Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Zikko said:

moba tarzı hiç oynamadım oynamak da istemedim ama ön yargımı yıkıp başlasam iyi midir diğerleri mi tavsiye edersiniz ?

nedir son durum ?

Denemelisin. Ön yargı neden yapıyorsun bu oyuna ki? Bu oyunun coğu oyundan +sı var. Aşırı hızlı bi oyun çok ciddi refleks ve ileri görüş istiyor.Rutinlere gelindiğinde farklı bi hareket gördüğünde salisesinde yeni bi taktik geliştirmen gerekiyor.Bazen skilldodge bile bi işe yaramıyor Adam kasıtlı skill dodge yaptırtıyor sana.Tuhaf tuhaf durumlar var. Ağır ve geniş (neye göre kime göre) bir oyun istiyorsan dotaya başla. Dotada scale olayı yok. Sadece stat scale var büyülerin hep aynı damage'ı vuruyor.Çok fazla uzun cc süreleri var oyun biraz düz atağa bağlanıyor bi yerden sonra. Lolde skill scale olduğu için daha az item hadi az item değil az item yok aslında baya var sadece AD AP verebildiği için belli başlı itemları kasabiliyorsun lolde.Başka item da kasabilirsin tabi ki ama heronun tam performansını vermeyebilir daha çok takım oyununa yönelik ya da laning phase e yöneltiyor bu da daha fazlahayatta kalma uzun fightlar disengage ve takım arkadaşlarını korumaya itiyor ama dediğim gibi herodan tam verim alamıyorsun.Zaten Oyunda belli başlı damagerlar var AP ve ad korunduğu sürece top laner sup ve jungle'ın [jungle ve topın durumuna göre deişebilir damage/tank ilişkisi) AP AD kasmasına hiç gerek yok. Masteries ve Runelerden alacağınız penet/damage yeterli.

NE biliyim yıllarca dota oynadım lolün mantığı sistemi daha güzel geldi bana.Sonra dotaya geçtiğimde ne kadar ağır bir oyun olduğunu anladım. Creep deny falan gereksizlik ötesi boşuna insanları yoran bir durum. Hız ve refleks arıyorsan, Kesinlikle lol.Oyunla ilgili ön yargını da yık.Milletin dediğine bakma. Cocuk oyunu bilmem ne diyorlarda kolay oyun değil gerçekten.İyi derece takımda 2 3 defa oynadım.Yok böyle bi zevk yok böyle bir Teamplay. Yani bu oyunu iyi harbiden iyi oynayan adamlarla oynamadığınız sürece yok bebe oyunu bilmem ne demeye kimsenin hakkı yok.Dotacıların zaten butthurtunu anlamak mümkün değil bu konuda anlamak da istemiyorum :D ikisi de moba türü ama çok farklı şekilde oynanıyorlar. Bunu göremiyor dotacılar cünkü oynamadıkları bilmedikleri şey hakkında atıp tutmaya bayılırlar :D basit oyun falan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...