Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kulaklık temizleme

elma

Öne çıkan mesajlar

elma said:

BalisticGel said:

Otoklav cihazı (y)

aletler 4000 eurodan başlıyomuş

kulak çubuğuna kolonya ya da alkol damlatıp yüzeysel temizlemek ucuz ve etkili bir yöntem midir acaba? yüzeydeki kir filtredeki boşluklardan içeri girip bozmasın?
Saf alkol sıkıntı çıkarmaz. Yüzeysel olarak temizle kulaklığın delikleri aşağı gelecek şekilde kurumaya bırak. Alkol su gibi korozyona sebep olmaz hatta elektronik devrelerin üstülerindeki kir ve korozyonu temizlemenin en ucuz yöntemidir alkol.
Sosyal ağlarda paylaş

benim 5 yıllık falan creative ep630 var, belki de 5 yıldan bile eskidir. neyse bunu hiç temizlemeden yıllardır pcde, telefonda, playerda hedehododa her şeyde kullanıyodum. birkaç ay önce sağ tarafın sesi tamamen gitti, dedim herhalde rahmetli oldu artık ama nette bi arama yapasım geldi bi en son çöpe atmadan. baktım bi sürü kaynakta pislik yüzünden tamamen sesin gidebileceği yazıyo, pıçakla uclardaki koruyucu hedeleri kesip çıkardım. windowsda 100 seviyede zar zor kullanırken kulaklığı artık 25de kullanıyorum ve birkaç ay önceki 100den daha fazla ses veriyor bu seviyhede bile sdf. tabii bunda o çeperler monte olduğpundan kesince geri takamadım, şimdi öyle açık kullanıyorum herhalde birkaç aya ölür bu yüzden neyse,

TL;DR kulakiçi kulaklıklar pislikten tamamen ses veremeyecek konuma gelebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

1 ay oldu alalı. Hep kulak kirinin aleti tıkamasından korkuyordum, dün itibariyle gerçekleşti.

Yüzeyde biriken kulak kirini alkol ve kulak çubuğuyla temizlemeye çalışırken istemeden minik deliklerden içeri ittim galiba. Şimdi çok çok az ses geliyor duyulmayacak seviyede nerdeyse.

İçini açma çözümü dışında (bir daha monte edilemiyor çünkü) başka bir çözüm var mı? Yoksa 120 YTL soğuk su durumları mı?
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Selamlar,

high-end kulakiçi kulaklığım var. Üstündeki çok ufak delikler kulak kiriyle tıkanıyor ve sanırım bu da hem enfeksiyon riskini arttırıyor hem de verimi düşürüyor.

Alete zarar vermeyecek şekilde nasıl temizlenir?

Teşekkürler
Elma

120 tl ye high-end kulaklık içi iyimiş
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

elma said:

Selamlar,

high-end kulakiçi kulaklığım var. Üstündeki çok ufak delikler kulak kiriyle tıkanıyor ve sanırım bu da hem enfeksiyon riskini arttırıyor hem de verimi düşürüyor.

Alete zarar vermeyecek şekilde nasıl temizlenir?

Teşekkürler
Elma

120 tl ye high-end kulaklık içi iyimiş

fakire çok bile
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

haftaya dişçiye gidicem. hastanede bu otoklav cihazından var mıdır? Bi sokup çıkarıcam desem izin verirler mi?
Bütün hastanelerde otoklav bulunur ama otoklavın olayı yüzeysel temizlik değil bakteri ve virüsten arındırmak. Reusable cerrahi ve tıbbi malzemelerin dezenfeksiyonunda kullanılan bi cihazı kulaklık temizliği için kullandırtmazlar sanırım. Hem kulaklığının da 120 derece buhara dayanabileceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...