Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Bugünkü sırt çalışmama deadlift'i yine kattım. Yalnız verdiğim 2-3 hafta ara işe yaradı sanki. Bacaklar bel genişliğinde açık yaptım, fazla açık olması piriformis kasını daha çok yorup, siyatik ağrısını ihtimalini arttırıyor diye okumuştum.

Bir de hocadan forma baksın istedim, adam çok iyi dedi, bir tek karnı daha sık diyor, onu yaptım. Şu an için ağrı yok, sanki çözdüm gibi bu meseleyi :D.

Sonraki sırt günlerinde de devam edip göreceğim artık. Yalnız düz taban crossfit veya lifter ayakkabısı almam lazım. TR'de hiç mi olmaz, bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

hard gainersan, squatlı deadliftli benchli full body program 5x5 şeklinde üstüne bodyweight mide barfix dips falan max 1.30 saat idman iyi diyolar genelde haftada 4 gün, beslenme olarak x2.5 prot x4 carb x1-2 yağ (hayvansal mayvasal tüm yağlar) ben tabi hardgainer olmadığım için bilemicem ama verebilceğim öneri bu pull/push şeklindede 2 ye bölünebilir gerçi idman sayısı artırmak istersen ama hardgainer'a gider mi bilmem beslenmede kişiye göre değişir biraz duruma göre artırıp azaltırsın karbı yağı x2-2.5 protein ideal ama
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

Bugünkü sırt çalışmama deadlift'i yine kattım. Yalnız verdiğim 2-3 hafta ara işe yaradı sanki. Bacaklar bel genişliğinde açık yaptım, fazla açık olması piriformis kasını daha çok yorup, siyatik ağrısını ihtimalini arttırıyor diye okumuştum.

Bir de hocadan forma baksın istedim, adam çok iyi dedi, bir tek karnı daha sık diyor, onu yaptım. Şu an için ağrı yok, sanki çözdüm gibi bu meseleyi :D.

Sonraki sırt günlerinde de devam edip göreceğim artık. Yalnız düz taban crossfit veya lifter ayakkabısı almam lazım. TR'de hiç mi olmaz, bulamadım.

conventional deadlift var sumo deadlift var. sumoda "biraz daha açık" değil bacaklar, baya açık ve eller ayakların arasında. sumoda piriformis evet daha çok çalışır. siyatikle bağlantısını falan bilmiyodum, okudum öğrendim. siyatik sıkıntısı mı var ki sende? neden takıldın buna

her yer düz taban ayakkabı dolu. crossfit veya lifter ayakkabısı diye seni gazlayan kişi deadlift için dediyse bunu para saçmayı seven bir arkadaşmış. sana da bulaştırmak istiyor.
deadlift için düz, ince taban ideal. ancak gözün yükseklerde değilse, şu an bunlara takılmak için erken abi.
ayrıca dediğim gibi her yer düz, ince taban ayakkabı dolu. özel bir tabandan bahsetmiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Her harekette olduğu gibi varyasyonlar mevcut. Ben omuz genişliğinde deadlift yaptığımda, sonra bir hafta sağ bacağımın ağrısından yürüyemiyordum :P.

Şu an ise bacak mesafesi daha dar yaptım bugün, ağrı falan yok. Sumo deadlift falan hele, direkt iptal eder beni, o işlere hiç girmiyorum. Bu ağrı muhtemelen kası güçlendirdikçe azalır.

Benzer şekilde ön kolumdaki arm pump ağrısı da forearm hareketleri eklediğim günden beri kayboldu neredeyse. Vücut hızlı cevap veriyor.

Ayakkabı konusunda da koşu ayakkabısı, süngerimsi dengesiz ayakkabılarla olmuyor. Yere tam basmak şart. Ucuz yollu, converse tarzı birşeyle de yapılır illa ki ama bu konudaki sağlam hiçbir modeli de ülkeye getirmemişler, sanki ambargo var amk, anlamadım :(.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...