Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korsan Müzik ve Film İndirenin Evine Mektup

BalisticGel

Öne çıkan mesajlar

http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray6-4f5fa07-intro.jpg

para verip aldığım bir filmde böyle bir banding varsa çöptür direk. 14tl az para değil. bazı titlelar daha bile fazla. Geçiniz. kota sorunu olan, yasal izlemek isteyen alsın izlesin. Ama kendini boşuna tatmin etmesin yani çok iyi görüntü diye. Bu işten para kazanıp release grouplarından iyi iş çıkaramıyorsan, en azından seçenek sunamıyorsan kötüsün demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Tum kıyaslamalar

http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray5-4f5fa01-intro.jpg
http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray7-4f5fa0a-intro.jpg
http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray2-4f5f9f6-intro.jpg
http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray3-4f5f9fb-intro.jpg
http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray1-4f5f9f3-intro.jpg
http://cdn.arstechnica.net/2012/03/13/itunesbluray6-4f5fa07-intro.jpg

Gordugunuz gibi cidden de camur gibi iTunes filmleri. Torrent araciliyle dizi cekerken mesela en kalitelilerinin webrip'ler olmasi filan uydurma.

Spyware haberinin de konusulacak bir yani yok, teknik olarak nasil mumkun olacagini dusunemedigim gibi, bu spyware kurulu olmadan internete girilmez diyemezler. Zaten soyleyen de Antalya Universitesi diye bir yerden bir adammis, neresi resmi haber?
Sosyal ağlarda paylaş

Spyware

Alıntı said:

'ÖNCE UYARI GÖNDERİLECEK'
Tasarı halindeki kanunun, internet üzerinden illegal olarak müzik parçası indirmek isteyenler için farklı düzenlemeler getirdiğine işaret eden Bozbel, "İzinsiz müzik parçası indirirseniz bu durum internet servis sağlayıcıları tarafından tespit edilecek. İlk önce size uyarı gönderilecek. Buna devam ederseniz 73/A maddesi hükmüne göre kişisel bilgilerinize, IP adresinize ulaşıp, sizin neler indirdiğiniz, hangi sayfaları ziyaret ettiğinize bakılabilecek" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
"Hak sahibinden izin alınmaksızın noktadan noktaya ağlar üzerinden eserleri umuma ileten bireysel internet kullanıcılarının IP adresleri, telif birliklerince Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş yazılım vasıtasıyla tespit edilir. Burası çok tehlikeli. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani kanun koyucu sizin bilgisayarınıza casus yazılım gönderecek. Buna sistem müsaade edecek."

Akliniz da kit degil yani, okumuyor musunuz verdiginiz yaziyi? Nerede diyor malware yuklenecegi adamin kit akilli yorumu disinda; IP adresine gore nereye girdigine bakacak uyaridan sonra, ardindan da internetini kisitlayacak. Ayrica indiren degil, yukleyen diyor alintilan hukum acikca. Indirenler hakkinda duzenleme bu maddenin yazida gecmeyen bir fikrasinda.

Adam bunun ne demek oldugunu acikca bilmiyor, prof olmus ama bilisimden anlamiyor belli ki, ya da biri boyle de, haber olsun demis.

Ayrica ayni yazida bu isin "kapalı kapılar ardında" yürütüldüğünü, Telif Hakları Genel Müdürlüğüne taslakla ilgili bilgi almak üzere yazı yazmalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyluyorlar. Ardindan da maddelerden konusmaya basliyor.

Sonra niye ignore ettim? Okumayi bildiginizi dusundugum icin ignore ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

evet parayla satın aldığın bir ürün olarak çamur gibi. çektim izledim diyorum 1080p itunes filmi. color banding çok rahatsız edici. Özellikle karanlık sahneler felaket. izlediğim filmde öyle anormal aksiyonlu film değildi. Düşünemiyorum yani ağır çatışma sahnelerinin, hızlı akan görüntülerin olduğu bir filmi nasıl eziyet olur izlemek.

Ha şunu dersen anlarım. 3gb falan boyutu var filmin, para veriyorsun korsan izlemiyorsun, 14-15tl'e sahip oluyorsun bu iyi fiyat. ben diyorum ki 15tl çok fazla bir fiyat.

Şimdi baktım Man of Steel Türkiye store da SD olarak satılıyor. 13.99tl. HD sadece kira var 4.99tl lol. Diğer filmler 20tl falan HD olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
3GB ise SD almissin sen:

http://i.imgur.com/1QMAUsk.png

Dedigin film. Ya da bir hata olmus, HD diye SD veriyorlar sana, bir eposta at adamlara. Bluray izleyen biriyim yani, TV'ye bagliyip izliyorum iTunes'dan aldigim ya da kiraladigim filmleri de hep, Bluray'dan cok ender farki var.

1080p Extended Hobbit'i 18,99TL'ye aldim, US versiyonu 19,99$'di diyorum ben. Avrupa ve Amerika'da bizde oldugundan pahali, bize ozel fiyat politikasi yok diyordu cunku insanlar birkac sayfa once goruldugu gibi yanlis bir sekilde. Fiyat normal kiralamalari da dusununce.

Man of Steel'i de kiralamistim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sabonis said:

mani said:

Şimdi baktım Man of Steel Türkiye store da SD olarak satılıyor. 13.99tl. HD sadece kira var 4.99tl lol. Diğer filmler 20tl falan HD olarak.

oyyyy :D böyleyse gerge'nin yazdığı her şeyi kontrol etmek lazım lan forumda. sd'yi koymuş demek ki ucuz diye ha? :D

Soyledim SD oldugunu.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

3GB ise SD almissin sen:

http://i.imgur.com/1QMAUsk.png

Dedigin film. Ya da bir hata olmus, HD diye SD veriyorlar sana, bir eposta at adamlara. Bluray izleyen biriyim yani, TV'ye bagliyip izliyorum iTunes'dan aldigim ya da kiraladigim filmleri de hep, Bluray'dan cok ender farki var.

1080p Extended Hobbit'i 18,99TL'ye aldim, US versiyonu 19,99$'di diyorum ben. Avrupa ve Amerika'da bizde oldugundan pahali, bize ozel fiyat politikasi yok diyordu cunku insanlar birkac sayfa once goruldugu gibi yanlis bir sekilde. Fiyat normal kiralamalari da dusununce.

Man of Steel'i de kiralamistim zaten.

3gb i lafın gelişi söyledim. 1080p aldım o konuda eminim. Zaten ilk açıldığı gün kiralamıştım denemek için. release grouplarıyla aynı ise kalitesi itunes storedan alırım veya kiralarım diye düşünüyordum. Denemek için aldım. 3gb aklımda kalmış olabilir boyutu. belki kira bedeliyle karıştırdım bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ilk gun oldugu icin bug'a kurban gitmissindir o zaman. Her ay 2-3 film kiraliyorum ben az azindan geldiginden beri Turkiye'ye. Cok begendigim filmleri satin aliyorum. Cidden cok iyi goruntu. Camur gibi olsa delimiyim alayim, Vudu'dan almaya devam ederim yillardir yaptigim gibi.

Ars Technica'daki adam da soyle demis zaten:

I was surprised to see how close the iTunes 1080p download comes to Blu-ray, considering that it's only a fraction of the file size. And let's be honest: there are lots of Blu-ray titles that look much worse than this iTunes download. But despite an impressive effort by Apple, Blu-ray still reigns king when it comes to image quality. And unlike iTunes titles, BRDs can have uncompressed multi-channel audio, multiple audio language options, and special features. Am I being greedy in wanting both good-looking downloads for convenience, as well as buy-once-play-anywhere Blu-ray discs of my all-time favorite movies?

Bluray elbette daha iyi, ama iTunes filmleri ayni boyutlardaki brrip'lerden daha iyi genelde, iTunes camursa 7-8gb alti her brrip camur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ne bugı abi. görüyorum yani aldığım filmin hd mi değil mi olduğunu. verdiğin linkte bile demiş adam siyah görüntülerde çok bariz belli oluyor diye color banding. HD film alıyorsam color banding görmek istemiyorum bukadar basit. 14tl 20tl az para değil.

adam demiş zaten. bu boyuta bu kalite iyi diye. ben de diyorum ki HD film izleyeceksem bu devirde boyut derdi yok zaten. AKK derdi de olmadığına göre neden boyutla kendimi sınırlandırayım kaliteyi ararken. 20tl'ye satacaklarsa ozaman release grouplarının kalitesinde koyacaklar oraya filmleri. Öbür türlü yasaklarla korsan falan engelleyemezler bukadar basit bu iş. Itunes'den müzik alıyorum, app alıyorum tamam da film almam. Streaming sitesi olur hulu gibi, netflix gibi neyse. ayda fix paraya istediğin kadar film izlersin aç izle.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Dijital dağıtımın kısmen adam olmadığı tek konu film kaldı, o konuda belki korsan denilebilir biraz. Yine de geçen hafta 1080p Extented Hobbit'i 18 TL'ye aldım ben.

Bu sezon 25 anime yayınlanıyor Crunchyroll'da Türkiye bölgesinde; Deezer ve Spotify 10TL.

Hola kullanırsan tüm diziler Hulu'da reklam desteğiyle ücretsiz var kablo dizileri dışında. Crunchyroll'da toplam seri sayısı Hola ile 50'ye yaklaşıyor. Hola kullanmak korsan kullanmak değil, eser sahipleri karşılığını alıyor, daha önce uzun uzun yazmıştım bölgesel kısıtlamalar ve yasallık ilişkisini.

Dinlemek isteğin şey Deezer'da yoksa, ki ender olur, bir albüm iTunes ile 8 TL, bir paket sıgara fiyatı.

abi kusura bakma da bu hesap min 2k kazanan adama göre yapılmış bir hesap.

asgari maaşla çalışan adamın fifa çıktığında alıp oynamaya, her hafta eşiyle sinemaya gitmeye, para vererek müzik dinlemeye ayıracak bir bütçesi yok. ben misal verdim spotify'a parasını aldım. 300 civarında da orijinal oyunum var, uygun fiyat denk geldikçe alıp ekliyorum arşive. sinemaya da pazartesi, perşembe gnctrkcll muhabbetinden gidiyorum kebap paraya.

ama bu TR gerçeğini pati'nin ortalama kazanç tablosu üzerinden yargılayamayız.

adam çıktığında en son oyunu kendi para biriminden 60 TL ederle alıyor (abd'li adam için 60 dolar bize göre 60 tl)

bana bu oyunu burada 100-150 TL arasında satıyorlar. bu her sektörde böyle, dışarıda 1 birim olan fiyat burada 2 - 2.5 birim arası.

kusura bakmayın ama bu vergilerle, bu fiyatlarla ve bu maaş tablosuyla ülkedeki insanlara neden kaçak çekiyorsun diye hesap sormadan önce biraz da devlete hesap sormaya kalkışmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

sayın veli ,

oğulunuz/kızınız bittorrent adlı fasiliteyle aşşağıdaki , telif hakları korumalı olan eserleri , kanundışı yollardan bilgisayarına kaydeymiştir;

"sexy ass bitck party"

"what a orgy you have"

"if i fit i sit"

"to much for a hard candy"

"assoass"

bu yazı size tebliğ tarihinden itibaren uyarı niteliğinde olup , tebliğ tarihinden sonra yapılan telif hakkı ihlalleri cezai yükümlülük içermektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...