Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Subercruise da durmak için bi hız limiti var mavi. galiba 1000 c/s nin altı. Zaten soldaki destination menüsünde mavi bar olarak görünüyor hız barında.

O hıza aklaşınca safe stop cıkıyo. işte 10 saniyenin altına düşerken falan o mavi hızdaysan, safe stop click j diyor.

Sen de j ye basıyosun seni hoop station grid e atıyo
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

olm bakın şimdi lave yi seçiyorum L7334 sisteminden sonra locked olan yere align lıyorum j ye basıyorum yakıt yetmiyor hacı gidemem oraya uyarısı veriyor

e nası gideceğim ben oraya. hesaplamıyor da yakınındaki hiçbi yeri route olarak?

ayrıca supercruise dayken hedefe yaklaşınca ben kendim mi durdurucam gemiyi. slow falan diyor durmaya çlaışıyorum durmuyor iki kere j ye basıyorum allah heat uyarısı veriyor FDS cooldown oluyor güneşlerin içine içine çıkıyourm?!? ben neyi yanlış yapıyorum olm.

ayrıca dün pirate a daldım en son ahahaha geber it diye. adam arkama geçti çata çota indirdi bi daha önüme alamadım dsfkljsdldsjf sidewinder la olmuyo galiba bu iş yada ben yetemedim.

ayrıca kara ile aynı sistemde olmamıza rağmen ne birbirimize wing atabildik ne text message atabildik nede voic chat yapabildik izin vrmedi oyun instance mıdır nedir anlamadım göremedim bile adamı. göstermedi ama haritada aynı sistemde gözüküyoduk.

fastest route secilidir onu economical e gecir navigation tabindan birde oyle dene.
Sosyal ağlarda paylaş

iki kere basma j ye. iki kere basarsan emergency drop yapiyor bu da gemiye hasar veriyor. secili hedef olsun. yavasla mm mesafe kalana dek. safe disengage ready uyarisi verince bi kere bas j. 500-600m mesafede birakiyor fix. hiz ayarlamaya alisiyosun.

bi de dumduz uca uca dusman one alinmaz. flight assist off tusunu ekstra mousr tusune atayin basili tutarken donus yapin. dusmanin arkamda oldugunu hatirlamiyorum bile.

betam var pcm yok :'(

metre demisim kilometre olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

1Mm mesafe ve altinda J ye basinca istasyona 10km -9km arasinda bir yerde birakir, min 7-7,5 km uzakliktan dock izni istenir sonrasi malum.

istasyona gelirken hizin mavi cizgiler icinde olmali buyuk ihtimal sen cok suratli geliyorsun ve sana slow down dediginde slow etsen bile istasyonu kacirip arkanda kaliyor sende aman kacirmiyim diye J J iki kere basinca salak sacma done yamula bir yerde duruyorsun,

ornegin istasyon 1000 uzaklikta diyelim

once hizlan kokle gitsin

ardindan 200-250 ler civarinda geminin tipide onemli tabii ama ornek olsun, cek hizi mavinin ortasinin biraz altina ki gemi yavaslamaya baslasin

70 ler civarina gelince zaten saniye 2 falan inmeli, 30 lar civarinda saniyede 1, ardindan baya yavaslayacaksin ve o sana cik artik bilader su hizdan diyince J ile cikip karsinda istasyonu goreceksin..

sonrasinda 1 tusu contacts, istasyon dock icin izin isteyeceksin.

sistemden sisteme atlayista karsina balta gibi yildiz cikar hemen yildizi arkana alacak sekilde dondur gemiyi, zaten muthis bir hizdasin bunu yapmassan 10 saniye sonra seni otomatik atar ondan sonra debelen dur yildizdan kurtulacagim diye.

sisteme geldin yildizi aldin arkana ya da altina yeterki ona gitme, sonrasinda ac sistem haritasini gitmek istedigin istasyonu sec, ortala ekranda target olmus istasyonu onuda sol daki kucuk mavicik barindiran radar tarzi seyle bulursun, ondan sonrasi git allah git.

dun dedigim 116000 Ls gibi uzakliktaki istasyonlar baya sikinti. gitmekle bitmiyor. cok nadir ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

1Mm mesafe ve altinda J ye basinca istasyona 10km -9km arasinda bir yerde birakir, min 7-7,5 km uzakliktan dock izni istenir sonrasi malum.

istasyona gelirken hizin mavi cizgiler icinde olmali buyuk ihtimal sen cok suratli geliyorsun ve sana slow down dediginde slow etsen bile istasyonu kacirip arkanda kaliyor sende aman kacirmiyim diye J J iki kere basinca salak sacma done yamula bir yerde duruyorsun,

ornegin istasyon 1000 uzaklikta diyelim

once hizlan kokle gitsin

ardindan 200-250 ler civarinda geminin tipide onemli tabii ama ornek olsun, cek hizi mavinin ortasinin biraz altina ki gemi yavaslamaya baslasin

70 ler civarina gelince zaten saniye 2 falan inmeli, 30 lar civarinda saniyede 1, ardindan baya yavaslayacaksin ve o sana cik artik bilader su hizdan diyince J ile cikip karsinda istasyonu goreceksin..

sonrasinda 1 tusu contacts, istasyon dock icin izin isteyeceksin.

sistemden sisteme atlayista karsina balta gibi yildiz cikar hemen yildizi arkana alacak sekilde dondur gemiyi, zaten muthis bir hizdasin bunu yapmassan 10 saniye sonra seni otomatik atar ondan sonra debelen dur yildizdan kurtulacagim diye.

sisteme geldin yildizi aldin arkana ya da altina yeterki ona gitme, sonrasinda ac sistem haritasini gitmek istedigin istasyonu sec, ortala ekranda target olmus istasyonu onuda sol daki kucuk mavicik barindiran radar tarzi seyle bulursun, ondan sonrasi git allah git.

dun dedigim 116000 Ls gibi uzakliktaki istasyonlar baya sikinti. gitmekle bitmiyor. cok nadir ama.

Dün ben yıldızdan kurtulcam diye gemiyi yaktım ya.

O değil hanım sesleniyor arkadan. Bakıyorum ona bi geri dönüyorum yıldızın ta gobeğindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

Oyunu aldırdınız banada sonunda sdfasd

http://www.amazon.com/gp/product/B001CXYMFS?ascsubtag=hawk-538446585-20&creative=394997&creativeASIN=B001CXYMFS&linkCode=df0&ref_=nav_signin&tag=hawk-future-20

şundan patlatsak çok şık olmamı?

bu kol iyimi ne tavsiye edersiniz , amazon fiyatı uygunmus trde 300 tl falan diyor.
sanki joystik tusları az gibi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de joystick gelene kadar takılayım dedim klavye, mousela, oynanmaz diye düşünmüştüm ama gayet oynanıyor, sadece tabii oyun zevki biraz daha düşük, oyunun atmosfere bayıldım, joystickle inanılmaz keyifli olur gibime geliyor, Densizin dediklerine katılıyorum, harbi 3 mob kes, 5 kulak getir çok baydı, zaten limitli zaman, böyle boş boş gezmeye de razıyım asdf

Yalnız sağa sola giderkene en osuruk pirate kesme görevini aldım muhtemelen, pek bir ödeme de yapmıyordu, tam bulamadım derken safe to diseange çıktı basıverdim, 2 tane eleman aralarına alıp fatmagülün suçu ne yaptılar, adamları kovalayamadım bile asdf

Bir de şu seyahat olayını doğru mu anlamışım, FSD ile yüksek hıza çıkıp sonra soldaki zımbırtıdan supercruise veya hyperdrive yapıp dibine mi gidiyoruz? En sonda da safe to bla bla ile en dibine gidiliyor sanırım? Yalnız bazen o dibe gitme hedesi çıkmıyor ve ıskalıyorum gideceğim yeri, FSD kapatayım diyorm izin de vermiyor, nedir olay, gerçi bu kadar karışık sormaya cevap gelir mi bilemedim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

ben çok memnunum, tuş az filan değil abi. zaten throttle kolunda da deli tuş var. toplam 12-13 tuş var bide bunları ikili combinasyon yapabilirsin eğer yermezse, ama yetio genelde. bide voiceattack kullanıorum ben basit işler için landing gear vs. gibi acil duurm olmayan işlerde.

Thraine_Numeheru said:

Seperate said:

http://www.amazon.com/gp/product/B001CXYMFS?ascsubtag=hawk-538446585-20&creative=394997&creativeASIN=B001CXYMFS&linkCode=df0&ref_=nav_signin&tag=hawk-future-20

bu kol iyimi ne tavsiye edersiniz , amazon fiyatı uygunmus trde 300 tl falan diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mosquito said:

ben çok memnunum, tuş az filan değil abi. zaten throttle kolunda da deli tuş var. toplam 12-13 tuş var bide bunları ikili combinasyon yapabilirsin eğer yermezse, ama yetio genelde. bide voiceattack kullanıorum ben basit işler için landing gear vs. gibi acil duurm olmayan işlerde.

Thraine_Numeheru said:

Seperate said:

verdim siparişi 170 tl ye geldi kargo ücretide varmış
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...