Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanseri HIV virusu ile tedavi etmek

mokoko

Öne çıkan mesajlar

steve jobs'un 2007 falan ortaya çıkmış geçiştirmişti galiba çok üstünde durmadan apple'la uğraşacağım diye.

bi de her vucutta aynı tepkiyi vermiyor. zaten son aşamada gömüyorlarmış bunu. hani ölmeye yakınsın tutarsa kurtuluyorsun tutmassa ölüyorsun yan etkisi olsa bile.
Sosyal ağlarda paylaş

yani bir teknik değil virüsler spesifik olarak hedef aldıkları hücreleri kontrol etmek için bayadır kullanılıyor zaten. burdaki olayda HIV virüsünün T immun sistem hücrelerini hedef almasını kullanarak T hücrelerine kanserli hücreleri öldürtüyolar galiba pek dikkatli dinlemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

yani bir teknik değil virüsler spesifik olarak hedef aldıkları hücreleri kontrol etmek için bayadır kullanılıyor zaten. burdaki olayda HIV virüsünün T immun sistem hücrelerini hedef almasını kullanarak T hücrelerine kanserli hücreleri öldürtüyolar galiba pek dikkatli dinlemedim

olsun sonuçta biyoloji. hep mitokondri abi herşeyin başı mitokondriiii
Sosyal ağlarda paylaş

http://scienceblog.cancerresearchuk.org/2013/06/25/no-doctors-did-not-inject-hiv-into-a-dying-girl-to-treat-her-cancer/

Burda anlatmışlar olayı

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23527958

pubmedden ilgili makalesi.

Tekrarlıyormuş bu arada hastalik :(

PS: benim yapmak istediğim az daha farklı birşeydi.

@Hunn o senin dediğin altın yapan bakterilerle altın çıkarmak istersen iflas edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

JestersTear said:

Suark said:

steve jobs var abi örneği

Steve Jobs ile alakası nedir?
bilmediğimden soruyorum o konuyu.

housetada bi bölümde bahsedidou eheh.

deneysel bişidi o zamanlar, steve abimiz pankreas kanserine yakalanınca (baya sağlam kanser bilionuz )
denetiyor sanırım kendi üstünde.

birisi açıklamış işte hiv ilk kanserli hücrelere falan saldırıo sanırım öle bişe.

e hivi kapınca 25 sene falan yaşayabiliosun ilaçlarla felan sanırım.
( aslında sanırım deil bi ara hiv olucam die çok korktuğumdan sapık gibi araştırmıştım )
Sosyal ağlarda paylaş

En az 25 sene garanti o zaman. :)

Bide kansere ne zaman kokten cozum bulunur derseniz bana göre;

Kök hücre alaninda cok cok ilerde olmamiz ve kanserli hucrelerin lazer vb seylerle nokta atisi yapilarak oldurulmesini saglayacak teknolojiye kavusunca olur diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi bildigim kadarıyla(izledigim bir kac seminer artı bi kac okudugum sey cok cok iyi bildigimi iddia edemem yani) kanserli hucrenin ana problemi fazla aktif olup cok hızlı buyumesi ve cogalması. Fazla aktif olmasını saglamak icin de bu hucreler kendilerine damarların ekstra besin saglamasını saglayacak sekilde gelismesini saglayıp aktif bir merkez haline geliyorlar. Vucuda saldıran baska bir seyin vucudun en aktif noktasına(besinsel olarak falan) gitmesi ve oraya saldırıp o hucreleri daha fazla etkilemesi bekleniyor. ilk fikir de burdan cıkıyor. "vucuda saldıracak" biseyle kanseri tedavi etme fikri.

Kanseri tamamen yok etmesi on gorulen tedavi de burdan gelistirilmeye calısıyor. kanserin yarattıgı aktif merkezlikten kaynaklanan yeni besin kaynagı yuklemesini saglıycak ve kanserli hucrelerin acayip hızlı bir sekilde buyumesine ve cogalmasına sebep olan damar gelisimini durdurmak. Kanserden daha aktif non-kanser bi merkez yaratmak ya da kanserli hucrelere misdirect attırmak falan gibi denenen seyler vardı en son hatırladıgım tabi daha basarılı olan bisey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...