Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni toplutaşım projesi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Ehliyet
kimlik
tüm şehirlerin otobüs, tramvay, metro vs vs
Vergi sistemleri
Kredi kartları
vs vs vs

ne zaman tek kartta birleşecek? sene 2050 demi.

Bunu yapın artık. Ortada kızlı erkekli bir çok kartın arasında boğuşuyoruz. Çok zor olmasa gerek bu şeyler.

Biz hala otobüslerin kartlarını birleştirmeyi mükemmel bir şey sanıyoruz. Sene olmuş şurada 2 ay sonra 2014

Ayrıca Bursa da 2-3 km yeri 1 tl gibi rakama gidiyorum. Fiyata dokunmasınlar ne yaparlarsa yapsınlar np

GERGE said:

Zaman'ı geçin ama fiyat nasıl ayarlanacak anlayamadım. Ülkenin her yerinde aynı fiyat okursa Ankara'nın 2TL'sini her yere yayar Melih bakan olduğunda. Bir de yeni sistem masrafı diye 1TL filan zam yapar.

Bence yeni kart parası, işlem masrafı, yeni güncel fiyatlar diyerek gene bizim cebimizden çıkacağa benziyor bu

Yeni kimlik kartı
Yeni ehliyet
Yeni otobüs kartı

devlet yeni gelir kapısı yaratmaya çalışıyor sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Dün Zaman'da okudum, tüm ülkenin toplu taşım sistemi aynı karta ve fiyata bağlanacakmış. Ankara, Konya ve Eskişehir'de deneyeceklermiş.

Kaynak bulmaya üşendim şimdi ama haber buydu. Gazeteyi parçalayıp kaplama kağıdı yaptım sonra da, başka ne haber zardı içinde bilmiyorum.

Bunarada tarasım olarak cidden iyiymiş Zaman, güzel dizgisi, tasarımı, renkleri, typography'si filam.

http://gundem.milliyet.com.tr/turkiye-deki-tum-belediye-otobuslerinde-tek-kart-donemi/gundem/gundemdetay/05.06.2012/1549528/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

İyi olabilir böyle bir sistem. Ben Eskişehir, Kütahya, İstanbul üçgenindeyim sürekli, geçen İzmir'e gittim iş için orda da lazım oldu. Hepsinin kartı farklı, sürekli unutuyorum bir şeyler oluyor.

Zaten illa aynı fiyat olmaz zorunda da değil, ayarlayabiliyorlar. (metrobüs, metro, iki katlı otobüs vs. farklı çekiyor mesela İstanbul'da)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben 4 sene gittim geldim Bahçeşehir - Bahçelievler. Sonra o da yetmedi okulu Göztepe'ye taşıdılar, Bahçeşehir - Göztepe gittim geldim 1 sene de. Günde 20 lira civarı sadece yol parası veriyordum lol.

Keza babam da Bahçeşehir - Sirkeci gidip geliyor; treni de kaldırdılar thanks to marmaray.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

sene 2014 istanbulda hala akbil diye düttürü bişey kullanılıyor

izmirin getirdiği kentkart olayı baştan beri en iyisi zaten

istanbul'da da artık tamamen karta geçiyorlar.
ama akbil amcalar için büyük kolaylıktı, anahtarlıklarına bağlıyolardı, oh.
bi de karta göre daha dayanıklıydı ama yine de ben kartı tercih ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...