Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

3 mode u var oyunun

All Players Group - herkesi instancelara koyuyor. all open pvp. loot vs.

Private Group - semi-fag türü bu. sadece kendi grubundakilerle oynuyorsun, dışarıdan adam eklemiyor.

Solo Group - bu da full-fag oluyor. tek başına oynuyorsun bütün galakside.

bir de iron man var, öldüğünde herşey gidiyor, hardcore mode'u işte. iron man oyuncuları sadece kendi aralarında eşleşiyor all players group oynarken.

carebearlara kum havuzu yapmışlar onlar kenarda oynasın forumda sel olmasın diye. diğer yanda masterrace oynayacak. semi-mmo gibi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an yapacak pek bir şey yok. ufak tefek görevler var, eventler var ama öyle release edilecek içeriğin tırnak ucu kadar yok. insanlar ticaret yapıp, gemileri deniyor, outfitleri deniyor, uçuş deneyimi falan kazanıyor. zaten oyuna başlamanla uçabilir hale gelmen 5 saat falan alıyor. sonra kombatta efektif olman bi 10 saat falan alıyor asdas.

dün ben para kasmaya gideyim dedim pvp'de ağlattılar, maymun etti adamlar.

bu arada lootun dışında bounty olayı da var pk sistemi gibin.
Sosyal ağlarda paylaş

direkt oyun mode'u ya. solo'da offline oynuyorsun gibi düşün. private group lan party gibi. bu ikisinin global dünya ile ticaret ve macro olaylar dışında alakası yok. bunların oyununda asla dışarıdan player eşleşmesi olmuyor. kendilerinden başka player göremiyorlar/etkileşime giremiyorlar.

iron man mode'da solo veya private group oynayabilirler ama başka hiçbir oyuncu ile eşleşmedikleri için ancak pve'de ölebilirler veya ff'de asdsad.
Sosyal ağlarda paylaş

full lootu üç kademede düşünmek gerekiyor. bir geminin üzerinde olan modlar var ki oyunda craft gördüğüm kadarıyla yok haliyle pek değerli olmayacaktır bunlar. iki geminin kargosu. üç geminin kendi gövdesi.

eğer eve'deki gibi olursa patladığında üzerine takılan bazı modüller patlayacaktır, bazıları lootlanabilecektir. ama eve'de rare modüller çok değerli olduğu için elite'de o derinlik olur mu hiç bilemiyorum.

kargo lootu ticaret yapan adamdan veya minerdan bir şey çıkarmanı sağlar ancak. combat gemisiyle uçan adamın kargosunda değerli ne olacak ki. belki rare loot falan olur yani. çantasında gold taşımıyor sonuçta

diğeri de geminin gövdesinin salvage edilmesi olabilir o da craft sistemi olmayacaksa vendora satılır doğru düzgün para edeceğini sanmıyorum.

haliyle loot öyle abartılacak bir loot olmayacaktır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

neden göremiyosun, bence sen instance sistemini pek anlamamışsın.

erana sisteminde şu an global serverda 2 bin oyuncu var diye düşün. server bu 2 bin oyuncuyu 10 adet instance a bölüyor ve her erana sisteminde 200 adet oyuncu oluyor. eşleştirmeleri friendlist'i göz önünde bulundurarak yapıyor eşin dostunla oyna diye. onun dışında yine random adamlarla oynayacaksın sadece salak saçma zergler olmayacak, massive combatlar olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen oyle +1 aquila yani eve deki gibi player driven ekonomi o trade in ana hattiydi sebebi de o mallarla mine larla itemlar onlarla gemiler poslar moduller vs üretilebilmesiydi. Boyle amacsiz geldi e herkes birbirini göremiyor lu bubble party sistemi falan. Meh yani. Gorucez ama inşallah yanilirim.

Bingil e tamam iste onu diyorum ben de
Sosyal ağlarda paylaş

oyun mmo değil abi siz onu anlamadınız sanırım. neden mmo gibi düşünüyorsunuz ki. singleplayer oynama seçeneği olan mmo mu olur. adamlar oyunu semi-mmo konseptine sokmuşlar işte.

eve'deki derinlikler konseptler vs. bu oyunda olması imkansız. bu uzay gemisi uçurma oyunu, pew pew patlat, lootla, eğlen yani.

şu oyundan beklentiniz eğlenceli uçuş hissi, eğlenceli kombat deneyimi, sıkmayan progress yapısı (yeni gemilere geçiş için), gemilerde decent customization (farklı silah tipleri vs), player interaction (gank, group pve vs.) falan filan.

SC'de de crafting falan yok. o da bir eve olmayı hedeflemiyor bu da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...