Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bebek labradorum

tiLi

Öne çıkan mesajlar

su an 48 gunluk. Solucanli sicti doktu kurtlarini ama karni hala sis. hala paraziti var muhtemelen. dun gece 5. ogununu yemedi. dokunmadi mamaya. gece yarisi hafif ishal sicti. sonra gazetelerden birinde kucuk kan gordum. sabahki kakasi suydu. ishal oldu. 2 saate veterinere goturcem.
http://i.imgur.com/LDGm5E8.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkür ediyoruz iltifatlar için. bu geceyi veteriner gözetiminde geçircek. ishalinin durumuna göre bu süre uzayabilir. umarım kanlı ishal olmaz ya. bence normal ishal oldu geçecek.

adını da ağzı kahve koktuğu ve sütlü kahve renginde olduğu için latte koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

bi gece veterinerde kaldıktan sonra iyileşmiş olarak geri aldık. bişeyciği kalmamış. biraz kızdı galiba bize bıraktık diye.

sürekli ısırarak oynuyo delik deşik oldum. izin vermiyorum hayır diyorum vazgeçmiyo hayvan

bu da bonus
http://i.imgur.com/mFlFAkQ.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

rontgen falan abartmayin abi
zaten genetik bi olay ve ilacla falan tedavisi cok da mumkun degil , operasyon la duzeltebiliyorlar genelde , dunyalari harcarsiniz

biraz da veterinerlerin tavuk yolma numaralarindan biridir yani bu rontgen ivir zivir

6 ay - 1 sene dolmadan da anlasilmaz kolay kolay eger cok ileri degilse

bi de oturustan falan degil yuruyusunden, kosmasindan belli olur kalca cikigi
Sosyal ağlarda paylaş

kalca cikigini bilmek lazim once

basitce anlatmak gerekirse kemikler arasindaki kikirdak dokunun gelisememesi zamanla azalmasi ve ilerleyen safhalarda kemiklerin aradaki kikirdak olmamasindan dolayi birbirine surtunmesi sonucu kemiklerde kalici hasara sebep vermesi

ufak yavruyken kemik gelisimi daha tamamlanmamisken takviye besinlerle bu kikirdak doku gelisimini tetiklemektir , kullanilar ilac tedavisi diye gecen sey vitamin ve mineral takviyesi

yani besin takviyesidir, yani oyle aspirin yada antibiyotik gibi ILAC verilmez tedavide, takviye besin verilir

kesin olmamakla beraber tedavisi de eger kemikler cok fazla zarar gormediyse operasyonla o kemiklerin arasina protez kikirdak koyulmasidir , eger kemikler asinmis hastalik ilerlemisse operasyon da kar etmez

veteriner arkadas varsa daha detayli bilgi verebilir yada varsa yanlislarimi duzeltebilir

benim sahsi fikrim
erken tani tabii ki onemli , ama operasyon disinda da kesin tedavisi yok, ilac tedavisi de para tuzagi

eger zaten duzgun beslerseniz , fazla kilolu olmasina izin vermezseniz ilerlemesini bir nebze engellersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli dışarda koşturacağımızdan ve ben kendi beslenmesine dikkat eden biri olarak köpeğinkine de dikkat edeceğimden sorun yaşamama ihtimalimiz var o zaman. takviye dediğin de glukosamin mi acaba? alıveririz glukosamin ve balık yağı. hayvan ilgisiz kalmıycak zaten hep veterinerle iletişim halindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

JestersTear said:

GONDARCENGIZ said:

yazık ya çok tatlı it

Osirix said:

geçmiş olsun, harbi tatlı it oğlu it

Anelor said:

geçmiş olsun çok şeker eşşoleşşeğin piçi.

Rasmon said:

abi böyle hayvanım olsa derdim tasam kalmaz ya. tam bir PUŞT ogli PUŞT

Next level ne?

hasta mısınız olm siz?

ben de itleri it diye severim. hatta fiziksel sevgiyi de parçalıycakmış gibi veriyorum dayanamıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...