Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş temizletme(beyazlatma) hakkında.

diaboliq

Öne çıkan mesajlar

düzenli olarak günde 2 kere dişlerimi fırçalıyorum fakat sararmanın önüne geçemedim. sıgara kahve ve cay yüzünden.

sorum şu:

ben dişlerimi temizletmek istiyorum. bu işlemi tavsiye ediyor musunuz?

sağdan soldan "temizletme abi sonra çok daha kötü oluyor" diyolar bu ne derece doğru.

bide temizletme işlemi dişe zarar veriyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

bleachingden bahsediyosan dise zarar vermiyor. yaptırdıktan sonra en az 1 ay sigara, cay ve salcalı yiyecek yasak. ona gore dusun derim. cok ucuz bir islem de degil ayrıca bunları kullanmasan bile zamanla eski rengine donuyor.

ama uzun sure yeni rengini korumak yine senin elinde tabi. bir de herkesin dis rengi bembeyaz degil. ama a1 rengine ulasırsın sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

diş kaplama var galiba takma tırnak gibi dişin ön yüzeyine yapıştırıyorlar adını bilmiyorum o en iyisi diyorlardı

copry bilir... ama pahalı

En kalici cozum bu. Dis beyazlatma evde ve klinikte yapiliyor. Ikisi de farkli tabii klinikte yapilan daha pahali ve daha etkili ama bir sue sonra geri eski haline donuyor dis rengi ve beyazlatmadan sonra dis bembeyaz olmuyor birkac ton beyazliyormus sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Dis temizletmeyi 6 ayda bir yaptiriyorum. Bütün dis taslarini temizliyolar, dis aralarini törpülüyolar, disleri cilalayip parlatiyolar. Yaklasik 1 saat sürüyo. Agiz sagligi icin sart zaten. Sadece disleri fircalayarak agiz sagligini koruyamazsin koruyamazsin zaten.

Beyazlatmanin yan etkisi, yaptirdiktan sonraki günlerde dis hassasiyetinde artma olur. Bu cok asiri boyutlarda da olabilir. Sicak soguk icip yiyemezsin. Agri kesici alip beklemen gerekir. Dislerin renginin acilacagi da garanti edilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Ayfon said:

Dis temizletmeyi 6 ayda bir yaptiriyorum. Bütün dis taslarini temizliyolar, dis aralarini törpülüyolar, disleri cilalayip parlatiyolar. Yaklasik 1 saat sürüyo. Agiz sagligi icin sart zaten. Sadece disleri fircalayarak agiz sagligini koruyamazsin koruyamazsin zaten.

Beyazlatmanin yan etkisi, yaptirdiktan sonraki günlerde dis hassasiyetinde artma olur. Bu cok asiri boyutlarda da olabilir. Sicak soguk icip yiyemezsin. Agri kesici alip beklemen gerekir. Dislerin renginin acilacagi da garanti edilmez.

hocam istanbul'da isen eğer nerede yaptırıyosun bunu? önerebileceğin bi yer var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Yapamadıgından oyle demis lol. copry var forumda dişçi, ona sorabilirsiniz. Hatta başlığı da vardı. Bleaching malzemesi kaliteli olursa güzel oluyor ama çok iyi korumak lazım çünkü kısa sürede eski rengine dönüyor. Sigara, kahve, çay, salçalı yiyecekler diş rengine düşman tamamen. Tekrar yaptırılabilir tabi ama çok para.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...