Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

yeşil kahve ney lan?
black hand iyi gitmişsin 2 ay boyunca. helal olsun. vücut dinlenmen gerektiğini kendisi söylüyo zaten böyle.

benim de 25 gün falan oldu başlayalı, her gün gidiyorum.
bugün dizim ve belim hafif fire verir gibi oldu. daha sakin girmem lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Green coffee beans are coffee beans that have not yet been roasted. The roasting process of coffee beans reduces amounts of the chemical chlorogenic acid. Therefore, green coffee beans have a higher level of chlorogenic acid compared to regular, roasted coffee beans. Chlorogenic acid in green coffee is thought to have health benefits for heart disease, diabetes, weight loss, and others.
şöyle bişi diyoda bilmiyom artık ne kadar dogru değişiklik olsun diye biraz da yeşil kahve içiyom idman öncesi içindeki caffeine aynı zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

Green coffee beans are coffee beans that have not yet been roasted. The roasting process of coffee beans reduces amounts of the chemical chlorogenic acid. Therefore, green coffee beans have a higher level of chlorogenic acid compared to regular, roasted coffee beans. Chlorogenic acid in green coffee is thought to have health benefits for heart disease, diabetes, weight loss, and others.
şöyle bişi diyoda bilmiyom artık ne kadar dogru değişiklik olsun diye biraz da yeşil kahve içiyom idman öncesi içindeki caffeine aynı zaten

Nereden bulucaz bunu ? Nescafe'nin green diye bi kahvesi vardi icmistim ondan ama normal kahve gibi kavrulmustu o, tat da ayniydi .bu baska bisey heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Kalp dedi mi yol degistiricen panpa. Orta yas ustu zamansiz olen erkeklerin 9/10 kalp'ten gidiyor tanidigim.
Bu astim hastalarina da amma steroid veriyorlar. Baska bir makalede de okumustum yine bir cesit steroid veriyorlar. Doktora gidip astim hastasi numarasi mi yapsam? Sonra gelsin steroidler boyle hayvan gibi olurum bir ayda.
Bir astim hastasinin su pis pisini calip spor salonunda hupletmek de denenebilir?
Sosyal ağlarda paylaş

Şuda astımlılara verilen steroidler hakkında

said:

Başlıca üç tip önleyici ilaç var: inhale steroidler, kromoglikat ve nedokromil. Bunlar da farklı birçok inhaler tipiyle kullanılıyor.
İnhale steroidler "Steroid" sözcüğü birçok kişinin kafasında olumsuz bir anlam taşır ve bu son derece etkili ilaçlarla ilgili birçok yanlış anlama vardır.

Bu steroidler vücut geliştiricilerin ve yasalara aykırı olarak bazı atletlerin kullandığı anabolik steroidler değildir.
Önleyici tedavide inhalerle kullanılan ilaç, akut astım ataklarında ve örneğin bazı hastalarda artrit nedeniyle kullanılan steroid tabletleriyle aynı türdendir.
İnhalerle solunum yolundan alınan ilacın dozu steroid tabletlerine göre son derece düşüktür. Tipik bir steroid inhaler preparatından alınan günlük doz birkaç yüz mikrogramdır. Akut astım atağında ise ağızdan bir kaç miligram steroid içeren tabletlerden kullanılır ve sonuçta inhalerle alınanın 100 katına varan düzeylerde ilaç alınmış olur.
Ağız yoluyla alınan steroidlerle karşılaştırıldığında inhale steroidlerin yan etkileri azdır, ama en önemlisi bu yan etkiler tedavi edilmeyen astımla karşılaştırıldığında çok daha azdır.
İnhale steroid kullanan hastaların %5'i ağızda yara ya da kuruluktan şikayet ederken (bazen bunun nedeni pamukçuktur), %5'i de ses kısıklığından yakınır; seslerini çok kullanan (öğretmenler ya da telefon santral memurları gibi) kişiler için bu, diğer kişilere göre daha önemlidir.
Daha yüksek dozlar (günde 1500 mikrogram ya da daha fazla) kullanıldığında, özellikle yaşlılarda ağızda pamukçuk ve ses kısıklığı yanında çabuk morarma da görülebilir. Bazı hastalarda Katarakt gelişebilir, ama inhale steroidlerin osteoporoza ( Kemik Erimesi ) neden olduğu iddiası tartışmalıdır. Bütün bu yan etkiler tedavi edilmeyen astımdaki risklerle karşılaştırılarak karar verilmelidir. Bu inhalerlerin bölgesel etkileri dozdan sonra her seferinde ağız çalkalanarak ve geniş hazneli inhaler kullanılarak en aza indirile-bilir; bu hazneler hem ilacın uygulanmasını kolaylaştırır, hem de ağızda biriken ilaç miktarı belirgin ölçüde azalır.
Çocukların küçük bir bölümünde yüksek dozlarda inhale steroid kullanıldığında büyümenin biraz baskılandığını gösteren bazı kanıtlar vardır, ama ilginç bir biçimde, astımlı çocuk erişkin yaşa geldiğinde genellikle aradaki farkı kapatmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

spor sağlığa zararlı abi, geek hayatı yaşarken ağrımayan yerlerim spora başladıktan sonra ağrımaya başladı. yol yakınken bıraksammı acaba diyorum. yatarken kollarımı bacaklarımı yatağa sığdıramadım resmen ölüyorum. birde hoca sendeki bu g.t ve göbeği yandaki kurtarma simidini eritmek için yağ yakıcı kullanacağız mecbur dedi kullanayımmı o dediği olayı yoksa yanetkileri var hiç bulaşmamı dersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...