Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları'na katılacak mısınız?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

niye kazım karabekire böyle bir şey yapmak istesinler, diğerlerinin aksine adam görev bilinci olan bir asker değil mi? politika ona göre şeyler olmamasın rağmen niye politikaya bulaştı, yanında kimler vardı?

ilk kurulan ve ilk kapatılan partinin, oy toplamak için baş vurduğu söylevler nelerdi?
Sosyal ağlarda paylaş

Karabekir Paşa, “19 Nisan 1919’da Trabzon’a çıktım” diyerek İstiklal Harbi’ni kendisinin başlattığını öne sürer çünkü. Bunu da "Türkiye’nin kendi tarihini kendisi yazması gerektiğine inandığı için" İstiklal Harbi hatıralarından yola çıkarak yazdığı “İstiklal Harbimizin Esasları” kitabı 1933 yılında daha basılmadan matbaadan toplatılır. Mahkemelere verilir. Erenköy’deki evinde göz hapsine tutulur.

kaynak

daha ne?

nerede düşünce özgürüğü?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

taraf tutmayın siz de, azıcık dürüst olun.

Biyik said:

https://eksisozluk.com/mustafa-armagan-tarihciligi--3530784

ilk videonun 1:25-1:50 arası pek manidar.
ikinci videonun da 3:40-5:40 arası çok eğlenceli.

http://www.youtube.com/watch?v=xnTrmv6r7TQ

http://www.youtube.com/watch?v=5Z0TmQyoU94
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

evet panpa damat feritle kazım karabekiri karıştırmışım ben isimler çok benziyor.
romayı da yanlışlıkla yakmış olabilirim.

panpa mı.

neyse, o zaman neden damat ferit'li bi videoyu paylaşıyorsun?

atatürk kendi yarattığı efsanevi hikayeyi zedeler diye karabekir'i yasaklatmış, bu kadar basit. atatürk de insan, pragmatik, korkuları var, başarıları var. insanları ödüllendirmiş işine göre yasaklatmış vs. gücü elinde bulunduran bir yönetici sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Karabekir Paşa, “19 Nisan 1919’da Trabzon’a çıktım” diyerek İstiklal Harbi’ni kendisinin başlattığını öne sürer çünkü. Bunu da "Türkiye’nin kendi tarihini kendisi yazması gerektiğine inandığı için" İstiklal Harbi hatıralarından yola çıkarak yazdığı “İstiklal Harbimizin Esasları” kitabı 1933 yılında daha basılmadan matbaadan toplatılır. Mahkemelere verilir. Erenköy’deki evinde göz hapsine tutulur.

kaynak

daha ne?

nerede düşünce özgürüğü?

ahah sanırsın böyle aman aman güvenilir arşivlerde kaynak veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

L_Zero said:

Biyik said:

kaynak

daha ne?

nerede düşünce özgürüğü?

yalansa, aksini ispatla.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

k1nJo said:

evet panpa damat feritle kazım karabekiri karıştırmışım ben isimler çok benziyor.

panpa mı.

atatürk kendi yarattığı efsanevi hikayeyi zedeler diye karabekir'i yasaklatmış, bu kadar basit. atatürk de insan, pragmatik, korkuları var, başarıları var. insanları ödüllendirmiş işine göre yasaklatmış vs. gücü elinde bulunduran bir yönetici sonuçta.

sana çok komik kaynaklardan ders çalıştığını göstermek içindi o.
ayrıca atatürk'ün öyle olup kazım karabekir'in kıskançlık krizine girmediğini nereden biliyorsun ?

"Merkezî yönetime karşı Şubat 1924'te başlatılan ve 1925 ilkbaharında bastırılan Şeyh Said İsyanı sonrasında, 4 Mart 1925'te çıkarılan Takrir-i Sükûn Kanunu'na dayanılarak muhalif basın susturulmuş, 17 Kasım 1924'te kurulan ve bünyesinde bazı eski İttihat ve Terakki Cemiyeti üyelerini barındıran[2] Kâzım Karabekir Paşa başkanlığındaki Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası da dinî hislere gönderme yaparak isyanı desteklediği gerekçesiyle 3 Haziran 1925'te kapatılmıştı."
(kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zmir_Suikast%C4%B1)

bunlar hep gotten uydurma şeyler değil mi ? mevzu atatürk karşıtlığı olunca öyle olur zaten.
şimdiye kadar bize anlatılan her şeyden kuşku duyup, farklı şeyleri duyup benimsediğinde tarafsız olmuyorsun onun da farkına var.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

CHP'nin içinde olduğu hiçbir aktiviteye katılmam

Gunlerdir ulusal kanalda,halk tvde milleti istiklale cagiran chpden tek bir vekil,tek bir belediye baskani istiklalde yoktu.hepsinin.......................
HAYALDI GERCEK OLDU!Cumhuriyet bayramini kutlamak icin toplanmis onbinlerce genc,hala taksimdeyim tv izlemedim,belki yuzbinlerce genc bocek gibi ilaclandik.can dostum gazdan kriz gecirdi.kollarimda dakikalarca cirpindi.ben boyle duzenin.................
Arkadasimi oradan cikarmaya calisirken yasadiklarimi hayatim boyunca unutmayacagim.
Pkk gosterilerinde bdpden 5-6vekil bulunuyor.hatta polis tokatliyor.chpnin vekillerinden bir tanesi gelemezmiydi?zarari yok polis tokatlamasinlar.ama halkina sahip cikamaz miydi?
Cumhuriyet bayramini kutlamak icin toplanmis tamami yaslilar ve genclerden olusan insanlari dovmek nasil bir ruh halidir arkadas?
Cok kotu.cok.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

L_Zero said:

Biyik said:

kaynak

daha ne?

nerede düşünce özgürüğü?

yalansa, aksini ispatla.

aynı şekilde bir site açıp makale mi yazayım?

hatta kitap yazıp bunu mu tanıtayım?
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

Biyik said:

k1nJo said:

panpa mı.

sana çok komik kaynaklardan ders çalıştığını göstermek içindi o.
ayrıca atatürk'ün öyle olup kazım karabekir'in kıskançlık krizine girmediğini nereden biliyorsun ?

"Merkezî yönetime karşı Şubat 1924'te başlatılan ve 1925 ilkbaharında bastırılan Şeyh Said İsyanı sonrasında, 4 Mart 1925'te çıkarılan Takrir-i Sükûn Kanunu'na dayanılarak muhalif basın susturulmuş, 17 Kasım 1924'te kurulan ve bünyesinde bazı eski İttihat ve Terakki Cemiyeti üyelerini barındıran[2] Kâzım Karabekir Paşa başkanlığındaki Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası da dinî hislere gönderme yaparak isyanı desteklediği gerekçesiyle 3 Haziran 1925'te kapatılmıştı."
(kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zmir_Suikast%C4%B1)

bunlar hep gotten uydurma şeyler değil mi ? mevzu atatürk karşıtlığı olunca öyle olur zaten.
şimdiye kadar bize anlatılan her şeyden kuşku duyup, farklı şeyleri duyup benimsediğinde tarafsız olmuyorsun onun da farkına var.

muhalifleri sindirmek için bir sürü şey yakıştırıldığını sanki bilmiyoruz. iktidar atatürk'te oldu mu haklı. erdoğan iktidarda olup insanlar darbe teşebbüsü ile hapse girdiğinde haksız ve faşist. karabekir'i atatürk daha sonra milletveliki yaptı, neden asmadı madem parti isyana teşvik ediyor, ki parti başkanı karabekir. pragmatik davranıyor atatürk aynı erdoğan gibi. işine geldiğinde kullanıyor, sonra ekarte ediyor. zaten politika budur. hiçbir politikacı melek değildir. özellikle iktidardaki politikacılar asla.
Sosyal ağlarda paylaş

L_Zero said:

Biyik said:

L_Zero said:

Biyik said:

kaynak

daha ne?

nerede düşünce özgürüğü?

yalansa, aksini ispatla.

aynı şekilde bir site açıp makale mi yazayım?

hatta kitap yazıp bunu mu tanıtayım?

tamam 19 nisan 1919'da karabekir samsun'a çıkmamıştır'ı bana kanıtla, susarım.
makale, kitap istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

muhalifleri sindirmek için bir sürü şey yakıştırıldığını sanki bilmiyoruz. iktidar atatürk'te oldu mu haklı. erdoğan iktidarda olup insanlar darbe teşebbüsü ile hapse girdiğinde haksız ve faşist. karabekir'i atatürk daha sonra milletveliki yaptı, neden asmadı madem parti isyana teşvik ediyor, ki parti başkanı karabekir. pragmatik davranıyor atatürk aynı erdoğan gibi. işine geldiğinde kullanıyor, sonra ekarte ediyor. zaten politika budur. hiçbir politikacı melek değildir. özellikle iktidardaki politikacılar asla.

karabekir daha öncesinde de milletvekiliydi zaten.
partisini kapatmışlar zaten ve illa asması mı gerekiyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

böyle bi adam milletvekilliğine devam ediyor. daha sonra 33'te "kendine göre" gerçek istiklal harbi tarihini yazdığı kitabı matbaadan toplatılıyor. bu baskı değil midir? hani "medeniyet", "düşünce özgürlüğü"? kitap diyorum bak, hadi isyan falan kılıfına uyduruldu parti kapatma, kitabı neden toplatırsın? tek cevabı var: korku.
Sosyal ağlarda paylaş

Mustafa Armağan gibi bir garabetin kaynak olması çok efsane ya. Ulan adam tüm devlet başkanlarına gönderilen yeni yıl kutlamalarını mı ne "aha bakın Atatürk Hitler'e tebrik notu yollamış pis faşist" diye aktaran bir adam. Ozaman tabi heryer twitter, facebook sosyal medya kaynıyor böyle Hitlerin katliamlarıyla falan. Ulan Amerikalılar bile savaş bittikten sonra anladılar adamın neler yaptığını. Okadar bire bir savaşın içinde olmalarına rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...