Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

w-rpg sevmiyorum cunki w-rpg de izometrik oynanis genelde hep add den cakma, pause lu kirma boktan bir combat demek. jrpg leri sevmemin sebebi hem hikayelerinin gorece daha duzgun olma ihtimali ve combatin her zaman fersah fersah iyi olmasi batidan cikan yapimlara kiyasla. weaboyum

Düzelttim.

Laurelin said:

fallout 2 ile zaten katliyam yaptilar lore konusunda o yuzden sorunda yok pek :P tactics IP ye bethesdadan cok daha fazla ahsar verdi abidik hikayesi ile ama tartisan yok nedense cunki populer konu degil

Tacticsin bi hikayesi yoktu devam oyunu değildi, FALLOUT BU diye pazarlanmadı deathclawlu deathmatch olarak sattı. De fallout2 lore a ne katliyamı yaptı?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Laurelin said:

w-rpg sevmiyorum cunki w-rpg de izometrik oynanis genelde hep add den cakma, pause lu kirma boktan bir combat demek. jrpg leri sevmemin sebebi hem hikayelerinin gorece daha duzgun olma ihtimali ve combatin her zaman fersah fersah iyi olmasi batidan cikan yapimlara kiyasla. weaboyum

Düzelttim.

Laurelin said:

fallout 2 ile zaten katliyam yaptilar lore konusunda o yuzden sorunda yok pek :P tactics IP ye bethesdadan cok daha fazla ahsar verdi abidik hikayesi ile ama tartisan yok nedense cunki populer konu degil

Tacticsin bi hikayesi yoktu devam oyunu değildi, FALLOUT BU diye pazarlanmadı deathclawlu deathmatch olarak sattı. De fallout2 lore a ne katliyamı yaptı?

tacticsde cheyenne gibi onemli bir yerde vault 0 vardi, hikaye filan tirt otesini gectim vault 0 in varligi cogu isi bozuyor

fallout 2 ye gelince

http://www.cinemablend.com/images/sections/13610/_13610.jpg

yeah, fallout 3 ile dahada ileri sicmayi basardilar. usenmesem manualindaki GECK seysini bulucam f1 in

bide horrigan tabi, ben 2002 mi ne yeniden basladigimda (ilk fallout 2 yi bana ya 99 da dogumgunumde arkadasim hediye getirmisti) nette herkes fallout 2 bashliyordu ve FALLOUT RUHUNA AYKIRI, FALLOUT 1 KAC FARKLI SEKILDE MASTERI GORMEDEN BILE BITIREBILIYORDUK! GERCEK FALLOUT BU DEGIL diye agliyorlardi, fallout 2 never happened diye takilan tipler filan ayni simdiki gibiydi

bundan 10 sene sonra bugun bok gibi denilen fallout 3 u filanda savunanlar cikar bethesda tum seriyi mobil p2win cashcow cinsi gelecekte cikicak ultra casual bisi yaptigi zaman :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamlar kendileri dedi vaktinde "fazla x-files izlediğimiz bir dönemde yazdık fo2 hikayesini kusura bakmayın" diye, government conspiracy vault deneyleri bütün hikayeye dönüşü olmayan şekilde en büyük darbe. "falan oyun canon değil" diyerek de çözülebilecek birşey değil, o olay yapıştı kaldı. "fallout setting'i batırdılar" diyenin fo2'yi reddetmesi lazım en başta.
Silphatos said:

var birkaç tane, misal sam'in kalbinde fo3 goty

just a year, m8?
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/987/534/8d4.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

yok o kadar da değil.

bütün enclave, vault'ların murican hükümeti tarafından insan deneyleri için yapılmış olması lore katliamı işte. fo2 gene de şahane güzel bir oyun, serinin en keyif aldığım oyunlarından biri halen. sadece lore katlederek kötü oyun olunsa bazı arkadaşlarımız on yıl wow oynamazdı ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

pek bir lore katliamı yok. avellone noktası virgülüne herşeyi açıklıyor bibleda toplanmış yazılarında

v13deki ana makinaya science skilli atınca öğreniyorsunuz overseerın olaydaki parmağını, dwellerı niye kovuyor vs. zaten vaultların farklı bir amaç için yapıldığı toplam 122 tane olmalarından belli. 2077deki 400m amerika nüfusu için yaklaşık 400k vault olması gerekiyor lel. dediğim gibi bibleda bunlar açık açık yazıyor. büyük ihtimalle kafanızdaki her soruya cevap bulabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

doğru hatırlıyorsun

ör

said:
Vault 13 Intended to stay closed for 200 years as a study of prolonged isolation, the broken
water chip forced the Overseer to improvise and use the Vault Dweller as a pawn. Later
study of the Vault 13 records by the Enclave led them to their current plan to end the
war.

ezelden belliydi herşey
Sosyal ağlarda paylaş

izometrik modern oyun shadowrun returns + var sevenleri buyursunlar. buglar falan gırla, pek açık dünya da sayılmaz ama bi oynanır. atmosfer güzel, bir miktar strateji yapılıyo. ayı gibi discount yiyo sürekli zaten.

fallout 2nin berbat bi oyun olduğu zaten benim gözümde en iyi ikinci fallout olmasından belli. nv>fo2>fo3>fo1

tactics never happened.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk fallout'ta mıydı o terminal? hatırlayamadım şimdi de bütün vault experiment işi fo2'de enclave ile beraber çıkıyordu hatırladığım benim. bir vault'ta tek water chip varmış, öbüründe 500 tane varmış vs hepsi fo2'de bahsi geçen şeylerdi.

neyse dert etmiyorum şahsen de black isle elindeyken setting'de yaptıkları en beğenmediğim kısım şahsen.

gameplay olarak fot>fonv>fo3>fo2>fo

hikaye olarak fot>fo>fonv>fo3>fo2 (sadece main quest'i hesaba katıyorum)

benim şahsi sıralamam, o konsol oyunu en dipte yer alırdı oynamış olsaydım herhalde. :p
Sosyal ağlarda paylaş

tactics gayet subjektif olarak şahsi favorim zira raider'lar, ertesinde mutant ve robot segmentleri, norad finali, general barnaky filan hepsi güzel bağlanmış ve işlenmişti, main quest seçimi olarak ne yapsam diye düşündüren tek fallout oyunu.

fallout ise basit olmakla beraber yalın ve saf, vault olayının posası çıkarılmamış, faction'lar düzgün yaratılmış ve sade hallerinde, sonraki oyunlardaki gibi "ya fallout yapıyoruz illa bunları koymamız lazım bir şekilde iğreti dursalar da" yaklaşımıyla konmuş birşey yok. finali gene en etkileyici fot ile beraber.

mileage may vary tabii ki ama seri başından sonuna kadar toplanınca en sevdiğim iki wrpg serisinden biri, en zayıfını bile efsane sayarım yine.
Sosyal ağlarda paylaş

XLegolas said:

biri fallouti sona koyuyo digeri fallout 2yi. nereye dustum arkadas

sona da koysak canımız onlar bizim. <3

Sam said:

mileage may vary tabii ki ama seri başından sonuna kadar toplanınca en sevdiğim iki wrpg serisinden biri, en zayıfını bile efsane sayarım yine.

iki kişiyle circlejerk yapılamaması çok kötü yalnız. viktorya?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...