Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Simit fiyatı yüzde elli artarsa?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Yok ben soruların cevabını çok iyi biliyorum zaten. Ben o soruyu, "Zam haklı yea" diyen zihniyete sordum.

Bu arada Dworgian, evet ne yazık ki almaya devam edeceğiz. Nasıl ki benzine ne kadar zam gelirse gelsin arabaya binmeye devam etmemiz gibi, simitin tanesi 5 lira olsa da alacağız.

Çünkü bir ay simit almasak, o simit fiyatının on kuruşa düşeceğinin tadını şimdiye kadar hiç almadık.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Önemli olan 25 kuruş olması değil, %50 olması. Maaşlara %50 mi zam geliyor? 40? 30? 20? 10? 5 mi. Bugün simit, yarın xxx vergisi. Olmamış bir şey değil, şimdi hipsterlaşsan, o zaman adam olmaya hakkın olmaz.

simitte %50'nin bir önemi yok ki. yani şöyle yok.

simit %50 zamlanır, fasulye %2 zamlanır, kıyma %10 zamlanır, defter-kalem %2 zamlanır. bütün bunların ortalaması alındığında %8 falan olur mesela, maaş da buna göre %8 artmazsa, o zaman problem vardır.
temel olarak böyle işler yani. tüfe sepeti yani...

yoksa yani 1 ürün %200 bile artabilir duruma göre. eğer ithalat fiyatları artıyorsa, yapacak bişe yok, zarar edecek değiller.

işin derinine insek ama susam türkiye'de yok mu, niye ithal ediyoruz bilmemne falan, o konuları bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

exodous hayatımda hiçbir paticik üyesinden senin kadar tiksinmedim sanırım.

hani sequo'nunkinden falan 8 kat fazladır heralde.
hatta farkettiyseniz argümana bile girmiyorum çünkü gerçek nefret böyle oluyor konuşasım gelmiyor diğerlerine laf atarken yine eğleniyordum cevap verdiklerinde falan. ama senin postlarını gördüğümde bildiğin bir sonraki 1 saat boyunca neşemi kaybediyorum.

hem yobazsın, hem de beynin fallacy hariç birşey üretemiyor.
bu topiği derinlemesine incelemedim ama yine kötüsün yine herşeyi götünden anlayıp konuyu saptırıyorsun.

senin garbage'ı keşfettiğin gün keşke forumdan falan banlansaydım da bu günleri görmeseydim anasını satayım.

alın gerçek nefret de budur.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

dreagloth said:

Önemli olan 25 kuruş olması değil, %50 olması. Maaşlara %50 mi zam geliyor? 40? 30? 20? 10? 5 mi. Bugün simit, yarın xxx vergisi. Olmamış bir şey değil, şimdi hipsterlaşsan, o zaman adam olmaya hakkın olmaz.

simitte %50'nin bir önemi yok ki. yani şöyle yok.

simit %50 zamlanır, fasulye %2 zamlanır, kıyma %10 zamlanır, defter-kalem %2 zamlanır. bütün bunların ortalaması alındığında %8 falan olur mesela, maaş da buna göre %8 artmazsa, o zaman problem vardır.
temel olarak böyle işler yani. tüfe sepeti yani...

yoksa yani 1 ürün %200 bile artabilir duruma göre. eğer ithalat fiyatları artıyorsa, yapacak bişe yok, zarar edecek değiller.

işin derinine insek ama susam türkiye'de yok mu, niye ithal ediyoruz bilmemne falan, o konuları bilmiyorum.

tüfe sepetinde soba borusu klasik örneği gibi saçma sapan kalemler olduğu ve esas artış oranını düşürdüğü gibi bir durum var yamulmuyorsam
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

exodous hayatımda hiçbir paticik üyesinden senin kadar tiksinmedim sanırım.

hani sequo'nunkinden falan 8 kat fazladır heralde.
hatta farkettiyseniz argümana bile girmiyorum çünkü gerçek nefret böyle oluyor konuşasım gelmiyor diğerlerine laf atarken yine eğleniyordum cevap verdiklerinde falan. ama senin postlarını gördüğümde bildiğin bir sonraki 1 saat boyunca neşemi kaybediyorum.

hem yobazsın, hem de beynin fallacy hariç birşey üretemiyor.
bu topiği derinlemesine incelemedim ama yine kötüsün yine herşeyi götünden anlayıp konuyu saptırıyorsun.

senin garbage'ı keşfettiğin gün keşke forumdan falan banlansaydım da bu günleri görmeseydim anasını satayım.

alın gerçek nefret de budur.

Müslümanım demek yobazlıksa evet yobazım. Ama asıl hiç bir yazıyı okumadan, ne dediğime bakmadan bana yobaz diyorsan sen yobazdan bile aşağısın.

Yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...