Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

snowboard/kayak kıyafetleri

barbu

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Board yapacaksan özellikle pantalonu iyi birşey al ki çok fazla düşeceksin hemen yıpranmasın veya yırtılıp içeri su sızdırmasın.
İkinci önemli kıyafet bence eldivenler board yapıcaksan. Uzun ve bileğini tamamen kapayacak boyda olsun ve elbette bunu montun üzerine geçiricen yani ağız kısmı geniş olsun eldivenin.
Ayakkabı biraz şans işi yani ilk aldığın harika da olabilir canına da okuyabilir o yüzden çok yapabileceğin birşey yok.

Board konusuna gelince kesinlikle ilk 2-3 sene kirala sakın kendine board alma. Alırsan yazık olur parana. Kaliteli bir gözlük ise kayış keyfini acaip arttırır. Kask konusunda bilemiyorum yani ben yaklaşık 92 senedinden beri board yapıyorum ve hiç kullanmadım kask ama rahatsız etmeyecek ise en baştan kaskla kaymayı öğrenmek çok işine yarayabilir.
En önemlisi ise daha yeni yeni kayarken millete hava atıcam diye insanları sakat bırakma adam gibi kay. Zamanla nasılsa ilerletirsin kayma seviyeni.

püf noktaları nedir? arkadaşlar buhu yapıp yapmayacakları kullandığında ortaya çıkar dedi, pek yardımcı olamadılar. o yüzden gidip 100 liralık gözlük alacaktım tchibo'dan.

eldiven konusunda ise bende tee zamanında aldığım bir kar eldiveni vardı. güzel bişi aslında. ama öyle uzun filan değil. onu kullanmayı düşünüyordum. hata mı ederim?

bu arada board yapacağım evet. pantolonu kaliteli almayı düşünüyorum ben de. 10000/10000 değil belki ama işte 8k/10k veya 10k/5k alacağım.

-Deno- said:

board alacaksan burton al.

hep alıcam alıcam dedim, 9 sene boyunca hep gidip kiraladım.

ilk defa kayacağım daha. ekipmanı kiralamayı düşünüyorum. sonrasına zaten bakarım ilerde. saol tavsiye için ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Buğu işi her kayakçının derdi aslında yani dalışta olduğu gibi burda da buğu önleyici sprey falan deneyebilirsin rahatsız olursan. Gözlükte hava deliklerini kapatmayacak şekilde takarsan çk problem olmaz aslında.

düzgün bi gözlüğün varsa ve masken soluduğun havayı gözlüğün içine vermiyosa buğulanmaz gözlüğün kolay kolay (içine kar falan almazsan, ıslatmazsan gözlüğü)

2 gündür kayserideydim haftasonu, hiç buğu sorunu yaşamadım. geçen sene de hatırlamıyorum hiç
Sosyal ağlarda paylaş

Board eldiveninin özelliği bence öncelikle iç tarafı sert malzemeden olmalı ve elin için az da olsa rahat bol olmalı. Hele öğrenirken o kadar çok ellerinin üzerine düşücen ki darbeyi emmeli. Misal kayarken lap sırt üstü yapışıcan hemen ellerle kendini durdurmaya uğraşıcan ve iç taraf yumuşak ise kayak eldiveni gibi çabuk yıpranabilir.
Mesela burdaki gibi bişi fena değil. Benim eldivende birde en sonda boğma ipi var hayatta kar giremiyor içeri ama bazen kullanırken yani takarken pratik olmayabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Ya eldiven olayında korkuttunuz şimdi ya. Uçakların almıştım saatlerce karda oynarsak anca islaniyordu. Herhalde kaymaya yeter di mı? Cok katla temas yok sonuçta.

board u falan temizliyosun ıslanıyo işte. arada oturup sigara içiyosun kıçın ıslanıyo falan. ne bileyim. benimkilerin polyesteri falan gebermiş heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya
pantalon 300
Gözlük 100
Eldiven 150
Mont 400 desen ortalama 1000TLye başlama ve seni 2-3 yıl idare edecek bişiler alırsın.
Ayakkabı, bağlama ve board alma bence henüz veya sadece ayakkabı al diğerlerini kiralarsın. Ayakkabı içinse bence bir süre dene önce yani belki de boarddan zevk almazsın boşu boşuna ayakkabıya para verme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...