Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[DragonCourt] Süper bir Oyun ya da Dragon Court

Bone

Öne çıkan mesajlar

Clana üye olmak için:
İlk önce kaleye (towndan giriliyor) girebilmek lazım.
Kaleye girmek için iki yol var.
1- Kaledeki muhafızları (bir kaç tane) kesmek.
2- 5000 paraya bir Kale giriş belgesi almak.
İkincisi en kolayı, ama kendinize güvenebiliyorsanız birinci yöntemi de uygulayabilirsiniz.

Kaleye girdikten sonra, Clan Hall'a girin.
Text yazabileceğiniz kısma, girceğiniz ya da yaratacığınız clanın ismini yazın (en iyi clan Titans) ve entera bir kez basın.
Altta join veya create seçeneklerinden birini seçin.
Clan yaratabilmek için minimum Baron seviyesinde olmak lazım (mesela ben).
Bir clana girebilmek için bir questiniz ve 1000 paranız olması lazım.
Sonra alttaki make it so - JOIN seçeneğini seçin.
Clana girdikten birkaç gün sonra size klandan bir mesaj gelcek (Postahane). O mesajı alın ve açın. Böylece bir clana girdiniz.

Clan yaratmanızı pek tavsiye etmem. Clanın gücüne göre, clan üyeleri beşe kadar ekstradan güçler ediniyor (Dragonlarla kolay trade mesela). Yeni açtığınız clan, az adamla olacağı için, büyük clanların sunduğu fırsatlardan yararlanamayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir itemın özelliklerini, inventory-info yoluyla öğrenebiliyoruz.
Bir item (giyilen itemlardan bahsediyorum) defense, attack ve skillleri arttırır.
Bu özelliklerden en önemlisi defense. Bir sonra attack, en sonra da skill.
Skill Dodge yapabilmenizi sağlar. En önemsizi skilldir. Bu yüzden, itemlarda defense a artı zor bulunur.

Itemlarda şunlara dikkat edin:
Head: Defende ağırlık verin.
Body: Defende ağırlık verin.
Arms: Attacka ağırlık verin.
Foot: Skille ağırlık verin.

Bir çok itemda skill var, defend var felan.
Ama mesela, iki item var diyelim. Body Armor. Biri +3d +5a +6s, diğeri +7d +2s. İkincisi daha iyidir. Armor seçmek zorunda kalırsanız, en çok defense hangisindeyse, onu seçin. Aynı durum diğerleri için de geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun menüsü, fotoğraflardan ibarettir (alttaki pembemsi satırı saymıyorum). Her fotoğrafın altında yazı vardır.
Mesela oyuna townda başlarsınız.
Townda, armor shop, blacksmith gibi yerler var.
Bir de towndan çıkıp maceraya atılmak için fields.
Bu yerlere gitmek için, bu fotoğrafların üstüne tıklayın.
Bİr shopa girdiniz diyelim.
Shop menüsü çıkar. Üstteki seçeneklerde buy (satın almak için) ve sell (satmak için) var. Bunlardan birisini seçerseniz, alttaki kutucukta liste çıkar. Burdan istediğiniz eşyaları seçip, buy/sell ile trade edin.

Armor Shopların avantajı, armorları biraz daha pahalıya satın alabilmeleri.

Fotoğraflar sayesinde, Dragon Court dünyasında gezebiliyorsunuz. Bir foto yazısının yanında (1) veya (4) gibi bir sayı varsa, oraya girebilmek için o sayı kadar questinin olup harcanabilmesi lazım.
Townsda, bir kaleden, bir fieldsden değişik yerlere doğru gidip maceraya atılabilirsiniz.

Kaleye girmedim. Goblin Moundsda fazla dolanmadım. Torch rope felan istiyorlar.
Şu sıralar forestı aştım. Hiç zorlanmıyorum.
Bi vuruşta snot (ooze) öldürüyorum.
Yarın, biraz rope alıp dağa çıkıcağım. Eğer beceremezsem, baştan başlayıp forestte egzersizlerime devam eticeğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Meslek seçmek, sadece sana değişik özellikler kazandırır.
Bu meslekleri, foresttaki guild hallden de alabilirsiniz.

Oyunun başında almanız, size sadece o meslekten olduğunuzu gösterir. Özellikle de chatte.

Mesela, magery skilliniz ne kadar olursa olsun, oyunun başında magery seçmesseniz, mage olamıyorsunuz. Chatte guild hall kanalında mage, thief ve fighterlar için özel alt-kanallar var. Buralara giremedim, birisine sorunca bu cevabı verdi.

Oyunun başında magery almanın başka bir avantajı yok gözlemlediğim kadarıyla.

Oyunun başında ekstra gutslar size çok yarar sağlar.
Ayrıca foresttan, magery skillini felan artırabilirsiniz.
Her skill artırdığınızda , o skillin ana statsi hariç diğer statslere eksi puan veriyor, ama size de değişik güçler veriyor.

Mesela,
Fightery skillini artırdınız. Ana stati guts. Wits ve charma eksi alıyorsunuz. Buna rağmen, yaralandığınız zaman felan kullanabileceğiniz berzerk özelliğini alabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Clan kurmak için baron olmak lazım.Burdaki tek baron benim. Ben de kurmadım.

Ama dediğim gibi klan kurmak yerine Titan lara girmek sizin için daha faydalı olur.

Adamların klanında 3333 kadar insan var. Belki bu forumlarda bir çok kişi oynarsa kurabiliriz. Aksi takdirde birkaç kişilik klanların bize hiçbir avantajı olmaz.

Not: Bu arada benim liderlik gitçek gibi :-)
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben ya unicorn a yardım edince ya da griffin in bilmecesini bilince acayip şeyler aldım, çulsuz çulsuz gezerken bi anda 5k param oldu... :-)

sonra da kara kara düşünürken bunları tavern denen yere girip storage sayesinde saklayabildiğimi örendim...

ama baya iyi bişeyler sattım şu anda hatırlayamadığım, bi healing salve bıraktım yanımda o da çok faydalı oluyo :-)
Sosyal ağlarda paylaş

-Marks, ana menüde dolar işaretinin yanında yazar.
Paranızdır.
-Healing Salve. Use edince +15 guts
-Castle Permit. Kaleye giriş izni.
-Panic Dust. Kavgada use edince, düşmanı panikletir kaçırır.
-Gold Apple. Bahsetmiştim.
-Mandrake Root. Use edince (kullanınca) ekstradan bir quest verir (maximum questi değiştirmez)
-Ginseng root. Savaşlarda ekstra use kullanabilmenizi sağlar.
-Selzter Water. Hastalıklarınızı tedavi eder. Panic, Körlük gibi mesela.
-Blinding Dust. Kör eder.
-Opal, Emerald, Ruby, Garnet gibi taşlar büyücülükte kullanılabilir.
-Bir tek Quartzın identify ettiğini buldum.
-Horn, Tusk, Teeth gibi eşyalar, yaratıklardan çıkar. Bi halta yaramaz satın.
-Rope halattır. Torch meşaledir. Questlerde işinize yarar. Mağaralarda, dungeonda torch.
Dağlarda Rope.
-Rams Horn, War tusk, silahlardır.
(Silah, armor felan identify gerektirir.)

Başka öğrenmek istediğiniz item varsa sölüyün, yazayım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...