Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müslümanların inatla karşı geldiği kesim yöntemleri

Chemical

Öne çıkan mesajlar

domuz mevzusuna yine döneyim lüzumu üzerine.
domuz kendi yavrusu dahil her şeyi yiyen bir hayvan.
bu olay tavukta da var (zaten tavukta mecbur kalmadıkça yemiyorum).
bangladeşte az sayıda hindu var ve bunlar domuz yiyorlar.hindu çobanların domuzları götürdüğü yer şehrin çöplüğü ve o domuzların hepsi uyuz,yara bere içerisinde.
daha beter manzaralar da gördüm.
neticede geçmiş dini motifler üzerine gördüklerim eklenince domuz da eksik kalsın, dünyayı mı yiyeceğiz arkadaş?!
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

arcane said:

müslümanlığın herşeyi doğru da hayvan kesim yöntemlerine mi sıra geldi ahah

zaten islamdaki hayvan kesim yöntemi bire bir musevilerin Kosher kesim yöntemi.

çünkü gökten inmiş bir şey değil, etin kanlı kanlı yenmesi tavsiye edilen bir şey olmadığı için böyle bir emir telaki edilmiş

zaten bir hayvanı 3-4 şekilde kesebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Şu biraz boş bi argüman yalnız, gıda sektöründe kosher helal gibi kavramlar son derece önemli. Tüketim tercihlerine baktığında demografiye göre veganlıktan da önemli hale gelebiliyorlar, 2050de de tartışmaya devam ederiz.

türkiyede helal kesim sertifikası çok komik geliyor ya
zaten buranın normal kesim kuralları helal kesim değil mi?
daha ne sertifikası
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Şimdi, ispat yükü benim üstümde değil, ben birşey iddia etmiyorum. Birşeyin olmadığını iddia etmek için önce en gelişmiş teknoloji ve bilim ilkelerine göre olduğu kabul edilmeli.

Yok diyorsan ve bunu dogmatik bir şekilde iddia ediyorsan kanıtlamak mecburiyetindesin. Gelişmiş teknoloji ve bilim ilkeleri de nedir ? Darwinizmin köhne materyalist, sapkın düşünceleri mi ? Primattan geldiğimizi iddia eden sahte bilimsel dökümanlara mı inanalım ? Darwinin teorisi çoktan çöktü gördük. Yer çekimi Kanun iken neden Evrim hala teori işte.

Biz yeryüzünü bir toplanma yeri kılmadık mı? (Mürselat Suresi, 25)

gördüğün üzere Newton'dan önce Kur'an'da Yer çekimi yazmaktaydı. 19.yy'da yalan yanlış bilimsel düşüncelerle dünyayı dev bir kerhaneye çevirmeye çalışan Darwinist düşünce mi gelişmiş bilim ? Teori çöktü çöktü, Evrim yok Darwin Yalan. Seni Allah(C.C)'nin ışıklı yoluna davet ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

türkiyede helal kesim sertifikası çok komik geliyor ya
zaten buranın normal kesim kuralları helal kesim değil mi?
daha ne sertifikası

Sertifika = Denetlenmek = bişeyler yapmak. Her sertifikası olan yer temizdir demiyorum ama en azından yılda 1 denetçiler geliyor diye yalandan da olsa bi etrafı toplar.

Et ve kesim ayrı bi konu ama türkiyede diyanetin "yeaa biz zaten helal yiyoruz yeaa ne gerek var sertifikaya" tutumu özellikle ihracatçıyı zora sokabilecek bi yanlış, kuzey afrikaya pakistana ürün satarken herkes helal soruyor ve gidip endonezya ulemasının standartlarına göre belirlenen bi sertifikayı edinmen gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

abi hayvanın ne yediğine niye bu kadar takıyorsunuz anlamıyorum?

hadi köyde yaşayıp kendi etinizi kesseniz tamam da
avrupada alıcağınız domuz etleri faln hep tesis hayvanı
o tesis senin evinden temiz

kurbandan kestiğin dana üstünde 450gram kurumuş bok var be

bilmem nire kızılderilileri balık ve kanatlı hayvanat yemezlermiş böcek yiyor bunlar diye

bir de bu domuz ısrarı niye ki? yesen ne olur yemesen ne olur çok lezzetli bir şey yemek istiyorsanız kuzu, buzağı falan yiyin
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bana ne? İslam'ın özü yanlış, Allah filan yok, Muhammed yalan söylüyor. Temel premise yanlış olduğu sürece tüm hipotez bir halta yaramayan söz öbeğidir sadece.

Gerge çoğu mevzuda olduğun gibi bu mevzuda da artistleniyorsun ama sen veya bir yakının cidden zor durumda kalsa (ama cidden), o zaman görürüm bu tavırları hala koruyabilecenmi.

Ha bunu derken şunu da ekliyim, benimde dinlen alakam yok uzun yıllardır camiye bile adım atmadım, dışarıya normal müslim gözükür içimde inanmam, dua dahi etmem. Ama senin gibi de bi milyar adamın inancına saydırmam. İsteyen göğe tapsın isteyen heykele isteyen ineğe vsvs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...