunur organ bulunur falan.

ya hiç ölüm yatağın olmazsa. üst komşun karısna ateş ederken o mermi sekiyor karşı binanın camındaki profillere çarpıp senin salonun içinden koltuğun arkasında seni bulup vuruyor. O ZMAAN Y APICAN
Sosyal ağlarda paylaş

Senin belirlediğin zamandan önce aynı adam seni vurursa ne yapıcaksam onu yapıcam. Kına yakıcam :P
Jeeztro said:

Absolut said:

Tam ölüm yatağında iken dondurturum belki bir ihtimal hastalıktan ölüyorsam 1 sene içinde tedavisi bulunur veya ne biliyim kaza falansa kan bulunur organ bulunur falan.

ya hiç ölüm yatağın olmazsa. üst komşun karısna ateş ederken o mermi sekiyor karşı binanın camındaki profillere çarpıp senin salonun içinden koltuğun arkasında seni bulup vuruyor. O ZMAAN Y APICAN
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...