Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warlords of Draenor Genel Başlık - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Bir adamın hesabındaki 2 farkli karakterden bir tanesi, yeni alınmış bir hesaba geçiriliyor. Sonra bu iki farklı hesapla 2 farklı insan aynı raide girip world first yapıyor. Neresi banlık bir durumki bunun?

Benim adıma 4 tane wow hesabı var, birini eşim, birini ben, birini kuzenim, birini kuzenimin arkadaşı oynuyor. Bütün hesapları ben açtım wowlarını ben aldım, aylık ödemeleri kendileri yapıyor.

Hatta kuzenimin benim hesapta kastığı paladini ve eşimin benim hesapta kastığı mage'i yeni hesaba geçirdik öyle devam ettiler (tabi bunlar 4-5 sene önce oluyor ama neyse).

Şimdi ben bu insanlarla aynı raide girsem ban mı yiyecem?
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptıkları şey yasal değil. Gayet ban gerektiriyor. Permaban bile verilebilir. Ama büyük ihtimalle bir şey yapmayacak Bliz. Pve guildlerine pek ceza vermiyorlar. Zamanında Kungenler çatır çatır exploit yapmıştı da 1-2 gün ban almışlardı.

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/900711105
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Sequo said:

Ya bırakın adamlar 2007 den bu yana hep dünya 2. si bir kere de sevinsinler.

Boşverin.

http://www.reddit.com/r/wow/comments/2wp5tc/which_raid_lasted_the_longest/

ben bu topicin yalancısıyım da, garroshu ilk onlar kesmedi mi?

Paragon 10M idi , 10M oldukları için kaale alınmadılar. Paragonun 25M olduğu hiç bir zaman first alamadı adamlar.

İlk oluyor bu.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Tier 16 (Siege of Orgrimmar) - Heroics released September 17th, 2013
World-first 25H Garrosh kill by Method on October 1st, 2013
World-first 10H Garrosh kill by Paragon on October 5th, 2013

bu şekilde yazmışlar.

Paragon 10M işte hacı. 25M olupta methoda geçilmedi henüz. Yapiştirdiğin şeyde de paragon'un 10M olduğu yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Roqq said:

Yaptıkları şey yasal değil. Gayet ban gerektiriyor. Permaban bile verilebilir.

Neye göre yasal değil? Hadi ifade hatasına takılmayalım, ToS'in hangi maddelerine aykırı?

Verdiğim link gözden kaçtı herhalde.

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/900711105

said:
I. Accessing the Service

1. … You may not share the Account with anyone, except that if you are a parent or guardian, you may permit one (1) minor child to use the Account when not in use by you. You are liable for all uses of the Account that has been enabled by you…

… (6) let any third person (except for a minor for whom you opened the Account) play on your Account including, but not limited to, using so-called "power leveling services", i.e. paying a third person for playing on your Account; or"">
"3. You agree that you will not
… (6) let any third person (except for a minor for whom you opened the Account) play on your Account including, but not limited to, using so-called "power leveling services", i.e. paying a third person for playing on your Account; or" said:

İfade hatası nerede acaba ? Öğrenmek isterim ki tekrarlamayayım.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Ortada account paylaşma yok, aynı raidde aynı hesapta kasılmış 2 char olayı var. Aynı hesapla 2 kişi raide girecek halleri yok heralde.

Aynı hespla iki kişi giriyorlar olay bu tam dediğin.

Birisi bir hespa daha açıyor aynı maile alt charını oraya aktarıyor ikinci kişi aynı battle.net hesabından diğer wow accounta bağlanıp oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Ahasdfs olur öğreteyim. ToS, ToU gibi sözleşmeler kullanıcı ile hizmet sağlayıcı arasında, bunlara atıfta bulunduğunda yasallıktan değil iki taraf arasındaki anlaşmadan bahsediyorsun. "Yasal değil" değil yani, sözleşmeye aykırı.

Ha bu işin geyiği tabi, ortada ToU'a aykırı bi durum da görünmüyor. Karakterini almış başka bi accounta taşımış ihtimal paid service bu, sonra o karakterle bi başkası girmiş oyuna. Blizz de bu olaya izin verebilecek hizmetleri sağladığına göre abuse falan yok clever use of account mechanics.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

FreEmoon said:

Ortada account paylaşma yok, aynı raidde aynı hesapta kasılmış 2 char olayı var. Aynı hesapla 2 kişi raide girecek halleri yok heralde.

Birisi bir hespa daha açıyor aynı maile alt charını oraya aktarıyor ikinci kişi aynı battle.net hesabından diğer wow accounta bağlanıp oynuyor.

Bunun illegal hiç bir yanı yok. bende acc umu o şekilde kullanıyorum bir arkadaşımla. acc u eklemeden önce çağardık gm i sorduk. adamın verdiği cevap: böyle birşeyi engelleyemeyiz tamamen size kalmıştır. ama daha sonra benim acc umdan şu şu itemları aldı goldu aldı çaldı derseniz o bizim umrumuzda olmaz diye özetledi olayı. neticede adamlar her ay ayrı ayrı paymant alıyor.ach ler,tittle lar, mount, pet,heirloom,battlenet accbound itemlar vs... herşey ortak olduğu için bir çok kişi kullanıyor bu olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

emre3877 said:

Sequo said:

FreEmoon said:

Bunun illegal hiç bir yanı yok. bende acc umu o şekilde kullanıyorum bir arkadaşımla. acc u eklemeden önce çağardık gm i sorduk. adamın verdiği cevap: böyle birşeyi engelleyemeyiz tamamen size kalmıştır. ama daha sonra benim acc umdan şu şu itemları aldı goldu aldı çaldı derseniz o bizim umrumuzda olmaz diye özetledi olayı. neticede adamlar her ay ayrı ayrı paymant alıyor.ach ler,tittle lar, mount, pet,heirloom,battlenet accbound itemlar vs... herşey ortak olduğu için bir çok kişi kullanıyor bu olayı.

Abi şaka mısınız olayın illegal olmadığını yazan benim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Yaptıkları şey gayet yasal.

Battle.net kurallarında acount share yaparsanız sonucuna katlanmanız lazım. Birisi iteminizi cartını curtunu silerse biz karışmayız güvenliği size ait diyor.

Account share yapamazsınız demiyor.

Şunu şuraya bidaha koyayımda tekrar okunsun.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Roqq said:

Ahasdfs olur öğreteyim. ToS, ToU gibi sözleşmeler kullanıcı ile hizmet sağlayıcı arasında, bunlara atıfta bulunduğunda yasallıktan değil iki taraf arasındaki anlaşmadan bahsediyorsun. "Yasal değil" değil yani, sözleşmeye aykırı.

Ha bu işin geyiği tabi, ortada ToU'a aykırı bi durum da görünmüyor. Karakterini almış başka bi accounta taşımış ihtimal paid service bu, sonra o karakterle bi başkası girmiş oyuna. Blizz de bu olaya izin verebilecek hizmetleri sağladığına göre abuse falan yok clever use of account mechanics.

Ya o yasal değil lafını cevap verdiğim kişi öyle yazmış. Ben de değiştirmeden yazdım öyle. Yoksa haklısın tabi eheh.

Bu duruma benzer şekilde Reckful diye bir Pvpcinin başına gelmişti. Adama permaban attılar. Buna dayanarak diyorum. Accountu açan kişiden başka biri oynadığında account sharinge giriyor işte mevzu. Ne yapar Blizzard bilmiyorum. Ne yapacağı önemli değil benim açımdan tabi ki. Bildiğimi söyledim o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...