Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erasmus Baltık (veya polonyada olur kurwa)

songsteel

Öne çıkan mesajlar

üniversiteden üniversiteye değişen bir şey değil
hibe'yi ulusal ajans aracılığıyla avrupada merkezi bir yapıdan veriyorlar. orası da her ülkeye fiyat biçiyor. üniversiteyle hiç ilgiis yok.

çıkıp çıkmamasıyla ilgili söylediysen o da anlaşmanın kaç yılına kadar yapılıp yapılmadığıyla ilgili. genelde yazar üni.'lerin sitesinde anlaşma tarihi.

ben de duymuştum bu sene sonmuş anlaşmalar hep bitiyormuş sonrası ne olcak belli değilmiş falan diye ama pek umursamamıştım beni bağlamadığı için. nedir ne değildir fikrim yok o konuda
Sosyal ağlarda paylaş

tabi ki var, ama orda da aşağı yukarı benim kadar fransızca pratiği olan insanlar olucak, sadece onlarla fransızca konuşabilicem, o da çok verimli olmayacak benim açımdan. ama fransada direkt hayatı fransızca yaşamak, pratiği de haliyle her an yapmak durumunda kalıcam, bu benim açımdan erasmusun en önemli getirisi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Burs işi tamamen Ulusal Ajans'ın üniversiteye ayırdığı hibeye bağlı. Bazı üniversitelerde asil kontenjandan seçilip de hibe alamama durumu bile oluyor. (Ben mesela bu sene akademik personel olarak gitmek için başvurdum, asil olarak kontenjanı kaptım ama 50 küsür kontenjanın 13'üne burs çıkmış; ben de 14. sıradayım sdflksdjgd. Şimdi bekliyorum işte, birileri gitmesin ya da ek hibe çıksın diye.)

Eğer fransız dili ve edebiyatı gibi bir bölümde okuyorsan mutlaka değerlendir şansını, ben hibe çıkmasa bile borç harç giderdim bir şekilde. Sana katacakları rastgele bir bölümden gidenlere katacaklarından 10 kat fazla olur. Şimdiden para biriktir, bir şeyler yap git kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdığın ülkelerin hepsine gittim. Eğer bunlar arasında kaldıysan polonya derim. Yapabiliyosan çek en güzelidir tabi.

3 sene önce isveçte erasmus ve staj yaptım ben. Onu da düşünebilirsin seks için, hayal kırıklığı yaşamazsın.

Seks için gidiyosan gitme, en güzel erasmus seksi istanbulda dönüyo sdfsf hem local olmanın avantajları da az değil
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

yaş denmiş geldim.

okulumun 4. senesi bitti alttan kalan 3 dersim vardı onlarla gittim erasmusa italya sardunya adasında.

erasmusun yaşı yok. gidin abi. tek sorun döneli 7-8 ay oldu post erasmus sendrom geçmedi.

black o post erasmus depresyon geçmez abi unut onu. En güzeli hala erasmusmus gibi takılcan, bu sefer kendi okulundaki erasmuslarla falan. Ne depresyon kalıyo ne bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi olmuyo işte o. yani beni bağlayan sadece seks ve ortamlar değildi.

tek yaşadığım kendi evimde, mükemmel sakin yazlık bir adada, hiçbir derdim olmadan, fazla para sıkıntısı çekmeden havadan gelen hibeyle, okula gitmeden 6 ay boyunca gündüzleri oyun oynayıp geceleri partiye gidip ölümüne içip türkiye potansiyelinin 8 katı kadar falan seks yapabildiğim bir hayattı.

türkiyede nasıl bulayım bunu.
cumartesileri bile çalışıyorum lan. nereden nereye.
:(
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Seks için gidiyosan gitme, en güzel erasmus seksi istanbulda dönüyo sdfsf hem local olmanın avantajları da az değil

esn istanbul'un ortamı nasıl? fikir olarak avrupa'daki gibi mi yoksa yavşaklık, sidik yarışı falan çok mu istanbullular arasında
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

elma said:

esn istanbul'un ortamı nasıl? fikir olarak avrupa'daki gibi mi yoksa yavşaklık, sidik yarışı falan çok mu istanbullular arasında

local çömezler kendilerini çok belli ediyo eventlerde olsun partilerde olsun. Adamlar etrafta awkward virgin takılıyolar ona buna yavşıyolar falan. Bu tipler bizim klasmanda olmuyor, zaten target market da bunlara prim vermiyo ondan rahat yani. Özgüvenli ve sekse doymuş şekilde insan gibi yaklaşınca kızlara o adamlardan farklı oluyosun.

Klasik mesela Taksim'de Beat'e git herhangi bir cuma, cumartesi. Etrafta abaza dolaşan tipler. Kız arkadaşımla dans ederken bile kızı elimden almaya çalışıyolardı. Bazen can sıkıcı oluyo laftan anlamıyolar sülük gibi yapışıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

elma said:

yavşaklık çok fazla ama o adamlar zaten ne oturup ingilizce konuşabiliyo ne avrupa kafasına erişebiliyo, o yüzden hiç prim yapamıyolar ortamlarda. Anca parti ortamında sarhoş edip götürebilmek ümitleri, sober birebirde iyi değiller sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

yani genel olarak esn tayfasını sordum aslında, partilere gelenleri değil de. zaten bildiğim kadarıyla esn'e önceden erasmus yapanları alıyorlar doğru değil mi?

burdaki tipler epey sempatik geldi de dönünce bu işlerle uğraşabilirim diye düşündüm. ama tr'deki tüm öğrenci olaylarına ön yargıyla bakıyorum genelde bi kasıntılık, bi title olaylarına düşmelik bi gariplik oluyor. esn de öyle mi acaba diye şaaptım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...