Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultime Online Hype Train Vol.3

Wolas

Öne çıkan mesajlar

bininci söyleyişim ama ben açayım diyorum t2a-uor karışımı runuo bir shard. bu nebulanın 11 senedir güncellenmemiş tırt scriptleriyle olmaz bu iş. serverda her bok engelli, duvar atamıyosun, explosion yok, combat MANTIKSIZ ötesi, magic item denen olay +3 ile +15 arasında limitli, skillerin en az %40'ı çalışmıyor veya yanlış işlevi var, spellerin en az %40'ı çalışmıyor veya yanlış işlevi var, sphere'ın kendisinin reputation sistemi boktan, line of sight akıl almayacak kadar iğrenç, combat stabillikten uzak, LAG VAR, yönetim dinozor kafalı; klasik sunucu olmayı sistemsiz sunucu olmak sanıyorlar, donla gezen adam isterse 20 kişinin arasından zarar görmeden geçip gidebilir, ağlakların zırladığı birçok şeyi engellemişler, gemiden sightın olsa dahi ok atamıyorsun, her boka alan ihlali diyorlar, ihbar etme gibi liseli bir sistem var rol yaparken küfür edenleri dahi içeri tıkıyor hatta arkadaşına ettiğin küfürleri başkası üstüne alınıyor, combatta denge olmadığı için dengeyi kuracam diye saçma sapan bonuslar ve itemlar eklenmiş ki bunlar dengeyi daha da bozuk hale getiriyor...

sayamayacağım kadar çok şey var.

biraz destek görsem açarım diyorum, uzun süredir hazırladığım bir t2a sunucusu var zaten ancak t2a tek başına çok caydırıcı ve hardcore kalabildiği için sabit fikirli olmayıp uo renaissanceden de güzel olan şeyleri eklemeye çalışıyorum. millet kabul etmeyebilir ancak precast ve prehit denen şey combatı daha tutarlı yapıyor, şu klasik "10 kalvas hazırlayıp istediğimizi keseriz" bahanesi çok mantıksız zira spherede bir an exporla hayatın kayıyor yeterince. 10 kal vası precastla da atarsın precast olmadan da, yeterli kişiyi bulduğun sürece her türlü harassı yaparsın zaten, kal vas olmasa da explosion potionlarla.

t2a'da, hatta runuonun temelinde diyeyim her şey daha tutarlı, her şey çalışır halde, sphere'ın bizzat scriptinginin kısıtlamaları yok, notoriety ve her şey çok düzgün çalışıyor. stabil ve hızlı üstelik. istediğiniz sphere'da olan, eşyalara çift tıklayarak giyme olayıysa yaparsın yani, bunlar bahane sadece. 11 sene öncesinin hazır buglı packleriyle ve 0 sistem, 0 tutarlılık politikasıyla ilerleyen scriptleriyle olacak bir şey değil bu. koskoca osi'nin o kadar kişiyle düşünüp yaptığından daha iyi bir şey yapma olasılığınız düşük, sphere'ın custom sunucularıyla olacak şeyler değil bunlar. dediğim gibi belli bir era'ya önemli miktarda bağımlı kalarak hazırladığım sunucu var. ama bunları anlatıp ikna edebileceğim oyuncu yok, aptal bir pack üzerine kurulmuş bir sunucu belirledi türkiye'nin standartını ne yazık ki. o yüzden her şeyi yavaş yavaş yapayım diyorum, insanlara direkt "al oyun bu bunu oynayacanız" demek yerine şu alışamadıkları şeyler hakkında "bakın aslında bu tarz kombinasyonlar yapabilirsiniz" temalı dökümanlarla uğraşabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu tamam UO alabildigine sandbox, istedigim gibi yonetirsin dinamikleri ama 15 senelik için o kadar detaya girmeye ne gerek var? Kim oynayacak orada, hepimiz geyik yapmaya, nostalji yapmaya gelmedik mi zaten.

Hala anlayabilmis degilim insanlar cıkıp Nebula'da oynanmaz bu oyun, combat rezalet diyenleri. Oynanmaz tabi amk 800x600 cozunurlukle neyi oynıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Yahu tamam UO alabildigine sandbox, istedigim gibi yonetirsin dinamikleri ama 15 senelik için o kadar detaya girmeye ne gerek var? Kim oynayacak orada, hepimiz geyik yapmaya, nostalji yapmaya gelmedik mi zaten.

Hala anlayabilmis degilim insanlar cıkıp Nebula'da oynanmaz bu oyun, combat rezalet diyenleri. Oynanmaz tabi amk 800x600 cozunurlukle neyi oynıcan.

eğlenemiyoruz ki sorun o. hani taşağına iş yapalım diyoruz yapılabileceklerin %90'ı engelli, hiçbir anlamı yok bunun. ben de eğlenmesine başladım, ama oyun seni düz corp por pvpsine doğru itiyor inatla. başka hiçbir şey yapamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ben de öyle diyordum ama en azından bi champ olayı şart ya. kalabalık grup olunca champ keyifli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Dworgian said:

ipy açılacak da ilk zamanlar ben giremeyeceğim. acc alıp birinize versem, ben girene kadar günde 1 saat fln ph oluyor ya, sırf o kadarlık süre kasabilir mi?

baban yapmaz muhtemelen bunu sana sdfs

babama anlatsam kesin yapar da ona uo öğretene kadar buradaki multici biladerlerden birini ikna etmek daha kolay ya. hayır bir de adama uo öğretirsem, bir süre sonra "kim bu bana küfreden" fln olayına girer yazık günah yaşı olmuş 60.

edit: kendisi akk yı doldurmuyor diye ona steam kurdum mesela, yüklü oyunları oradan indirip gittiğimde hdd e atıyorum. saolsun "ben steam e giriyorum" fln diye arıyor arada :D
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

toggie said:

eğlenemiyoruz ki sorun o. hani taşağına iş yapalım diyoruz yapılabileceklerin %90'ı engelli, hiçbir anlamı yok bunun. ben de eğlenmesine başladım, ama oyun seni düz corp por pvpsine doğru itiyor inatla. başka hiçbir şey yapamıyorsun.

gz de patlatmayı geçtim şişe dolduramıyosun AOKSDFGĞDK
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında guzel bı settıng yaptım bugun kafamda

sonra aq buna urasacagıma unity de oyun yazarım dedım
Gaboo said:

Artariel said:

toggie said:

gz de patlatmayı geçtim şişe dolduramıyosun AOKSDFGĞDK
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

toggie said:

40 myth ingotun cantada isi ne olm.

abi ilk defa set yapıodum myth. hatta çalınmasın diye yaptığım parçayı da üstüme giyiodum üstümde de robe fln, adam nereden gördü etti anlamadım. baktım yanıma geldi "sherwood" diye atlı çıplak biri. direk koşmaya başladım skljdask

at binerken hirsizlik var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

toggie said:

abi ilk defa set yapıodum myth. hatta çalınmasın diye yaptığım parçayı da üstüme giyiodum üstümde de robe fln, adam nereden gördü etti anlamadım. baktım yanıma geldi "sherwood" diye atlı çıplak biri. direk koşmaya başladım skljdask

ahaha 40 mytheril ingotu çalan hırsızdan 40kya geri almaya çalışan sen miydin lan? sdfuhsjkvhsjklh

tiLi said:

aquila said:

benim babam da baltali adamlara hala devam mi diye soruyo.

benim de anam atlı oyun derdi uoya

labirentli oyun diyor benimki. ilk gördüğünde deceitte geziniyordum
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Dworgian said:

toggie said:

at binerken hirsizlik var mi?

varmış
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

Dworgian said:

toggie said:

ahaha 40 mytheril ingotu çalan hırsızdan 40kya geri almaya çalışan sen miydin lan? sdfuhsjkvhsjklh

alırdım olm adam kasmış inat etti, fark etti çekti yani emeğe saygı :D

sonra gittim 65k verdim başka birine sırf takıntımdan set yapıcam diye lol
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...