Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maraton koşiim mi lan?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Cheaz said:

sabo 10 km i aralıksız hic durmadan bitirebiliyosan maratonu bitirirsin ona göre calıs 1 hafta öncesinden 20 km üstü kos

10 hiç denemişliğim yok ama işte 5'i hiç durmadan 26:07'de koştum. Adidas micoach'a bi program yazdırdım haftada 4 koşu günü ile. Pazar günlerine 3 saatlik koşular koyuyor. O günler için önemli olan kaç km koştuğun değil, süre olarak maratona yaklaşman diyor. yani 4 saat falan durmadan koşabilirsen zaten maraton bitirirsin diyor ki haklı bence de.

KHaRoN said:

Baya sistematik calismak lazim, bir de motivasyon icin loglama sart. Runkeeper seviyoruz o yuzden. Bir de HR monitor olursa tadindan yenmez.
10-15k cok zor degil.

10-15'te bişi yok. hayatımda 1 kere 4km koştuktan 4 gün sonra 26 dakkada 5km koştum yani işte. daha ne diyim. 10 da 1 saatte temiz koşarım 5 kere koştuktan sonra.

runkeeper da sana program çıkarıyor mu yarışa hazırlanman için?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

KHaRoN said:

Baya sistematik calismak lazim, bir de motivasyon icin loglama sart. Runkeeper seviyoruz o yuzden. Bir de HR monitor olursa tadindan yenmez.
10-15k cok zor degil.

10-15'te bişi yok. hayatımda 1 kere 4km koştuktan 4 gün sonra 26 dakkada 5km koştum yani işte. daha ne diyim. 10 da 1 saatte temiz koşarım 5 kere koştuktan sonra.

runkeeper da sana program çıkarıyor mu yarışa hazırlanman için?

Ucretli ve ucretsiz training programlari var, hem track ediyor progress i , hem de sonraki antreman gununu belirliyor. Ben hic training programi kullanmadim sadece kendi programima gore logging ve milestone takibi icin kullaniyorum ama baktigimda oldukca basarili bulmustum.

Sistem soyle isliyor; runkeeper unlu kosucular , coachlar vb ile anlasmis. Hedef girdiginde o hedef icin istenen surede en mantikli training i gosteriyor. O ilgili kosucunun onerdigi kendi programini uygulatiyor sana, seviyene, hangi seviyeden hangi seviyeye cikmak istedigine ve hedefine gore biseyler belirleniyor.

13.1mile 2.20 run/walk half marathon,
sub65min 10k,
sub30min 5k,
beginner full marathon,
sub 3:45 full marathon, vb gibi birsuru program var.
Sosyal ağlarda paylaş

aha burada da günlük tarzı tutayım. dün koştum, yarın da koşacağım aynı mesafeyi:

Maraton hazırlığı 1. gün:

Tempoyu 4.5 km'deki hafif çıkış ve iniş haricinde 20 saniye aralığında tuttuğuma sevindim. Sonunda da enerjim var mı diye bir koşayım dedim 300 metre kadar, baya rahat çıktı. Umutluyuz. 5 gün sonra 12.9 km var, orada hanyayı konyayı göreceğiz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...